Crystal Dinamics’in geliştirip piyasaya sürdüğü bir macera/aksiyon oyunu olan Rise of The Tomb Raider gittikçe popülerliğini artırıyor. Ancak oyunun fiyatının çok yüksek olması oyun severleri internetteki oyun indirme sitelerine yönlendiriyor. Bu durum oyuncuyu maddi açıdan rahatlatsa da dil sorununu ortaya çıkarıyor ve oyundan tam zevk alınmasını önlüyor. Tam burada ise devreye oyunun Türkçe yaması giriyor. Oyundan ayrı olarak indirilip kurulması gereken bu yama sayesinde oyun Türkçe dil seçeneğini size sağlar.

Yamanın zipli dosyalarını açma

Türkçe Yama İndirme ve Yapma

İnternette birçok site Rise of The Tomb Raider Türkçe yama seçeneği sağlar. İnternet tarayıcısına Rise of The Tomb Raider Türkçe yama indir yazıp istediğiniz siteden yamayı indirebilirsiniz. Yamayı kurmadan önce oyunu indirip kurmanız gerekiyor.

Oyunun kurulumu tamamlandıktan sonra sırasıyla şu işlemler yapılmalıdır:

  • Türkçe yamada indirilip yamadaki ”.exe” uzantılı dosyayı açmanız gerekiyor.
  • Bu dosyayı açtıktan sonra karşınıza gelen penceredeki ”ileri” butonuna tıklamalısınız.
  • Daha sonra yama ile ilgili bilgilerin yer aldığı pencerede de ”ileri” butonuna tıklamak gerekiyor.
  • Yeni açılan pencerede de ileri demeniz gerekiyor.
  • Bu işlemden sonra açılan pencerede ”manuel arama” ve ”otomatik arama” olarak iki kısım açılacak.

Bilgisayarda oyun yüklüyse zaten yama dosyası konumunu otomatik olarak bulacaktır. Aksi takdirde ”Manuel Arama” kısmından oyunun yüklü olduğu konumu kendiniz seçmeniz gerekir. Konumu seçtikten sonra ”İleri” seçeneğine tıklayarak yükleme işlemi başlar ve kurulum tamamlanır.

İzleyin: Rise of The Tomb Raider Türkçe Yama

Türkçe Yama Virüs Bulaştırır mı?

İnternette Türkçe yama hizmeti veren birçok site bulunsa da yine de oyun severlerin aklında dosyanın temiz olup olmadığı hakkında düşünceler belirir. Gayet yerinde olan bu düşünceleri bertaraf etmek için yama dosyasını indirmeden önce sitenin güvenilir ve kaliteli olup olmadığını araştırmak yerinde olacaktır. Belli başlı siteler oyuncular arasında popüler olduğundan oyuncu portallarından hangi sitenin uygun olduğunu bulmak kolay bir işlemdir.

Rise of the Tomb Raider

Rise of the Tomb Raider

Oyunda Hangi Kısımlar Türkçe Olur?

Her Türkçe yama çok etkili değildir. Bu yüzdendir ki kaliteli siteden yama indirmek gerekir. Bu tarz bir siteden indirilen yama yapabileceği her şeyi Türkçe yapar. Rise of The Tomb Raider oyunun karakterleri arasında geçen diyaloglar altyazı şeklinde Türkçeye çevrilir. Oyun içindeki yazılar ve yönlendirmeler de Türkçeye dönüşür. Fakat oyundaki silah, zırh vb. malzemelerin ismi Türkçeye çevrilmez ki buna çok fazla gerek de yoktur.

Rise of the Tomb Raider Türkçe

Rise of the Tomb Raider Türkçe

Yama Otomatik Olarak Çalışır mı?

Türkçe yama indirilip kurulumu tamamlandıktan sonra oyunu yeniden başlatmak gerekir. Oyuna girdikten sonra herhangi ekstra bir işlem yapılmadan Türkçe yamanın işlendiği görülür. Ancak bazen yamanın çalışmadığı görülür. Bu gibi durumlarda yapılması gereken bilgisayarı yeniden başlatmaktır. Eğer yine de yama işlenmediyse yamayı başka bir siteden indirerek tekrar kurmak gerekir. Ayrıca kayıtlı oyunlarınızda yama işe yaramaz.

İLGİLİ MAKALE  GTA 5 Türkçe Yama nasıl kurulur?

Seyret: Rise of the Tomb Raider TÜRKÇE YAMA NASIL KURULUR 2021

Oyun Silinince Yama da Gider mi?

Türkçe yama oyundan ayrı bir dosya olduğu için oyun silinince yama da silinmez. Ancak daha sonra oyunu tekrar kurmak istediğinizde yamanın önceden yüklü olması sorun yaratabilir.

Rise of the Tomb Raider Türkçe

Rise of the Tomb Raider Türkçe

Türkçe yamayı buradan indirebilirsiniz.

Adım 1: Türkçe yamayı yukarıdaki adresten indirin

Adım 2: .exe uzantılı dosyayı açın

.exe uzantılı dosyayı açın. Daha sonra ”İleri” seçeneğine tıklayın

Adım 3: ”İleri” seçeneğine tıklayın. Daha sonra karşınıza yama ile ilgili bilgilerin olduğu bir ekran çıkacak.

Rise of the Tomb Raider Türkçe yama işlemi karşınıza yama bilgilendirme ekranı çıkacaktır. Daha sonra ”İleri” seçeneğine tıklayın.

Adım 4: Tekrar ”İleri” seçeneğine tıklayın. Daha sonra karşınıza ”Manuel Arama” ve ”Otomatik Arama” olmak üzere iki farklı seçenek çıkacak.

”Manuel Arama” ve ”Otomatik Arama” olmak üzere iki farklı seçenek karşınıza çıkacak. Daha sonra istediğiniz seçeneğe tıklayarak yama kurma işlemine başlayın.

Adım 5: Eğer oyun bilgisayarınızda yüklüyse yama otomatik olarak dosya konumunu bulacaktır. Ancak bulamadıysa, ”Manuel Arama” seçeneğine tıklayarak oyunun yüklü olduğu konumu seçin. ”İleri” seçeneğine tıklayarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz.

Adım 6: Türkçe yama kurma işlemi tamamlandı.

Tüm bu adımları uyguladığınız takdirde Türkçe yama kurma işlemini tamamlamış olacaksınız.

X