WhatsApp’ta bazı kişiler bizi engellemekte. Dünyada en çok tercih edilen bu uygulamada bir kişinin sizi engellemesi, sinir bozucu olabilmekte. Bu yüzden de engellenen kişiler, bu engeli kaldırabilmek için belirli yollar denemekte. Bu yollar sayesinde de bir kişi sizi WhatsApp’ta engellese bile bu engeli kaldırabilir ve o kişiye tekrar ulaşabilirsiniz. Ancak bunu yapmanın ne kadar etik bir durum olduğuna siz karar verin. Bu yolları denememenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü kaybeden taraf, hep gidenler olacaktır.

WhatsApp’ta bir kişinin sizi engellediğini nasıl anlarsınız?

WhatsApp’ta birinin sizi engellediğini anlamanın birkaç farklı yolu bulunmakta. Bu yolları inceleyerek, bir kişinin sizi WhatsApp’ta engelleyip engellemediğini anlayabilirsiniz. Ancak dikkat etmeni gerekir ki, bu yolların hepsi birbirleri ile bağlantılı. Bu yüzden sadece bir methoda bakarak, birinin sizi engellediğine kanaat getiremezsiniz.

Profil fotoğrafı yoksa

WhatsApp’ta bir kişinin sizi engelleyip engellemediğini anlayabilmek için ilk önce o kişinin profil fotoğrafına bakarız. Söz konusu olan kişi sizi engellerse, onun profil fotoğrafını görmeyeceksinizdir. Ancak dikkat etmeniz gerekir ki, o kişi sadece profil fotoğrafını kaldırmış olabilir.

Hakkında kısmı yoksa

Bir kişi sizi WhatsApp’ta engellediğinde, tıpkı profil fotoğrafında olduğu gibi hakkında kısmı da gözükmeyecektir. Fakat hakkında kısmı da gizlilik ayarlarından kapatılabildiği için o kişi sadece hakkında kısmını da kapatmış olabilir.

Mesajlarınız iletiliyor mu?

WhatsApp’ta karşı tarafa giden bir mesajın, karşı tarafa gidip gidemediğini anlayabiliyorsunuz. Bunun için gönderdiğiniz mesajın balonunda bulunan tik işaretine bakmanız gerekiyor. Bu tik, tek bir tane kalmışsa, karşı tarafa sizin gönderdiğiniz mesajlar iletilmemiştir. Fakat bunun birçok farklı sebebi olabilir. Kişi WhatsApp uygulamasını silmiş olabilir ya da interneti kapalı olabilir. Ancak dikkat etmeniz gerekir ki, karşıdaki kişinin hakkında kısmı ve profil fotoğrafı gözükmüyor bununla birlikte sizin mesajlarınız iletilmiyorsa, karşıdaki kişi yüksek bir ihtimal ile sizi WhatsApp’tan engellemiştir. Fakat ufak bir ihtimal ile karşıdaki kişinin hem interneti kapalı hem profil fotoğrafı yok hem de hakkında kısmı kaldırılmış olabilir.

WhatsApp’ta engel nasıl kaldırılır?

WhatsApp’ta bir kişi sizi engellese bile bu engeli kaldırabilirsiniz. Bunu yaparken WhatsApp’taki bir açığı kullanıyoruz. Belirtmemiz gerekir ki, WhatsApp’ta bir kişi sizi engellediğinde sizin telefon numarasını değil WhatsApp hesabını engellemektedir. Bu yüzden de belirli birkaç adımı yaparak, karşıdaki kişinin sizin engelinizi kaldırtabilirsiniz. WhatsApp’ta engelinizi kaldırtabilmek için şu adımları takip etmeniz gerekli:

  1. İlk önce WhatsApp uygulamanızı açın.
  2. Ana ekrandan ayarlar sekmesine gelin. Bunun için sağ üst köşedeki 3 nokta işaretine tıklayın ve ayarlar seçeneğini seçin.
  3. Hesap ayarları kısmına gelin.
  4. Bu sekmenin en altında “Hesabımı sil” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın ve gerekli işlemleri yaparak, WhatsApp hesabınızı silin.
İLGİLİ MAKALE  Sevgiliye 151 adet WhatsApp mesajı - Sevgiliye WhatsApp'tan gönderilebilecek kısa ama etkili sözler

Bu işlemleri yaptıktan sonra karşıdaki kişi, sizin sildiğiniz hesabı engellediği için artık engel listesinde gözükmeyeceğiz. Daha sonra tekrardan yeni bir WhatsApp hesabı açarak, o kişiye kolayca ulaşabilirsiniz. Ama önceden de belirttik. Bu işlemleri yapmak ne kadar etik? Bu sorunun cevabını kendiniz vermelisiniz.