Teknolojinin gelişmesiyle beraber dijitalleşmenin hızla ilerlemeye başladığı bu çağda televizyonun yerini birçok dijital platform almaya başladı. Youtube bu dijital platformların en başında geliyor. İnternetin gelişmesiyle beraber daha sorunsuz izlenmeler sunuluyor. Özellikle canlı yayınların da yapılmaya başlanmasıyla beraber televizyon seviyesine ulaşıldığı görülüyor.

Böylesine büyük gelişmeler bu tür alanların popülerleşmesini sağlarken özel içeriklere sahip ücretli dijital platformların da ortaya çıkmasını sağladı. Bunlar arasında ülkemizde en çok bilinen ise Netflix’tir.

Netflix, 22 Eylül 2016 yılında Türkiye’de hizmet vermeye başladı. Hizmet vermeye başladığı günden bu yana Türkiye’de en çok aboneliği bulunan dijital platformlardan biri oldu. İçerisinde bulunan dizi ve film içerikleri ile kullanıcılarına hizmet veren Netflix, Youtube ve televizyondan sonra insanlar için en çok tercih edilen platform oldu.

Netflix Ne Tür İçeriklere Sahip?

Netflix içerisinde bulunan yerli-yabancı dizi ve filmleri kullanıcılarına sorunsuz bir şekilde izleme fırsatı sunuyor. Bu dizi ve filmlerin çoğu dünya çapında bilinen ve Türkiye’deki yayın hakkı sadece Netflix’te olanlardır. Ayrıca Netflix kendisine ait film ve dizileri de burada yayınlıyor. Bilgisayar, telefon ve tablet cihazlarından istenildiği zaman bu içerikler izlenebilir.

Netfilix Üyelik İptali için Oturum Açtıktan Sonra Hesap Bölümüne Giriniz

Netflix Ücretlendirmesi

Netflix’e üye olurken 3 farklı ücretlendirme seçeneğiyle karşılaşırsınız. İlk üyelik seçeneği temel üyeliktir. Temel üyelik seçeneğinde bulunan üyelik 26,99 TL’dir. Bu üyelikle sadece 1 kişi aynı anda Netflix’e giriş yapabilir. Aynı hesap ile başka birinin sizinle aynı anda farklı cihazlardan girişine izin vermez. Videoları 480p çözünürlükte izleyebilirsiniz.

Diğer üyelik seçeneği ise standart üyeliktir. Bu üyelik 40,99 TL olup aynı anda en fazla iki kişinin farklı cihazlardan girişine izin verebiliyor. Bu üyelikte videoları 1080p de izleyebilirsiniz. Standart üyelikle beraber bir arkadaşınızla aynı anda dizi veya film seyredebilirsiniz.

Son üyelik seçeneği ise özel üyeliktir. Özel üyelik 54,99 TL olup en fazla 4 kişinin aynı hesapla aynı anda girişine izin veriyor. Bu üyelikte videoları 4K+HDR çözünürlüğünde seyredebilirsiniz. Ayrıca tüm üyelik seçeneklerine bilgisayar, telefon ve tablet cihazlarından giriş yapılabilir.

Netfilix Üyelik İptali için Oturum Açtıktan Sonra Hesap Bölümündeki Üyelipi İptal Ede Basınız

Netflix Herkes İçin Uygun Mu?

Netflix’te her yaşa uygun içerikler bulunuyor. Bu nedenle herkese uygun olduğu söylenebilir. Özellikle çocuklar için oluşturulan ayrı bir alanı bulunuyor. Bu alanda çocukların aileleriyle rahatlıkla izleyebileceği içerikler vardır. Bu alan Netflix üyeliği satın alındığında üyelik paketinin içerisinde yer alıyor. Bu alan için ekstra bir ücret ödemeye gerek yok.

İLGİLİ MAKALE  Netflix'te mutlaka izlenmesi gereken 10 dizi

Yetişkinler için uygun olan alanda her türden dizi ve filmleri izleyebilirsiniz. Korku, gerilim, komedi, romantik, aksiyon gibi daha birçok türde içerikleri seyredebilirsiniz. Ayrıca Netflix, içerisindeki dizi ve filmleri cihazınıza indirme imkanı da sunuyor. Bu sayede istediğiniz içeriği indirdikten sonra internetsiz bir şekilde cihazınızdan izleyebilirsiniz.

