BÜYÜK PLANIN;

İnsanlar; günlük hayatta, evde, işte kısaca hayatın her anında bir plan ve programa göre hareket ederler. Planlar, insan hayatını kolaylaştırmak için vardır. Bazı insanların başarılı olmasının en büyük nedeni yaptığı planlar ve göstermiş olduğu sabırdır. Bu tip insanlar büyük planlarını hiç kimseyle paylaşmazlar ve bir sonraki adımlarını daima gizli tutarlar. Bunu yapmanın bir sürü sebebi vardır. Başarısız ve cahil insanlar bu başarılardan hiç haz etmezler. Daima başarılı olan insanlara çamur atar, onları sürekli kötü manada eleştirirler. İnsanın moralini, hevesini kırarlar ve herkesi kendilerine benzetmek isterler. Büyük planlarınızı son ana kadar kimseye açmayın. Bunu yapmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Örneğin cihan padişahı Fatih Sultan Mehmet Han, planlarını son ana kadar kimseyle paylaşmazdı. Bu onun kararlı ve başaracağına inandığından dolayıdır. Planlarınızı son ana kadar söylemeyin aksi takdirde sizden hiç haz etmeyen bazı insanlar sizin yolunuza taş koyabilir, sizi engellemek isteyebilirler. İnsanların ne dediğine bakmadan, onların söylediklerine kulak asmadan planlarınızı gerçekleştirin ve başarıya ulaşmak için daima kendinizi geliştirin.

AŞK HAYATINI;

İnsanlar; doğası gereği dünyaya yarım gelir ve kendilerinde eksik gördükleri özellikleri karşı cinste ara ve kendine en uygun olan ile hayatını birleştirir. Bir elmanın iki yarısı gibi. Aşk hayatı ulu orta yerde söylenmemeli ve mümkünse kişiler mahremini gizli tutmalılar. Bazı insanlar çok kıskanç, kibirli ve egoist olabiliyorlar ve mutlu çiftlerin huzurunu kaçırmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Örneğin büyü gibi batıl davranışlarda bulunuyorlar. Bazen de karı ile koca arasında fitne fesat çıkarıp onların boşanmasına sebebiyet verebilirler. Aşk hayatı kimseyle paylaşılmamalı ve konusu açıldığında susmak, ayrıntı vermemek en doğru seçim olacaktır. Sizi çekemeyenler mutsuz olmanız için ellerinden geleni yaparlar. Ayrılmanıza, kavga etmenize sebep olabilirler. O yüzden aşk hayatınızı kendi içinizde yaşayın ve paylaşma gereksinimi duymayın. Aşk hayatını başkaları ile paylaşmak sizin ilişkinizin çıkmaza düşmesine sebebiyet verir. Aklınızı çelebilir, sizin yanlış bir karar vermenize sebebiyet verebilirler. Aşk hayatı her ne olursa olsun daima gizli tutulmalı ve kimseyle paylaşılmamalı. İnsanların ilişkinize karışmasını, sizi yoldan çıkarmasına izin vermeyin.

İLGİLİ MAKALE  TikTok hesap gizleme nasıl yapılır? (Kaynak: soru.com.tr)

KAZANDIĞIN PARA;

İnsanlar çalıştıkları kadar emeklerinin karşılığını maddi manevi bir şekilde alıyorlar. Bu kazandığı miktar kişilere bazen çok bazen de az gelebiliyor. Kazandığınız paraya göre statünüz ve prestijiniz belirleniyor. Kimseye kazandığınız miktarı söyleyip statünüzü, prestijinizi belli etmeyin. Sizin kazandığınız miktar bir nevi ne kadar güç sahibi olduğunuzu ve neler yapabileceğinizi gösterdiği için insanların sizin zayıf noktanızı veya bir açığınızı bulmalarına izin vermeyin. Kazandığınız para, mal, mülk, şöhret hepsi geçicidir. İnsanlara açığınızı belli ederseniz bu mal mülk yok olup gider o yüzden kazandığınızı kimseye söylemeyin. Hani derler ya kadınlara yaş, erkeklere de maaş sorulmaz diye. Kazandığınız miktarı kimseye demeyin. Sizi çekemeyen, size rakip olan insanların sizi ilk fırsatta vuracaklarını unutmayın.

GELECEK HAMLE;

İnsanlar günlük hayatı idame ettirebilmek için plan, program yapar ve bunlar sayesinde zamanını belli aralıklara böler. Bunu yapmalarının temel sebebi gelecek kaygısıdır. Geleceklerini güvence altına almak için belli atılımlar, hamleler yaparlar. Bu yapılan hamlelerin kimseyle paylaşılmaması çok önemlidir. Çünkü bazı kesim insanlar başarılı olmanızdan, gelişmenizden, büyümenizden rahatsız olabiliyorlar. Sizin büyümeniz onların küçülmesine hatta yok olmalarına neden olabildiğinden sizin gelecek hamlelerinize taş koymak, sizi engellemek isteyecekler. O yüzden gelecek hamlenizi asla ama asla kimse ile paylaşmayın, anlatmayın.

AİLE PROBLEMLERİ;

İnsan bazen çevresiyle, arkadaşlarıyla tartışabildiği gibi bazen de ailesi ile de tartışabiliyor, sorunlar yaşayabiliyor. İçte kötü, yıkık, sorunları olan biri olarak gözükseniz de bunu asla dışa yansıtmamak lazım. Aile sorunlarınızı kimseye açmayın. Sizin bu sorunlarınızı fırsata çevirip sizin bu zayıf ve savunmasız durumunuzdan yararlanmak isteyecek çok insan vardır. Aile sorunlarınızı barışçıl yollarla kendi içinizde büyütmeden halletmeniz çok önemlidir. İçte kötü durumda olursanız dışta da başarılı olmanız pek mümkün değil. Kendinizi ne kadar iyi gösterseniz de insanlar sizin bu hal ve hareketlerinizi fırsata çevirebilirler. O yüzden yaşadığınız sorunu kimseyle paylaşmayın, kendi içinizde halledin ve dışa yansıtmadan yolunuza devam edin…