Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından youtube her geçen gün kendini daha çok geliştiriyor. Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan youtube gece modu ile daha da çekici hale gelmiştir.

Youtube müzik, dizi fragmanları, filmler, çeşitli videolara ev sahipliği yaparak hemen hemen herkesi kendine çekmeyi başaran sosyal medya platformudur. Herkese açık olan bu uygulama hem telefonlarda hem de her türlü bilgisayarda insanlara kolaylıkla erişmeyi sağlıyor.

Tüm kişilerin kendilerine göre içerik üretip veya içerik izleyip eğlenebildiği bir platformdur. Youtube günümüzde artan ve artmaya devam eden içerik üreticilerini içinde barındırarak kişileri kendine çekmeyi çok hızlı biçimde başarmıştır. Ve yeni özelliği ‘gece modu’ Youtube daha fazla ilgi çekmeye başladı. Peki, youtube gece modu özelliği nasıl aktif edilir sorusunun cevabını sizler için verdik.

Youtube Gece Modu

Youtube Gece Modu

Telefonda Gece Modu Nasıl Açılır?

Telefonda gece modu nasıl açılır sorusunun cevabını ikiye ayırarak cevaplamak daha doğrusu olacaktır çünkü bu sorunun cevabı android ve iphone cihazlarda farklı farklı şekillerde olmaktadır.

Android telefonlarda gece modunu aktifleştirme şöyle yapılmaktadır:

 • Youtube adlı mobil uygulamaya tıklayınız.
 • Daha sonra sağ alta kısma tıklaynız.
 • Sağ alt kısma geldikten sonra ‘hesap bilgileri’ kısmına geliniz.
 • Ayarlar menüsünü seçip genel ayarları açın.
 • Daha sonra koyu tema seçeneğini seçip aktif hale getirin.
 • Son olarak uygulamayı tekrar başlatın ve uygulamız koyu temaya geçmiş olacaktır.
 • Iphone telefonlarda gece moduna nasıl geçilir sorusunun cevabı ise şöyledir:
 • Youtube mobil uygulmasına tıklayınız.
 • Daha sonra sağ alt kısma tıklayınız.
 • Sağ alt kısma geldikten sonra ‘hesap bilgileri’ kısmına geliniz.
 • Ayarlar menüsü seçip genel ayarları seçin.
 • Daha sonra koyu tema seçeneğini seçip aktif hale getirin.
 • Son olarak uygulamayı tekrar başlatın ve uygulamanız koyu temaya geçmiş olacaktır.

Iphone telefonlarda bir diğer şekilde Youtube koyu temaya geçme şekli ise ayarlar kısmından telefonun temasını karanlık mod ile değiştirdiğinizde olacaktır. Iphone telefonunuzu karanlık moda geçirdiğinizde telefonda yer alan diğer uygulamalarında karanlık yani gece moduna geçeceğini unutmayın.

Video: YouTube’da karanlık mod nasıl açılır ve kapatılır?

Bilgisayarlarda Youtube Gece Modunu Aktifleştirme

Bu kısımda hem Mac hem de Windows markalı bilgisayarlarda Youtube gece moduna geçmek aynı şekilde mümkündür yani aralarında fark yoktur. Peki, hem mac hem de Windows bilgisayarda nasıl youtube gece modunda çalıştırılır?

Bu sorunun cevabı şöyledir:

 • Tarayıcınız üzerinden Youtubu açınız.
 • Youtube kısmında oturum aç kısmının yanında bulunan üç çizgi bulunan kısıma tıklayınız.
 • Açılmış olan menüden koyu tema seçeneğine tıklayınız
 • Açık olarak seçim yapınız ve sayfayı yenileyiniz. İşlemiz tamamlanmış olacaktır.

Youtube Gece Modu ile Normal Hali ile Arasındaki Fark Nelerdir?

Youtube gece modu ile normal hali arasında herhangi bir fark bulunmamaktır. Gece moduna aldığınız Youtube için herhangi bir algoritma değişikliği veya herhangi bir olayında hiçbir şekilde değişme yaşanmaz. Youtube gece modu günün geç saatlerinde karanlık ortamda youtube izleyicilerinin gözlerine giren ışık miktarını azalttığı için günün ilerleyen saatlerinde daha çok tercih edilebilir. Kısacası aralarında pek fark yoktur bu nedenle istediğiniz şekilde gece modunu rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tarayıcılarda Youtube Karanlık Mod Açma Farklılık Gösterir Mi?

Tarayıcınız ne olursa olsun choreme, Firefox veya Edge her bir tarayıcıda youtube gece modu özelliğini kullanmak mümkündür. Peki, her tarayıca bu gece modunu etkinleştirmek aynı mıdır? Aslında evet farklı tarayıcılardan girsekte youtube için gece modu açma aşamaları her zaman aynıdır.

