Çin’e ait sosyal medya platformu TikTok’ta paylaşılan videoların indirilmesi artık kolay olmuştur. Video indirme yöntemi sayesinde TikTok üzerinden paylaşılan videoları telefon ve bilgisayarlara indirilmektedir. Kullanıcılar müzik, filtreler, özel animasyon ve efektlerle canlandırılmış 15 saniyelik videoları rahat ve kolay bir şekilde indirme imkanı bulmuştur.

TikTok Uygulaması İçinde Video İndirme

Uygulama içinde bulunan yerleşik araçları kullanılarak kısa bir süre içinde video indirme yapılabilir. Bu işlemin yapılabilmesi için beğenilen videonun üzerini uzun süre olarak basılı tutulması gerekmektedir. Basılı tutulduktan sonra gelen kaydet uyarısı ile video telefonda kaydetme yapılır. Eğer bu işlem sonucunda kaydetme seçeneği gelmiyor ise ikinci yöntem olarak video kısmında yer alan paylaş tıklandıktan sonra yine kaydet seçeneği çıkacaktır. Uygulamada kaydedilen videonun indirilmesi kolay hale gelmektedir..

Telefon Üzerinden TikTok Video İndirme

TikTok uygulamasının paylaşılan videoların kaydetme özelliği sayesinde video indirme daha kolaylaşmaktadır. Yapılması gereken telefon ile TikTok uygulamasına girişi yapıldıktan yer alan video üzerine gelip tıklanması gerekir. Videolar otomatik olarak oynaya başlayacağından dolayı sağ üst kısmında paylaş yeri gelecektir. Paylaş seçeneğine tıklanmasıyla farklı paylaşım türleri ile beraber video indir seçeneği de gelecektir. Böylece video indir seçeneği tıklanarak video kolaylıkla indirmiş olursunuz.

TikTok bağlantı kopyala

TikTok bağlantı kopyala

Bilgisayar Üzerinden Tiktok Videosu İndirme

Tiktok videosunu telefon üzerinden indirildiği gibi bilgisayara da indirilmektedir. Bilgisayarda yer alan Google eklentiler sayesinde herhangi bir programa gerek kalmadan kolayca video indirebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde daha yüksek çözünürlüğe sahip videoları indirebilirsiniz. Yapılması gereken video adresini kopyalanarak üçüncü taraf bir indirme sitesinin gerekli alanına yapıştırılması gerekmektedir.

Bazı Araçlar Kullanılarak TikTok Videosu İndirme

Tiktok video indirme yöntemlerinden birisi de bazı araçlar ve programlar kullanılarak video indirme yapılabilir. İnternet üzerinde gerekli programlar indirilerek ilk işlem yapılmaktadır. Daha sonra istediğiniz TikTok videonun adres kısmı kopyalanarak indirme programında gerekli alana yapıştırılır. İndir butonuna tıklanarak TikTok videosunu indirmiş olacaksınız.

TikTok video indirme sitesi

TikTok video indirme sitesi

En Çok Kullanılan TikTok Video İndirme Siteleri

TikTok üzerinden paylaşılan bazı videolar basit yöntemlerle indirmek kolay hale gelmiştir. TikTok uygulamasında eşsiz bir eğlence ortamı bulunmaktadır. Bu uygulama internet bağlantısı olmadığı için çalışmamaktadır. Bun dolayı bazı videoların indirilmesiyle internet bağlantısına gerek kalmadan her zaman izleyebilirsiniz. Günümüzde en çok kullanılan TikTok video indirme sitelerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • https://ttdownloader.com
  • https://downloaderi.com
  • https://snaptik.app
  • https://ssstiktok.io
  • https://www.expertsphp.com/tiktok-video-downloader.html
İLGİLİ MAKALE  Program kullanmadan Youtube'den video nasıl indirilir?

TikTok videolarını yukarıda yer alan indirme siteleri sayesinde kolay bir şekilde indirilmesi mümkündür. Kolay ve hızlı bir şekilde video indirmek için sizlerde bu sitelerden yararlanabilirsiniz.

İzleyin: TİKTOK VİDEO İNDİRME (VİDEOYU KAYDET ÇIKMIYORSA)

Neden TikTok Videoları İndirilmelidir?

Kullanıcıların TikTok videolarını indirmesi için birçok neden bulunmaktadır. TikTok uygulamasının kullanıcı sayısının giderek artması ve sınırsız bir eğlence imkanı sunmasıyla günden güne daha çok popüler hale gelmektedir. TikTok uygulaması çevrimdışı olarak çalışmadığı için bazı videoların indirilerek indirilmesine neden olmaktadır. Ayrıca kullanıcıların çoğu mesajlaşmak yerine daha çok günlük hayatta yaptığı şeyleri video olarak paylaşmaktadır. Birçok alanla çekilen videoların kaydedilmesi kullanıcılara çok büyük avantajlar sağlamaktadır. TikTok’ta yer alan başka kişilerin videolarını indirme olanağı sunmaktadır. Ancak başkasına ait indirilen videoların kötü amaçlı kullanılmaması gerekir.