Minecraft modu (Minecraft modifikasyonunun kısaltması), Minecraft’a özel öğeler ve bloklar ekleme çıktısını veya sürecini açıklar. Modlama, kullanıcıların yeni araçlar, bloklar, çeteler ve daha fazlasını içeren açık uçlu oyunu genişletmelerine olanak tanır.

Minecraft Modlarını Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Java, güçlü birçoklu platform programlama dilidir ve konu çocuk kodlama dilleri olduğunda daha iyi seçeneklerden biridir. Minecraft oyunu, Android uygulamaları ve hatta Android işletim sisteminin kendisi de dahil olmak üzere birçok profesyonel ve ticari uygulama için kullanılır. Java kodu, Minecraft’a modlanmış yetenek eklemeyi mümkün kılar.

Minecraft Mod

Minecraft Mod

Mod Örnekleri

Modlama, oyuncuların temel oynamanın ötesine geçmelerine olanak tanır ve onları Minecraft ile üretim düzeyinde Java kodlamasıyla tanıştırır. Ayrıca, Java’nın gücünden yararlanmak, öğrencilere gelecekteki kariyerleri ve kişisel projeleri için kritik problem çözme becerileri geliştirme fırsatı sunar. İşte eklenebilecek bazı şeyler.

İzleyin: EN İYİ 5 MOD !!! – Minecraft Mod Tanıtımları [Türkçe]

Özel Araçlar

Araçlar, oyuncunun madencilik gibi eylemleri gerçekleştirmek için kullanabileceği öğelerdir. Bazı araçlar ayrıca eylemleri kolaylaştırır veya oyuncunun elle elde edilemeyen öğeleri toplamasını sağlar. Yiyecekler, yenildiğinde açlık noktalarını geri kazandıran tüketilebilir öğelerdir. Oyuncuların iki farklı yemek istatistiği vardır, bunlardan sadece biri görünür: (görünür) açlık seviyesi ve (görünmez) doygunluk seviyesi.

Özel Zırh

Zırh, bir oyuncuya yaygın hasar türlerine karşı değişen seviyelerde koruma sağlayan ve kullanıcıda grafik olarak görünen bir öğe kategorisidir. Bu öğeler, her biri aktivasyon için bir oyuncunun envanterinin belirlenmiş zırh yuvalarına yerleştirilebilen birkaç farklı kask, göğüs plakası, tozluk ve bot sınıfı içerir.

Varlıklar ve Çeteler

Varlıklar, Minecraft dünyasındaki tüm dinamik, hareketli nesneleri kapsar. Varlıklar tavukları ve inekleri içerir. Vanilya Minecraft oyununda herhangi bir canlı yaratık bir mafyadır. Bununla birlikte, Minecraft’ın kodunda, çeteler yalnızca oyuncuya düşman olan ve “EntityMob” sınıfını genişleten varlıklar olarak kabul edilir. Çeteler arasında zombiler, sürüngenler ve örümcekler bulunur ve onlardan nasıl kurtulacağınızı öğrenmek istiyorsanız, Minecraft çetelerini nasıl öldüreceğinize dair bazı ipuçları burada.

Yukarıda belirtildiği gibi özel yiyecekleri kullanarak Minecraft’a eklemenin temel süreci şunları içerebilir:

 • Gıda dokusu: Gıda için özel bir doku oluşturmak ilk adımdır. Yukarıdaki resim, bir elma için özel bir doku örneğidir.
 • Özel yemek sınıfı: Ardından, kodlayıcılar Özel Yemek öğeleri için bir sınıf oluşturur.
 • Constructor’ı Doldurma: Sınıf oluşturulduktan sonra, kurucuya bazı şeylerin eklenmesi gerekir, böylece örneğin, oyuncu aç olmasa bile yemeği yiyebilir.
 • İksir efekti ekleme: Yiyecekleri daha ilginç hale getirmek için oyuncunun yemeği yediği zaman için bir iksir efekti eklenebilir!
İLGİLİ MAKALE  UNO kart anlamları - UNO'da boş kart, joker, vb ne anlamlara gelir? (Kaynak: soru.com.tr)

Seyredin: EN İYİ 5 MİNECRAFT MODU!!! | Minecraft

Minecraft Realms’i Modlayabilir Misin?

Şu anda, Minecraft Realms’de tam modlama mevcut değildir. Ancak Minecraft’ın belirttiği gibi, mobil, konsol ve Windows 10’daki Realms sunucuları eklentileri ve pazar yeri haritalarını desteklerken, Java sürümü artan sayıda mini oyunu ve özel haritayı destekler.

Minecraft Realms’e henüz aşina olmayanlarınız için, Mojang tarafından barındırılan kişisel çok oyunculu sunucular aracılığıyla arkadaşlarıyla Minecraft oynamak isteyen çocuklar için bir seçenektir. Bununla çocuklar değişkenleri, işlevleri ve kontrol yapılarını kullanma konusunda deneyim kazanmayı bekleyebilirler.

Bunun ötesinde, modcular Java ile kodlamanın ve Minecraft modları oluşturmanın içini ve dışını öğrenirken, mantıksal düşünme ve problem çözme test edilir. İkincisi ile dikkat edilmesi gereken en önemli şey seçenek, aramayı bilmiyorsanız işleri karmaşıklaştırabilecek farklı Minecraft sürümleridir. Bazı eski modlar güncellenmeyi bırakmış veya yeni içerik oluşturuculara geçmiş olabilir.