Her tarayıcıdan oturumunuzu açtıktan sonra yapmanız gereken size yukarıda verdiğim adımları takip etmek olacaktır. Yani her tarayıcıda youtube gece modu aynı şekilde açılır. Ama bir tarayıcıda ayarladığınız gece modu her tarayıcıda açık olmayacaktır bu yüzden her tarayıcı için youtube gece modu özelliğini açmalısınız.

Youtube Otomatik Gece Modu Kullanmak Mümkün Mü?

Youtube gece modunu otomatik aktifleştirme yukarıda verdiğimiz adımların aynısını kapsamaktadır. Sadece en son kısımda yapmanız gereken gece modunun açık olarak aktifleştirmek bu sayede gece modunuz sürekli değil belirli saat aralıklarında size hizmet edecektir.

Gece modunu günün her saati değil sadece günün ilerleyen saatlerinde aktif olmasını isteyen kişiler için kolaylık sağlayacaktır. Günün ilerleyen saatlerinde gece moduna giren youtube sabah olunca gece modundan kendiliğinden çıkacaktır bu sayede telefonunuzda şarj tasarrufu yapmanız daha kolay hale gelecektir.

Oturumu açık Olmayan Hesaplarda Gece Modu Açılır Mı?

Youtube her tarayıcıdan kullanıcısına çok rahatlıkla hizmet veren en popüler uygulamalardan birisidir. Birçok masa üstü bilgisayar kullanıcı youtube için oturum açmadan kullanmaktadır. Peki, oturum açmadan gece modunu kullanmak mümkün müdür? Youtube için oturum açmadan karanlık moda geçmek mümkündür.

Size verdiğimiz adımları masa üstü bilgisayarınız için takip etmeniz youtube için karanlık yani gece moduna geçmesi için yeterli olacaktır. Kullandığınız bilgisayarın gece moduna sahip olup olmaması yine bu özelliği internet tarayıcınızdan girdiğiniz youtube için etkili olabilir. Gece modu açık olan bir bilgisayarın youtube uygulaması yine karanlık yani gece modunda açılacaktır.

Eski Sürümlü Telefonlarda Youtube Gece Modu Aktif edilir Mi?

Youtube gece modu kullanıcısına daha güzel ve daha az zararlı ışınlarla göze zarar vermeyi engelleyen gece modunu aktifleştirmek her telefon için mümkün değildir. Android telefonların çok eski sürümlerinde güncellemeler nedeniyle ya çok geç ya da hiç gelmemekte olan bu gelişme için android telefonda şu şekilde kullanılabilir. Telefona indirilen bazı uygulamalar sayesinde youtube için karanlık yani gece modunu aktifleştirmek mümkündür. Iphone telefonlarda gece modu aynı androidlerde olduğu gibi açıklamayabilir veya İOS desteklemeyebilir bu gibi durumlarda da iphone için çeşitli uygulamalar bulunmaktadır telefonunuza indirdikten sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Youtube Gece Modu

Youtube Gece Modu

Youtube Algoritması

Günümüzün en popüler uygulaması olan youtube sürekli en yeni hali ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Günümüzde hemen hemen hepimizin youtube üzerinde bir şekilde bir işi oluyor. Peki, youtube bizim için video fikirleri önerirken nasıl öneriyor?

Bu sorunun cevabını şöyle verebiliriz izleyicinin bir videoyu ne kadar süre izlediği, her ziyaretinde ne kadar belirli tarz videolar izliyor, izlediği videoyu beğeniyor mu gibi soruları bir yapay zeka yardımıyla kişiler için tarayıp kişiler için yeni video izleme fikirleri ortaya koyuyor. Bu şekilde kişiye veya kişilere sürekli olarak izleyebileceği tarzına uygun video fikirlerini ortaya koyuyor.

Günümüzün en popüler uygulamalarından olan youtube bu sefer karanlık mod özelliği ile kullanıcılarıyla buluştu. Bu özellikle kişilerin ister karanlık yani gece modunda ister normal halinde veya günün saatlerine göre kişinin gece modunu kullanması sağlandı. Gece modunun herhangi bir şekilde kişinin izlediği videolara etkisi olmayıp kişi video izlerken gözlerini korumaya da yardımcı oldu.

Telefon markalarında masaüstü veya laptop bilgisayarlarda aynı veya farklı biçimlerde nasıl karanlık yani gece modunun aktif edileceğini yazılarımızda adım adım anlattık. Hangi tarayıcıda nasıl youtube karanlık yani gece modu aktif edilir aralarında bir fark var mı sorularının cevaplarını vererek bu soruların merakını gidermeye çalıştık.

 

 

Etiketlendi:

, ,