Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya uygulamaların başında TikTok geliyor. TikTok uygulamasını kullanan kişilerin sayısı giderek atması nedeniyle bazı ayarların yapılmasını zorunla hale getirmiştir. TikTok hesabının başka kişiler tarafından görünmesini istemeyenler hesabını kolay bir şekilde gizleyebilir. Böylelikle kullanıcı istemediği sürece hiç kimse video ve canlı yayınlarını göremezler. Bundan dolayı kişiler sizi takip etmek zorunda kalacak ve böylece takipçi sayınız artacaktır.

TikTok Hesap Gizleme Aşamaları

TikTok uygulamasını milyonlarca kişinin kullanması bazı durumların gizli kalınmamasına neden olabilir. Kullanıcılar bazı ayarlar sayesinde hesaplarını gizli yapabilir. TikTok hesap gizleme için yapılacak aşamalar şunlardır.

  • İlk olarak TikTok uygulamasına giriş yapın
  • Sağ alta bulunan ”Ben” düğmesine basın
  • Üst tarafta yer alan üç noktayı seçin
  • Özel hesap yazan yazınında yer alan geçiş düğmesine basın ve bitirin.

Böylelikle yüklediğiniz tüm video ve fotoğraflar artık başkaları tarafından izlenme imkanı ortadan kalkıyor.

TikTok Uygulaması Nedir?

TikTok özellikle genç neslin video yüklemek ve canlı yayın yapmak için kullanıldığı önemli sosyal medya uygulamalarından birisidir. Milyonlarca kullanıcısı olan TikTok sayesinde insanlar geniş kitlelere ulaşabiliyor. Her yerden ve her türden insanlar sizin yüklediğiniz videoları kolay bir şekilde izleyebiliyor.

Tiktok

Tiktok

TikTok Video Gizleme Nasıl Yapılır?

TikTok’ta bulunan videoları küçük bir hamle ile takipçilerinizden gizleme imkanınız bulunuyor. Hesaplarda paylaşılacak veya uygulamada bulunan videolar bu ayar sayesinde gizli bir hale getirebilirsiniz. Öncelikler erişim standartı istenilen videonu seçilmesi gerekir. Sağ alta yer alan üç noktaya tıklanarak gizlilik ayarları seçilir. Daha sonra kimler görüntüleyebilir sekmesinden arkadaşlar ve özel seçilerek gizli durum yapılır.

TikTok Hesap Kitleme Nasıl Yapılır?

TikTok kullanıcıları için her türlü güvenlik önlemi alması için gerekli tedbirler almıştır. Gerek hesap gizleme gerekse hesap kitleme konusunda detaylı olarak yardımlar yer alıyor. Sosyal medyadan bunalan veya ara vermek isteyenler gerekli ayarlamaları yapabilirler. Hesap kitleme için ayarlar ve gizlilik ayarları üzerinden gerekli aşamaları yaparak başkaları tarafından bulunmasına izin ver veya engelle yapılabilir.

TikTok

TikTok

TikTok Beğenilen Videoları Gizleme

Popüler sosyal medya platformu TikTok kullanıcıların beğendiği videoları kayıt altına alarak profillerinde yayınlar. Kullanıcılar beğendiği videoları gizleyerek başkalarının görmesine engel olabilir. TikTok beğenilen videolar şu şekilde gizleyebilirsiniz. İlk önce TikTok uygulamasına giriş yapılarak Ben sekmesi tıklanır. Ekranın sağ üst kısmında yer alan üç nokta tıklanarak gizlilik ayarlarına geçilir. Gizlilik seçeneğinde yer alan kimler izleyebilir seçeneğine tıklanarak gizli seçilir.

İLGİLİ MAKALE  TikTok izlenme arttırma taktikleri

İzleyin: TikTok gizlilik ayarları nasıl yapılır?

TikTok’ta Beğenilen Videoları Nasıl Silinir?

TikTok’ta bulunan video beğenileri kişilerin birbirleriyle karşılıklı etkileşim yönünden oldukça önemli olmaktadır. Daha önce beğenilen videoların silinmesi söz konusu olabilir. Beğenilen videonun profiline gelinerek kalp simgesine dokunarak videoyu görüntüleyebilirsiniz. Silmek istenilen video dokunulması ve kalp simgesine tekrar basılarak beğeni geri alınır.

Açılan sayfadan video beğenmekten vazgeçildiğinden dolayı artık video beğendiğiniz videolar arasından silinmiş olacaktır. Aynı işlem yapılarak beğenmekten vazgeçebileceğiniz videolar için de geçerli oluyor. Yapılan tüm aşamalar kullanıcının bizzat kendisi tarafından gerçekleştirilmektedir. Bazı işlemler tekrar geri getirme durumu söz konusu olurken bazıları da bir daha geri gelme durumu bulunmuyor.

X

Etiketlendi:

, ,