Dünyanın en çok kullanıcıya sahip internet üzeri anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özelliğini kullanıcalara sunmaya hazırlanıyor. Hali hazırda Twitter’da zaten bulunan bu özellik, ilk olarak WhatsApp Business kullanıcılarına açılacak. Daha sonra ise tüm WhatsApp kullanıcılarına, söz konusu olan bu özellik kullanıma açılacak. WhatsApp, birçok kullanıcısını 2021 yılında Telegram gibi diğer anlık mesajlaşma uygulamalarına kaptırmıştı. BU kaybı geri kazanmak için ise WhatsApp sürekli bir yenilik getirmeye çalışıyor. Çoğu yenilik, WhatsApp beta sürümlerinde mevcut. Eğer WhatsApp beta kullanıcıları tarafından bu özellikler onay alırsa, önümüzdeki haftalarda ya da aylarda bu yeni çıkacak olan özellikleri görebileceğiz.

2022 yılı WhatsApp için hızlı geçiyor

2021 yılı WhatsApp için tam bir fiyasko olmuştu. Çünkü yayınlamış oldukları gizlilik sözleşmesi nedeni ile birçok kullanıcısını kaybeden WhatsApp, 2022 yılını dolu dolu geçirerek eski kullanıcılarını tekrardan geri kazanmak istiyor. Bunun için ise çalışamlarına hız kazandıran WhatsApp, gizlilik ayarlarındaki kişiselleştirme özellikleri ile oldukça beğeni toplamıştı. Bu yayınlanacak özellik ile birlikte profil fotoğrafınızı, hakkımda bölümünü, son görülmenizi ve okundu bilginizi kişileri seçerek açıp ve kapatabiliyorsunuz.

Çoklu cihaz kullanımı beta olarak bütün kullanıcılara sunulmuş durumda. Çoklu cihaz kullanımı sayesinde WhatsApp hesabınızı, 4 farklı cihazda aynı anda çalıştırabiliyorsunuz. Üstelik herhangi bir telefon bağlantısına da gerek duymuyor. Bu sayede telefon bağlantısı olmadan WhatsApp Web’i çalıştırabilir ve istediğiniz bir şekilde arkadaşlarınızla ya da sevdiklerinizle iletişim kurmaya devam edebilirsiniz.

Yeni gelecek olan güncelleme ne?

WhatsApp, profil fotoğrafı koyma imkanını bize uzun yıllardır tanıyor. Ancak herhangi bir kapak fotoğrafı koyamıyorduk. Ancak gelecek olan bu güncelleme sayesinde WhatsApp profillerinize bir kapak fotoğrafı ekleyebileceksiniz. Bu sayede kendinizi daha iyi tanıtacağınızı düşünen WhatsApp, bu özelliği ilk olarak WhatsApp Business kullanıcılarına açmayı planlıyor. Daha sonra ise gündemde olan bu özellik, bütün WhatsApp kullanıcılarına sunulacaktır.

Neden ilk önce WhatsApp Business kullancıları?

WhatsApp’ın bu hamlesini düşünen WhatsApp kulanıcıları, gündemde olan bu özelliğin neden ilk önce WhatsApp Business kullanıcılarına sunulacağını merak ediyor. Kapak fotoğrafı ekleyebilme özelliğinin ilk önce WhatsApp Business kullanıcılarına gelme nedeni, işletme sahibi olan WhatsApp kullanıcılarının kendi işletmelerini çok daha iyi tanıtabilmesi. Bu sayede kendi işletmelerini daha iyi tanıtabilecek olan WhatsApp Business kullanıcıları, işletmelerinin büyümesini arttırabilir.