Telefonlarımıza her zaman için güzel bir duvar kağıdı koymak istiyoruz. Fakat diğer kişilerin yapmış olduğu duvar kağıtlarını kullanmak istemeyebilir ya da kullanacağınız duvar kağıtlarının, sadece kendinize özel bir tasarım olmasını isteyebilirsiniz. wombo.art internet sitesi sayesinde bu isteklerinizi yerine getirebilirsiniz. Bu internet sitesi sayesinde istediğiniz temada tasarımlar yapabilir ve kendi duvar kağıtlarınızı oluşturabilirsiniz. Öte yandan bu uygulama ile beraber kendi NFT tasarımlarını oluşturan binlerce insan var. Bu yazımızda sizler wombo.art internet sitesinden nasıl tasarım yapabileceğinizi anlattık.

Wombo nedir?

Wombo, bir tasarım hazırlama sitesidir. Yapay zekadan yardım alan bu internet sitesi, belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeler ve seçtiğiniz bir temaya göre size dünyada tek olan bir tasarım ortaya çıkartmakta. Kısacası bu uygulamada hazırlayacağınız tasarımlar, sizden başka kimsede olmuyor.

Wombo nasıl kullanılır?

Wombo internet sitesinen tasarım hazırlamak oldukça kolay. Yapmanız gereken çok fazla bir işlem bulunmamaktadır. Ek olarak bu site ile hazılamış olduğunuz tasarımlar, dünyada tek oluyor. Çünkü wombo.art, yapay zekadan yadım alıyor ve aynı anahtar kelime ve temayı her denediğinizde farklı sonuçlar çıkartıyor. wombo.art internet sitesinden tasarım hazırlamak için şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

  • Buraya tıklayarak söz konusu internet sitesinin ana sayfasına giriş yapın.
  • Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan “Start Creating” butonuna tıklayın.
  • Karşınıza bir tasarım hazırlama arayüzü çıkacak.
  • Bu arayüzde sizden bir anahtar kelime ya da birkaç kelimelik cümle girmeniz ve listelenmiş olan temalardan bir tanesini seçmeniz gerekiyor. Anahtar kelime belirlerken, İngilizce kelime veya cümle kullanmanızı öneriyoruz. Bu sayede çok daha iyi ve beklediğinize değer tasarımlar ortaya çıkabilir.
  • Anahtar kelimeyi belirledikten sonra, kullanmak istediğiniz temayı seçin.
  • Tema listesinin alt tarafında yer alan fotoğraf yükleme bölümünü kullanarak istediğiniz bir fotoğraf üzerinde çalışılmasını sağlayabilirsiniz. Ancak fotoğraf yüklemeden de tasarım yapmak mümkün. O yüzden fotoğraf yüklemeyi opsiyonel olarak düşünebilirisiniz.
  • Eğer hazırlanan fotoğrafın NFT olarak almak istiyorsanız, sayfanın en altında yer alan “Connect Wallet” butonuna tıklayarak kripto para cüzdanınızı bağlayabilirsiniz.
  • Gerekli olan bütün işlemleri yaptıktan sonra ise alt tarafta yer alan “Create” tuşu aktif olacaktır. Bu tuşa basarak, yapay zekanın tasarımı hazırlamasını bekleyin.
  • Tasarım hazırlandıktan sonra isim verebilir ve kaydedebilirsiniz. Ancak yüksek çözünürlükte kaydetmek istiyorsanız, belirli bir abonelik ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu sayede hazırlanan tasarımları çok yüksek çözünürlüklerde indirebilirsiniz.
İLGİLİ MAKALE  NFT tasarlayarak zengin olabilirsiniz. NFT nasıl yapılır?

Akıllı telefon uygulamaları var

wombo.art internet sitesinin bir de akıllı telefon uygulaması mevcut. Bu akıllı telefon uygulamları sayesinde, telefonlardan da kolay bir şekilde tasarım hazırlayabiliyorsunuz. hem iOS için hem de Android için uygulamalar mevcut. Dream Wombo olarak geçen bu uygulama sayesinde akıllı telefonlarınızdan çok hızlı bir şekilde tasarım hazırlayabiliyorsunuz.

Bu uygulama da tıpkı internet sitesi gibi çalışıyor. Yine bir anahtar kelime belirliyorsunuz ve bu belirlediğiniz anahtar kelimeler için bir de tema seçiyorsunuz. Akıllı telefon uygulamasının avantajı ise çok daha fazla tema sunması ve direkt olarak yapılan tasarımı duvar kağıdı olarak indirebilmeniz. Uygulama içerisinde hazırlayacağını bu tasarımı kaydet tuşuna bastıktan sonra, hangi şekile inmesi gerektiğini seçebilir ve duvar kağıdınızı kullanabilirsiniz.