Xiaomi 12, 12X ve 12 Pro modellerini aralık ayında piyasa sürmüştü. Sızdırılan bilgilere göre Xiaomi, Mini takısı alacak bir Xiaomi 12 modeli üzerinde çalışıyor. Bu model adı üstünde küçük bir telefon olacak ve küçük telefon isteyen kişilerin ilgisini çekecek. Şu an için Xiaomi 12 mini hakkında pek fazla bilgi bulunmasa bile, sızdırılan bilgileri bu yazımızda derledik.

Xiaomi 12 Mini’nin görseli ortaya çıktı

Sızan render görsellerine göre, Xiaomi 12 Mini’nin arka tarafında 3 adet kamera lensi var. Ancak bu kameraların kaç megapiksel olduğu ise muamma. Ayrıca bu kameralara üçlü led flaş sistemi eşlik edecek. Bu görsellere bakacak olursak, Xiaomi 12 Mini diğer 12 modellerinden çok daha farklı olacak. Xiaomi 12 Mini, diğer 12 modellerine çok farklı bir tasarımla satışa sunulacağı düşünülüyor.

Xiaomi 12 Mini’de Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi yok

Xiaomi’nin 12 ailesi, gücünü 8 Gen 1 işlemcisinden alıyor. Ancak 12 Mini modelinde Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisine çok fazla sıcak bakılmıyor. Çinli firma bu işlemci yerine Snapdragon 865 işlemci çipini kullanmayı düşünüyor. Bu yüzden de Xiaomi 12 Mini modeli, diğer 12 modellerine kıyasla biraz daha güçsüz bir işlemciye sahip olacak.

Bu söylentilerin doğruluğunu ise Xiaomi’nin bu yıl yapacağı lansmanda öğreneceğiz. Ancak o güne kadar sızan bilgiler ile devam etmek durumundayız.

12X ile aynı ekran teknolojisine sahip olabilir

Xiaomi 12 Mini modelinin ekran teknolojisinin, 12X ile aynı olacağı yönünde sızan bilgiler mevcut. Xiaomi 12X modelinde 120 Hz erkan tazeleme hızına sahip bir ekran kullanılmaktadır. Bunun yanında ise Xiaomi 12X modelinde 419 ppi ve FULL HD+ AMOLED bir ekrana sahip. Bu özellikler ile aynı teknolojiye sahip bir şekilde karşımıza çıkan Xiaomi 12 Mini modeli görebiliriz.

MIUI 13 ile gelecek

Xiaomi, 12 Mini modelinin de MIUI 13 arayüz sürümü ile çıkarmak istiyor. Bu yıl içerisinde tanıtılması planlanan Xiaomi 12 Mini modeli, büyük ihtimal 2022 yılının sonlarında satışa çıkacakBu yüzden de çok yüksek ihtimalle Xiaomi 12 Mini, MIUI 13 arayüzü ile satışa çıkacak. Ancak bu cihazın diğer 12 modellerine göre daha düşük özelliklerle gelmesi gündemde. Bu yüzden ne kadar uzun süre güncelleme desteği alacağı konusu bilinmiyor.