Youtube kanal adı değiştirmek için Youtube Studio’da oturum açılarak, ekranın sol bölümünde yer alan “Özelleştirme” menüsüne tıklanmalıdır. İşlem ardından ekrana gelen “Temel Bilgiler” sekmesi seçilir. Kanal adını güncellemek için düzenle seçeneğine tıklanarak, açıklama bölümüne yeni kanal adı yazılır. Hemen ardından pencerede açılan “yayınla” komutuna tıklanarak, kanal ismi değiştirme adımları tamamlanır.

Youtube Kanal Açıklaması Değiştirme Nasıl Yapılır?

Youtube kanal adı açıklamasını değiştirmek için yapılacaklar:

  • Youtube Studio’da oturum açılır.
  • Ana sayfada görüntülenen “Özelleştirme” menüsüne ardından “Temel Bilgiler” sekmesine tıklanır.
  • Yeni pencerede yer alan düzenle bölümüne giriş yapılarak, kanal açıklaması başlığı altına tercih edilen yeni açıklama yazılır.
  • İşlemler ardından açıklama kaydedilerek, yayınla seçeneğine tıklanır.

Tüm aşamalar sonunda kanal açıklaması başarıyla güncellenir.

Youtube Kanal Adı Değiştirme Süresi Var mı?

Youtube kanal adı değiştirme süresi, 90 gün olarak bilinir. Daha net bir açıklama ile 90 gün içerisinde en fazla 3 kez kanal adı değiştirme hakkı tanınmıştır. 90 gün içinde 3 kez kanal adı değiştiren kişiler bir kez daha kanal adını değiştirmek için ikinci 90 günlük periyodun başlamasını beklemelidirler.

Youtube Kanal Adı Değiştirme Google Hesabını Etkiler mi?

Youtube kanal adını değiştirmek Google’daki diğer hizmetlere ilişkin adlarında değişmesine sebep olur. Youtube kanal adı değişikliği halinde başta Gmail olmak üzere diğer Google hizmetlerinde de kullanıcı adı değişir. Kişi değişikten memnun değilse 90 gün içinde ikinci kez kanal adı değişikliği yapabilir.

Youtube Gece Modu

Youtube Kanal Adı Nasıl Olmalı?

Youtube kanal adı, kanalda yayınlanacak olan içeriklere ve yayın için belirlenen konsepte uygun olmalıdır. Örneğin seyahatlerine ilişkin yayın yapacak ve bir gezi rehberi konseptinde kanal açacak olanlar, “gezginlerin hikayesi” ve benzeri gibi konsepti özetleyen farklı isimleri seçebilirler. Nedir? Nasıl Yapılır? konseptinde kanal açacak olanlar, izleyenlerde merak uyandıracak olan kanal adlarını seçmeye özen gösterirler.

Youtube Kanal Adı Değişimi Ne Zaman Görüntülenir?

Youtube kanal adını değiştirmeye yönelik işlem yapıldıktan 2 ila 3 gün sonra yeni belirlenen kanal adı yayına girer. Kanal ziyaretçileri tarafından kanalın yeni adı işlemden en az 2 gün sonra görüntülenebilir. Bu süre zarfında kanal eski adı ile yayın yapmaya devam eder. Kanal adının acil olarak değiştirilmesi gerektiği durumlarda, yeni adın yayın süresinin en az 2 gün olduğu bilinmelidir.

İLGİLİ MAKALE  Youtube canlı yayın nasıl yapılır?

Youtube Kanal Adını Çevirme Nasıl Yapılır?

Youtube kanal adını çevirmek amacıyla izlenecek işlemler:

  • Youtube Studio’da oturum açılır.
  • Ana sayfada yer alan “Özelleştirme” ve “Temel Bilgiler” sekmelerine sırası ile tıklanır.
  • İşlem ile ekrana gelen “Dil Ekle” seçeneği tercih edilir.
  • Yeni pencereden ise ilk önce orijinal dil ardından çeviri dili seçilir.
  • Kanalın adı için çevrilecek kelime girişi yapılıp, “bitti” komutuna tıklanır.

Adımlar sonunda kanal adı istenilen dilde çevrilir ve yayınlanır.

Youtube Kanal Adı Açıklamasını Çevirme Nasıl Yapılır?

Youtube kanal açıklamasını herhangi bir dile çevirmek için kanal adını çevirme adımlarının aynısı uygulanır. Youtube Studio’da oturum açtıktan sonra özelleştirme ve temel bilgiler sekmelerine tıklanır. Bir sonraki adımda görüntülenen dil ekle menüsüne giriş yapılarak orjinal dil ve çeviri dili seçilerek, kanal açıklaması altına gerekli kelimeler yazılır. İşlem sonunda “bitti” komutuna tıklanarak, çeviri görüntülenir.

Seyredin: Youtube Kanal İsmi Nasıl Değiştirilir / Youtube Kanal Adı Değiştirme

Youtube Kanal Banner Resmine Bağlantı Ekleme Nasıl Yapılır?

Youtube kanal banner resmine bağlantı atamak için Youtube Studio’da oturum açıp, özelleştirme ve temel bilgiler sekmelerine sırası ile giriş sağlanır. Hemen ardından ekrana gelen bağlantı ekle menüsüne tıklanıp, kanalın URL’si alana yazılır. Banner’da gösterilmesi istenilen bağlantılar seçilip, yayınla komut verilir.

Youtube Kanal Adı Yanında İletişim Bilgisi Gösterme

Youtube kanal adı yanına iletişim bilgilerini eklemek için Youtube Studio’ya giriş sağladıktan sonra temel bilgiler menüsüne erişim sağlanmalıdır. Menü içerisinden “e-posta adresi girin” seçeneğine tıklanıp, e-posta adresi girişi yapılır. Giriş ardından yayınla” seçeneğine tıklanır ve adımlar tamamlanır.

Youtube Kanal Reklamları Nasıl Kapatılır?

Youtube kanal reklamlarını kapatmak için Premium üyeliğe geçiş yapılması gerekir. Premium üyeler, Adblock kullanarak reklamları kapatabilirler. Bilinmesi gerekir ki yüksek takipçi sayısına sahip olunması halinde reklam yayınlarına izin verilerek, gelir elde etmek mümkündür.