Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamlarından biri olan Twitter, her geçen gün kullanıcı saysısını arttırmakta. Ancak bu uygulamaya zaman ayırmak istemeyen ya da Twitter’dan sıkılan kullanıcılar, mevcut Twitter hesaplarını kalıcı olarak silmenin yollarını arıyor. Twitter üzerinden insanlar video, mesaj veya fotoğraf gibi şeyler paylaşabilmektedir. Bu yazımızda sizlere, Twitter hesabını nasıl kalıcı bir şekilde silebileceğinizi anlattık.

Twitter hesabı nasıl silinir?

Kullanıcılar bu sosyal medya içerisinde “Tweet” olarak bilinen 208 karakterlik mesajlar yayınlayabiliyor. Bu mesajlar altına diğer kullanıcılar da yanıt vererek, birbirleri ile etkileşimde bulunabiliyor. İnternet aleminin SMS’i olarak bilinen Twitter, milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapmakta. Fakat kullanıcılar, belirli sebeplerden ötürü mevcut Twitter hesaplarını silmek isteyebilir. Bu yüzden de Twitter hesaplarını silmenin yollarını arıyorlar.

Telefon veya bilgisayar yardımı ile mevcut Twitter hesabınızı tamamen silebilirsiniz. Twitter hesabını silebilmek için ise hesap silme linkine ihtiyacınız var. Size vereceğimiz bağlantı ile Twitter hesap silme ekranına direkt olarak geçiş yapabilirsiniz. Twitter hesap silme adımları şu şekildedir:

Telefondan Twitter hesabı silme nasıl yapılır?

Telefon aracılığı ile Twitter hesabınızı kalıcı olarak kapatabilmeniz mümkün. Bunun için uygulamanız gereken bazı adımlar mevcut. Bu adımları doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde, mevcut Twitter hesabınızı tamamiyle silebilirsiniz. Twitter hesabınızı telefondan silmek için takip etmeniz gereken dımlar şu şekildedir:

 • Telefonunuzdan Twitter uygulamasına giriş yapın.
 • Sağ taraftan profilinize tıklayın.
 • “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
 • “Hesabın” yazan bölüme giriş yapın.
 • Hesabın bölümünün en alt tarafında “Hesabımı devre dışı bırak” seçeneği yer almakta.
 • Bu seçeneğe tıklayın.
 • Twitter, sizden hesabınızın parolasını girmenizi isteyecek. Parolayı girdikten sonra hesabınız devre dışı kalacaktır.

Bütün bu adımları uyguladıktan sonra ise Twitter hesabınız kalıcı olarak silinme sürecine girecek. 30 günlük sürenin ardından ise Twitter hesabınız tamamiyle silinecektir. Ancak hesabın kalıcı olarak silinmesi için 30 gün boyunca söz konusu Twitter hesabına hiçbir şekilde girilmemesi gerekiyor.

Tweetlerin Twitter’dan kalıcı olarak silineceği ve geri yüklenemeyeceği önemli bir hatırlatma

Twitter kullanıcıları  zaman zaman hesaplarını kapatma gereği duyabilirler. Bu makalede, Twitter hesabınızı nasıl kalıcı olarak sileceğinizi öğreneceksiniz.

İLGİLİ MAKALE  Twitter'ın yeni özelliği Türkiye'de kullanılmaya başlandı. Kartları yeniden dağıtacak yeni Twitter özelliği sayesinde...

Hesabınızı silmeden önce, unutmayın ki hesabınız ve tweetleriniz geri yüklenemeyecek şekilde kalıcı olarak silinecektir. Dolayısıyla, içeriklerinizin kaybolacağından emin olun.

Twitter hesabınızı kalıcı olarak silmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Twitter hesabınıza giriş yapın.
 2. Sağ üst köşedeki profil fotoğrafınıza veya ayarlar ve gizlilik açılır menüsüne tıklayın.
 3. Ayarlar ve gizlilik seçeneğini seçin.
 4. Hesap bölümünde “Hesabını sil” bağlantısını bulun.
 5. “Hesap sil” bağlantısına tıklayın.
 6. Hesabınızı silmek istediğinizi ve hesap şifrenizi girmeniz gerekecektir.
 7. İşlemi onaylamak için “Hesabı sil” butonuna tıklayın.

Bu adımları takip ettikten sonra, Twitter hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Ancak unutmayın, hesabınızı silmek geri dönüşü olmayan bir işlemdir ve hesabınız ve tweetleriniz geri getirilemez. Dolayısıyla, silmeden önce bu kararı iyi düşünün

Bilgisayardan Twitter hesabı silme nasıl yapılır?

Akıllı telefonunuzda olduğu gibi bilgisayar üzerinden de Twitter hesabınızı silebilirsiniz. Telefondaki uyguladığınız adımların benzerlerini bilgisayar yardımı ile uygulayarak, Twitter hesabınızı kalıcı olarak silebilmektesiniz. Bilgisayardan Twitter hesabını silmek için şu adımları atmanız gerekiyor:

 • Twitter hesabınıza bilgisayardan giriş yapın.
 • Daha sonra sol tarafta yer alan ayarlar sekmesine girin.
 • Ayarlar içerisinden “Hesabın” bölümüne geçiş yapın.
 • En alt tarafta yer alan “hesabımı devre dışı bırak” seçeneğine tıklayın.
 • Twitter, sizden hesabınızın şifresini girmek isteyecek. hesabınızın şifresini doğru bir şekilde girdikten sonra, hesabınız 30 gün boyunca askıya alınacak.

Bütün bu adımları attıktan sonra, Twitter hesabınız 30 gün boyunca devre dışı kalacaktır. Bu süre, Twitter hesabının hesap silme süesidir. Eğer 30 gün boyunca silmek istediğiniz hesaba tekrardan giriş yaparsanız, hesap silme sürecini iptal etmiş olursunuz. Bu yüzden de twitter hesabınız kalıcı olarak silinmez. Ancak 30 gün boyunca söz konusu Twitter hesabına giriş yapmazsanız, 30 günün sonunda Twitter hesabınız tamamiyle silinecektir. Ayrıca bu 30 günlük süreç içerisinde hiçbir Twitter kullanıcısı, sizin Twitter hesabınızı göremeyecektir.

Twitter hesabınız silindiğinde, kişiler ile mesajlaşmalarınız, mevcut atmış olduğunuz Tweet’ler ve diğer bütün aktiviteleriniz, otadan kaybolacaktır. Eğer Twitter hesabınızda olan medyaları kaybetmek istemiyorsanız, hesabınıza girip Twitter verilerini indirmenizi öneriyoruz.

Twitter hesap silme linki 2022

Twitter hesabını silebilmek için öncelikle, Twitter hesap silme linkine ihtiyacınız var. Bu linke tıkladıktan sonra, adım adım Twitter hesabınızı silebileceksiniz. Vreceğimiz bağlantı, sizi direkt olarak Twitter’ın hesap silme ekranına yönlendirecektir. Twitter hesap silme ekranına gidebilmek için buraya tıklayınız. Bu linke tıkladıktan sonra mevcut Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra otomatik bir şekilde Twitter hesap silme ekranına yönlendireceksiniz.