Netflix Üyelik İptali

Netflix her ne kadar içerikleri bakımından zengin ve kaliteli olsa da hem fiyatlarını arttırmasıyla hem de Türkiye’de Exxen platformunun açılmasıyla üyelerinin bazılarını kaybetmeye başlıyor. Bu nedenle birçok kullanıcı üyelik iptali için başvuruda bulunuyor. Üyelik iptalleri cihazlara göre değişkenlik gösterebiliyor. Birçok kullanıcı Netflix üyelik iptalini nasıl gerçekleştirebilecekleri sorusunu soruyor.

İzleyin: Netflix Üyelik İptal Etme

Bilgisayardan Netflix Üyeliği İptal Etme

Netflix üyeliğinizi bilgisayardan iptal etmek istiyorsanız şu yolları izlemelisiniz:

 • Kullanmış olduğunuz web tarayıcısına girerek ilk olarak Netflix sayfasına gitmelisiniz.
 • Netflix’i açtıktan sonra hesabınıza giriş yapınız.
 • Hesabınıza girdikten sonra sağ üst köşede bulunan küçük simgeyi seçin.
 • Ardından açılan menüdeki “Hesap” seçeneğine basın.
 • Hesap seçeneğine giriş yapınca açılan hesap ayarları penceresini göreceksiniz. Burada bulunan üyeliği iptal etme butonuna tıklayın.
 • Önünüze gelen kutucukta “Filmin sonuna mı geldik?” başlığı görünecek. Bu kutucukta bulunan “İptal İşlemimi Tamamla” seçeneğine tıklayarak üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Eğer üyeliği sonlandırıp sonlandırmamak da emin değilseniz ücreti daha düşük olan üyeliğe geçiş yapabilirsiniz.

Netfilix Üyelik İptali için Sizden Onay İsteyecektir.

Android Ve İOS Telefonlardan Netflix Üyeliği İptal Etme

Netflix üyeliğinizi telefonunuzdan iptal etmek istiyorsanız;

 • Öncelikle Netflix uygulamasına giriş yapınız.
 • Ardından hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yine hesabınıza ait küçük bir simge göreceksiniz. O simgeye tıklayın.
 • Simgeye tıkladıktan sonra açılan pencerede bulunan “Hesap” yazılı butona basın.
 • Bu işlemden sonra web tarayıcınız açılacak. Tıpkı bilgisayardaki gibi yine önünüze gelen ekranda üyeliğinizi iptal etmek için “iptal etme” yazısı göreceksiniz. Bu yazıya tıklayın.
 • Tıkladıktan sonra önünüze gelen pencerede İptal işlemini tamamla diyerek üyelik iptalini telefonunuz üzerinden gerçekleştirmiş olursunuz.
İLGİLİ MAKALE  Netflix resmen batıyor! 300 çalışanına kapının yolunu bakın ne için gösterdi

Eğer iptal etmekten vazgeçerseniz o halde daha düşüklü plana geçme seçeneği ile üyeliğinizi devam ettirebilirsiniz.

App Store Üzerinden Netflix Hesabı İptal Etme

Netflix ödemelerini Netflix uygulaması haricinde App Store’dan da gerçekleştirebilirsiniz. Fakat buradan yapılan Netflix aboneliklerinin iptali diğer aboneliklerden farklı olur.

IOS veya Ipad kullanıyorsanız ve Netflix üyeliğinizi App Store üzerinden yaptıysanız öncelikle kullandığınız cihazların ayarlar kısmına girmelisiniz. Orada yer alan “iTunes ve App Store” seçeneklerine tıklayarak giriş yapın. Giriş yapıldığında karşınıza çıkan ekranda Apple kimliğinize dokunun ardından kimlik gösterme butonuna tıklayın. Sonrasında açılan ekrandan aboneliklerinizin bulunduğu yere giriş yapın. Burada Netflix aboneliğinizi bulup iptal edebilirsiniz.

Üyelik İptalinden Sonra Bir Süre Daha Netflix’i Kullanabilirsiniz

Üyeliğiniz devam ederken üyelik iptali yaptırdıysanız üyelik zamanınız devam ediyorsa bitene kadar Netflix’i kullanmaya devam edebilirsiniz. Mesela eğer üyelik iptalinizi aboneliğinizin 2. Haftasında yaptırdıysanız 2 hafta daha kullanmaya devam edebilirsiniz. Kullanım süreniz bittikten sonra üyeliğiniz iptal edilir. Bu süre zarfında izlemelerinize herhangi bir kısıtlama getirilmez, normal üyeliğiniz devam ediyor gibi Netflix’i kullanabilirsiniz.