Instagram çok fazla kullanıcının özgürce fotoğraf ya da videolarını paylaşabildiği, en popüler sosyal medya uygulamalarındandır. Bu popüler uygulamada kullanıcılar birbirleri için yorum yapabilme şansı bulurlar. Bu şekilde bir sosyallik kurulmuş olur.

Instagram yorumları sorunsuz olarak yapılmaya devam edilebilirken, bazen sorunlarla karşılaşılabilir. Yorum sorunuyla karşılaşılmasının altında farklı nedenler yatıyor olabilir. Zaman zaman kullanıcıların pek çoğu bu sorunu yaşadıkları için çözüm yollarını araştırırlar. Bu sorunla karşılaşılmasının nedenlerinin başında kötü internet bağlantısı olabilir.

Bunun yanı sıra, uygulamayla alakalı geçici sorunlar yaşanıyor olabilir. Telefonun tarih ya da saatinde hata olduğunda da bu sorunla karşılaşmak mümkündür. Uygulama tarafından engel yiyenlerde aynı şekilde yorum yapma konusunda sorunlarla karşılaşabilirler.

Instagram’da Yorum Yapamıyorum Sorunu Çözümleri Nelerdir?

Instagram’da paylaşılan video ya da fotoğraflar için kullanıcıların yorum yapabilme hakkı vardır. Fakat bu durum bazen sorunlarla karşılaşabilir ve çözüm yolları takip edilerek halledilebilir. Instagram’da yorum yapamıyorum sorunu yaşayanlar için çözüm yollarından bazıları şunlardır;

  • Uygulama kaynaklı sorun olabilir. Uygulama kaldırılıp yeniden yüklendiği zaman sorun çözülebilir.
  • Güncelleme yapılması gerekebilir.
  • Telefon saat ve tarihinin düzeltilmesi gerekebilir.
  • İnternet bağlantısı kontrol edilmelidir.
  • Önbellek temizlenerek devam etmek gerekebilir.

Yorum yapamama sorunuyla karşılaşanlar, bu çözüm yollarıyla işlemlerini kısa sürede halledebilirler.

Instagram’da Yorum Engeli Nedir?

Instagram yorum yapamama sorunlarından biriside yorum engeli alınmış olmasındandır. Gün içerisinde çok fazla yorum atıldığında, Instagram fark eder ve yorum engeli koyabilir. Ceza almamak için her fotoğrafa yorum yapmaktan kaçınmak gerekir. Bu şekilde yorum engelinin önüne geçebilmek mümkündür.

Instagram’da Yorum Engeli Ne Kadar Sürede Kalkar?

Instagram’da yorum engeline maruz kalan kullanıcıların ilk yapması gereken maillerini onaylamalarıdır. Mail onayı yapıldığı zaman kullanıcılar hesaplarında yorum yapmaya devam edebilirler. Bu gibi teferruatlarla uğraşmak istemeyenler ise, gereksiz yorum yapmayı bırakarak bunu engelleyebilir.

Instagram’da Yorum Engeli Neden Olur?

Instagram yorum engelinin olmasının en belirgin nedeni, gün içerisinde çok fazla yorum yapılmasındandır. Her fotoğraf ya da video için yorum yapmak bu sorunla karşılaşılmasını olası kılar. Bunun yerine daha yerinde ve az yorum yapmak gerekir.

İLGİLİ MAKALE  Instagram hesap dondurma; Instagram hesabını geçici olarak kapatma nasıl yapılır?

Instagram’da Yorum Yapamıyorum Sorunuyla Kimler Karşılaşır?

Instagram’da yorum yapamıyorum sorunuyla karşılaşmayan kullanıcı neredeyse yoktur. Çünkü bunun birden fazla nedeni mevcuttur. Kullanıcılar kendi istekleri doğrultusunda değil, sorunlardan herhangi birini yaşarsa yorum yapamaz. En kolay ihtimalle internet çekmediğinde bile yorum yapılamaz duruma gelinebilir.

Instagram’da Yorum Yapamıyorum Sorunu Ne Kadar Sürede Çözülür?

Instagram’da yorum yapamıyorum sorununun çözülme süresi kullanıcıların yaşadıkları sorunu fark ettikleri süreye kadardır. Çünkü buna göre çözüm yolu takip edilecek ve sorun ortadan kaldırılacaktır. Bu sorunu bazı zamanlar çok fazla kullanıcı bir anda da yaşayabilir.

Böyle zamanlarda genellikle sorun tüm ülkede görülür ve geçene kadar da çözülemez. Olası bir siber saldırı ya da uygulamanın çökmesi gibi durumlarda kullanıcılar toplu olarak bunu yaşayabilirler.

Bu gibi durumlar bazen saatler içerisinde çözülebilirken, bazen ertesi güne kadar devam edebilir. Sorun bittikten sonra ise kullanıcılar hesaplarına girmeye devam edebilir ve yorumlarını da yapmaya devam edebilirler.

İzleyin: Daha Sonra Tekrar Dene Topluluk Kuralları İhlal Ettiniz