Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi olan İstanbul ve Türkiye’nin başkenti olan Ankara arası yolculuk yapmak için birçok seçenek vardır. Fakat bunlardan en iyisi ve en hızlısı arasında yer alan hızlı tren hayatımızda, yaptığımız yolculukta bizlere zamandan tasarruf etmeyi sağlıyor. Her gün binlerce Ankaralı İstanbul’u ya da binlerce İstanbullu Ankara’yı ziyaret edebiliyor.

Ankara ile İstanbul arası mesafe oldukça yakındır. Hızlı tren ulaşım imkanı ile bu mesafeyi daha da aza indirebiliyorsunuz. Üstelik uygun ücretler ile Ankara ile İstanbul arası yolculuk yapabilirsiniz. Peki, Ankara ile İstanbul arası yolculuk hızlı tren ile kaç saat sürüyor?

Bunun cevabına gelecek olursak Ankara ile İstanbul arası hızlı tren yolculuk süresi 4 saat 15 dakikadır. Bu süre genel olarak belirlenen bir süredir. Birçok yolcu Ankara ile İstanbul arasında yolculuk yapmak için hızlı treni tercih ederler. Bunun nedeni hızlı trenin daha rahat olması ve daha hızlı ulaşım imkânı sunmasıdır.

İstanbul İle Ankara Arasında Hızlı Tren Durakları

İstanbul halkı ve Ankara halkının kullanımına sunulan hızlı tren açıldığı ilk günden bu yana halk tarafından büyük bir ilgi görüyor.

Ankara ile İstanbul arasında yapılan tren yolculuğundaki duraklar ise şu şekildedir:

 • Ankara Durağı
 • Eryaman Durağı
 • Polatlı Durağı
 • Eskişehir Durağı
 • Bozüyük Durağı
 • Bilecik Durağı
 • Arifiye Durağı
 • İzmit Durağı
 • Gebze durağı
 • Pendik durağı
 • Bostancı Durağı
 • Söğütlüçeşme Durağı
 • Bakırköy durağı
 • Halkalı Durağı olmak üzere toplamda İstanbul ile Ankara arasında on dört durak bulunmaktadır.

Ankara ile İstanbul arasında hızlı tren ile yapacağınız yolculuklarda bu on dört durağı geçip istediğiniz bölgeye rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Ankara İstanbul Hızlı Tren saatleri

Ankara İstanbul Hızlı Tren saatleri

Ankara İle İstanbul Arası Hızlı Tren Bilet Fiyatları

Her gün binlerce vatandaşın kullandığı Ankara ile İstanbul arasındaki hızlı tren bilet fiyatları oldukça merak ediliyor. İstanbul’a gidecek olan ya da Ankara’ya gidecek olan yolcular genelde hızlı treni tercih ediyorlar.

Bu nedenle hızlı trenin fiyatını da merak edip soruşturuyorlar. Ankara ile İstanbul arasında hızlı tren bilet fiyatları 2021 yılı içerisinde 70 TL olarak biliniyor. Bakanlık Ankara ile İstanbul arasındaki hızlı tren bilet fiyatlarını 70 TL olarak belirlenmiştir.

İLGİLİ MAKALE  Bim market kaçta açılıyor?

Ankara İle İstanbul Arası Hızlı Tren Saatleri

Ankara ile İstanbul arasında yolculuk yapmak isteyen halk Ankara ile İstanbul arasındaki hızlı trenin saatlerini de merak ediyor. Ankara ile İstanbul arasında yüksek hızlı tren saatleri 6.10 ile 19.10 arası olarak biliniyor. Bu saatler aralığında Ankara istasyonundan trene binip İstanbul Söğütlüçeşme istasyonunda inebilirsiniz.

Aynı şekilde İstanbul’dan binecek iseniz İstanbul Halkalı istasyonuna gidip Ankara durağında inebilirsiniz. Türkiye’nin en önemli iki şehri olan İstanbul ve Ankara arasında yolculuk yapmak hızlı trenle daha kolay hale geliyor.

Ankara İle İstanbul Arası Hızlı Tren Sefer Saatleri

Ankara’dan İstanbul’a gitmek isteyen yolcular ya da İstanbul’dan Ankara’ya gitmek isteyen yolcular İstanbul ile Ankara arası sefer düzenleyen trenin nerede ne zaman geçtiğini merak ediyor. Hızlı tren Ankara Eryaman istasyonundan gün içerisinde 06:18, 08:23, 09:58, 12:18, 12:53, 15:18, 17:18, 19:28 saatlerinde sefer düzenliyor.

Ankara Eryaman istasyonundan hızlı tren bu saatlerde kalkış yapmaktadır. Bu saatlerde Ankara Eryaman istasyonundan Ankara-İstanbul arası hızlı trene binip yolculuk yapabilirsiniz. Ankara-İstanbul arasında sefer düzenleyen hızlı tren Ankara Polatlı istasyonundan ise 06:41, 10:21, 13:16, 17:41 saatlerinde kalkış yapar diğer saatlerde ise hızlı tren yolcu almadan yoluna devam etmektedir.

Ankara ile İstanbul arasında sefer düzenleyen hızlı tren Bilecik istasyonundan ise, 07:47, 11:49, 14:44, 19:09 saatlerinde kalkıyor bu saatler dışında hızlı tren yolcu almadan yoluna devam ediyor. Son olarak İzmit istasyonundan kalkan hızlı tren 09:13, 11:10 12:53, 15:06, 15:48, 20:13 ve 22:15 saatlerinde kalkış yapıyor.

Bu saatler dışında Ankara ile İstanbul arasında sefer düzenleyen hızlı tren yolcu almadan yani hiç durmadan yoluna devam ediyor. İstanbul Pendik istasyonundan ise 10:09, 12:02, 13:43, 15:56, 18:55, 21:06 ve 23:08 saatlerinde kalkış yapıyor. Bu duraktan sonra Halkalı istasyonuna doğru tren harekete geçiyor. Ankara ile İstanbul arasında yolculuk yapmak isteyen yolcular bu bilgileri iyice araştırıp trene biniyorlar.

Hızlı tren ile Ankara ile İstanbul arasında hem daha hızlı hem daha güvenilir hem de daha kaliteli bir yolculuk yapabileceksiniz. Üstelik diğer ulaşım araçlarına göre daha hızlı bir şekilde İstanbul’a ya da Ankara’ya varmış olup İstanbul’un ya da Ankara’nın tadını çıkartabileceksiniz.

İLGİLİ MAKALE  ŞOK Market hafta sonu kaçta açılıyor? Açılış ve kapanış saatleri hafta içi ve hafta sonu

Ankara ile İstanbul arasında birçok ulaşım imkanı mevcuttur. Fakat hızlı tren diğer ulaşım imkanlarına göre daha konforludur. Ankara’yı gezmek istiyorsanız Ankara ile İstanbul arasında hızlı tren yolculuğu ile o isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde İstanbul’un o tarihi ve mükemmel yerlerini gezip görmek istiyorsanız

Ankara ile İstanbul arasında sefer yapan hızlı treni tercih edebilirsiniz. Özellikle gezmeyi çok seven insanlar için oldukça avantajlı olan Ankara ile İstanbul arasındaki hızlı tren son zamanlarda daha sık tercih ediliyor.

Uygun bilet fiyatları ile daha çok tercih edilen Ankara ile İstanbul arasındaki hızlı tren hayat kurtaran bir ulaşım stilidir. Sizlerde hızlı tren ile Ankara ile İstanbul arasında rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Ankara ile İstanbul arasında hızlı tren yolculuğu yapmak bu kadar kolay.