Xiaomi, birçok farklı ürünle karşımıza çıkmakta. İlk başta telefonları ile daha sonra ise akıllı ev ürünleri ile dikkatleri üzerine toplayan Çinli firma, şimdi de bilgisayar işine girdi. Fakat bilgisayar dediğimize bakmayın, Xiaomi Ningmei Mini CR80 cebe sığacak bir boyuta sahip. sadece 250 gram ağırlığında olan Xiaomi Ningmei Mini CR80, gündelik işlerinizi çok kolay bir şekilde halledebileceğiniz bir donanıma sahip. Gelin hep birlikte Xiaomi Ningmei Mini CR80’in özelliklerini inceleyelim.

Xiaomi Ningmei Mini CR80’in özellikleri nedir?

Bilgisayar dediğimizde aklımıza koca koca boyutlara sahip ağır kasalar geliyor. Ancak tasarıma bakacak olursak oldukça küçük boyutlara sahip olan Xiaomi Ningmei Mini CR80, 12 santimetre uzunluğuna ve 2,5 santimetre kalınlığa sahiptir. Ağırlığı ise 250 gram kadar olan Xiaomi Ningmei Mini CR80, Intel Celeron N5105 işlemcisine yer verilmektedir. 10 nm üretim sürecinden geçen bu işlemci, oldukça verimli çalışmaktadır. Bunların yanında ise 6 veya 8 GB DDR4 RAM ile 128 ya da 256 GB M2 SSD depolama alanı ile satılacak olan Xiaomi Ningmei Mini CR80, oldukça stabil çalışacak bir donanıma sahip olduğunu açıkça belli ediyor.

Intel’in AC7265 kablosuz bağlantı kartı ile çift taraflı WIFI bağlantısı sunabilen Xiaomi Ningmei Mini CR80, ekstradan bir Bluetooth modülü de unutulmamış. Ayrıca Xiaomi Ningmei Mini CR80’de kart okuyucu, HDMI, VGA, USB ve Ethernet bağlantıları da mevcut.

Xiaomi Ningmei Mini CR80 fiyatı ne kadar olacak?

Xiaomi Ningmei Mini CR80’in Tükiye pazarındaki fiyatı henüz belli değil. Ancak amerika pazarı için fiyat aralığı belli olmuş durumda. Xiaomi Ningmei Mini CR80’in 6GB RAM ve 128 GB depolama alanlı versiyonu 172 dolara satılacakken, Xiaomi Ningmei Mini CR80’in 8GB RAM ve 256 GB depolama alanlı versiyonu ise 204 dolar fiyat etiketine sahip olacaktır.

Xiaomi Ningmei Mini CR80’in en pahalı modeli 204 dolardır. Bu fiyatın Türk lirası karşılığı ise yaklaşık olarak 2 bin 830 Türk lirasıdır. Ancak ülkemizde uygulanan vergilendirmeleri de ekleyecek olursak, Xiaomi Ningmei Mini CR80’in Türkiye fiyatı yaklaşık olarak 4 bin Türk lirası ile 4 bin 500 Türk lirası arasında değişebilir.