 • Burası, bir mod yöneticisinin güncellemeleri takip etmeye yardımcı olarak veya bir modun yeni bir Minecraft sürümü tarafından desteklenmemesi durumunda uyarı vererek gerçekten parlayabileceği yerdir.
 • Tüm modlarda olduğu gibi, Minecraft’ın en son sürümünde çalışacaklarının garantisi yoktur ve bazılarının bunları çalıştırmak için eski Forge sürümlerinin yüklenmesi gerekebilir.
 • Neyse ki, eski modları yüklemek çok zor değil, ancak takılırsanız, Minecraft’ın eski sürümlerine modların nasıl kurulacağına ilişkin bu kılavuz size yardımcı olacaktır. Haritalar, nerede olduğunuza veya nerede olduğunuza dair kabaca bir fikir edinmeye çalışmak için harikadır. Bununla birlikte, iyileştirme için her zaman yer vardır.

Google Map

Google Haritalar’ı yalnızca Minecraft için hayal edin ve bu modun ne yaptığı hakkında oldukça iyi bir fikriniz olacak. Spesifik olarak, halkın daha gerçek zamanlı bir haritayı oyun içinde ve mini harita üzerinde görüntülemesine ve ayrıca haritayı bir web tarayıcısı aracılığıyla çevrimiçi olarak görüntüleyebilmesine olanak tanır.

Bir sonraki yolculuğunuzun planını yapıyorsanız ve bu sizi ana üssünüzün kutsallığından çok çok uzağa götürecekse, bu mod bir zorunluluktur. Eşyaları olması gereken yere götürmek Minecraft’ta genellikle bir problemdir. EnderIO, sıvı, öğeler, güç ve redstone sinyallerini taşıyan kompakt kanallar ekleyerek bu sorunu etkileyici bir şekilde çözer. Ayrıca cevher işleme yeteneklerinizi geliştiren birkaç makineye de sahiptir. Üssünüz karmaşıklaşmaya başladığında, EnderIO bunu çözmenin en iyi yollarından biridir.

İLGİLİ MAKALE  Doğruluk mu Cesaretlik mi soruları. Şişe çevirmece oynarken sorulabilecek sorular

Depolama

Minecraft’ın giderek daha fazla yönünü otomatikleştirmeye başladığınızda depolama da bir sorun haline gelebilir. Applied Energistics, göğüslerinizdeki maddeyi, daha sonra disk sürücülerinde depolanan ve üssünüzdeki herhangi bir yerden kablosuz olarak erişilebilen enerjiye dönüştürerek sorunu çözer. Doğrudan makinelerinizle arayüz oluşturarak ihtiyacınız olan her şeyi otomatik olarak yapmak için bile kullanabilirsiniz. Bu kulağa biraz büyülü geliyorsa, yanılmazsınız.

Elbette büyük miktarda güç kullanır, ancak düzgün bir şekilde yapılandırıldığında, tahta sandıkları geçmişin umutsuzca ilkel kalıntıları olarak görmeye başlayacaksınız. Pürüzlü bir elmas yerine küresel bir şey yapmak kolay değil. Biyosfer modu tüm can sıkıcı engelleri ortadan kaldırır ve sizi gökyüzünün çeşitli yüzen biyomlarla dolup taştığı bir dünyaya sokar.

Minecraft Mod

Minecraft Mod

OpenBlocks

Bu mod ailesi, içinden gerçek bir tema geçmeyen, son derece kullanışlı yardımcı programların bir kapma çantasıdır. OpenBlocks uyku tulumları, planörler, asansörler, mezar taşları, ip merdivenler ve bina kılavuzları ekler. Biraz farklı bir şey deneyen modları görmek her zaman canlandırıcıdır. PneumatiCraft bir teknoloji modudur, ancak güç yerine hava basıncı kullanır.

Hava akışını dengelediğinizden emin olmak için sıkıştırma odaları, borular ve valfler inşa etmeniz gerekecek ve bir şeyleri yanlış yaparsanız bir patlama kaçınılmazdır. Yine de doğru anlarsanız, PneumatiCraft’ın masaya getirdiği hava topları ve yapılandırılabilir kasklar gibi şık araçlar, zaman yatırımına değer.

Redstone ile sık sık çalışanlarınız bunun bazen ne kadar acı verici olduğunu bilir. Project Red tüm bunları değiştirerek yaptığınız şey üzerinde büyük ölçüde gelişmiş kontrol sağlar ve devrelerinizi çok daha kompakt hale getirmenize olanak tanır. Ayrıca entegre mantık kapıları ekleyerek görev otomasyonunu kolaylaştırır. Redstone ile çalışmak isteyebilirsiniz, etrafta dolaşmaya değer.

 • Vanilya Minecraft’ın yeni hayvanlarla patlamasından önceki günlerden beri, LotsOMobs kendine ait tonlarca ekledi.
 • Buraya veya oraya birkaç hayvan eklemek yerine, arılar, karıncalar, mamutlar ve hatta mağara adamları gibi yaratıklar da dahil olmak üzere kırktan fazla yeni çete ekler.
 • Bunun da ötesinde, bu modlardan bazılarını ortaya çıkaracak birkaç yeni öğe ve hatta yeni biyomlara yol açan yeni portallar var. Yeni işlevler ekleyen pek çok mod olsa da, kendiniz için yarattığınız dünyayı kazara yok edebilecek pek fazla mod yoktur.
 • Bakteri modu, dünyadan özel süngerler toplamanıza ve ardından onları belirli görevleri yerine getirmeleri için eğitmenize olanak tanır. Örneğin, ulaşabileceği tüm kir bloklarını tüketen bir bakteri yerleştirebilirsiniz. Bu tür bir güce dikkat etmelisiniz ve bu modu bu kadar büyüleyici yapan da bu.