Instagram, uzun süredir insanların hayatında yer alan bir uygulamadır. Uygulama içerisine her geçen gün yeni özellikler eklenmeye devam eder. Eklenen yeni özellikler uygulamanın daha da kullanışlı bir hale gelmesini sağlamıştır. Bu nedenle uygulamayı kullanan kişi sayısı da giderek artmaya devam eder. Bugün genç yaşlı demeksizin çok fazla kişi, Instagram uygulamasını kullanarak diğer kişilerle sosyalleşir. Instagram’a en son eklenen özelliklerden birisi de Qr koddur. Qr kod kullanmanın Instagram kullanıcılarına önemli faydaları vardır.

Instagram Qr Kodunu Herkes Kullanabilir Mi?

Instagram üzerinde hesabı olan ve Instagram uygulaması güncel olan herkes, Qr kodu kullanabilir. Böylece kullanıcılar Qr kod avantajlarından faydalanma şansı da bulabilirler. Instagram Qr kodunu kullanmak isteyen kullanıcıların, belli aşamalar doğrultusunda ilerleyerek kendilerine kod oluşturmaları gerekir. Oluşturulan kod sonrası, kullanıma başlanarak amacına uygun bir şekilde kullanılabilir.

Instagram QR kodu için menüye tıklayın

Instagram QR kodu için menüye tıklayın

Instagram Qr Kodunun Amacı Nedir?

Instagram’ın son güncellemesinde de yer alan Qr kod özelliği, kullanıcılar için çok önemli bir kolaylık sağlar. Qr kod kullanmanın amacı, Instagram üzerindeki kullanıcıların daha rahat bir şekilde bulunabilmesidir. Instagram’da çok fazla kullanıcı vardır ve bu kullanıcıları bulması bazen çok zorlu olabilir. Fakat Qr kod özelliği sayesinde Instagram’daki profilleri bulmak daha kolay bir hale gelmiştir. Bu sayede kullanıcılar bir profile ulaşmak için dakikalarca uğraşmak zorunda kalmazlar.

Instagram Qr Kodu Nasıl Oluşturulur?

Instagram’ın en yeni ve güncel özelliklerinden olan Qr kod özelliğinin kullanılabilmesi için, kullanıcıların kendi Qr kodlarının olması gerekir. Kullanıcılar kendilerine kod oluşturabilmek için, farklı yöntemlere başvurabilirler. En sık kullanılan yöntemlerden birisi Qr kod oluşturma programlarıdır. Qr kodlar kişisel olarak renklendirilebilir. Ön plan ya da arka plan renkleri isteğe göre eklenebilir. Qr kod programlarından Qr kod oluşturmanın en güzel yanı, ücretsiz olmasıdır. Bu sayede kullanıcılar isteklerine göre kodlarını oluşturabilme imkânı bulabilirler.

Instagram QR kodu

Instagram QR kodu

Instagram Qr Kod Kullanılmazsa Ne Olur?

Instagram Qr kod kullanmanın zararı yanı sıra yararı vardır. Fakat kullanılmadığı zaman herhangi bir durum olmaz. Çoğunlukla işlemlerini kolaylaştırmak isteyenlerin tercih ettiği bir özelliktir. Bu özellik sayesinde çok fazla araştırma yapılmadan profil paylaşımları rahatlıkla yapılabilir.

İLGİLİ MAKALE  Instagram'da gizli profiller nasıl görülebilir? Gizli hesapları görmek nasıl bu kadar basit

Instagram Qr Kodu Nerelerde Kullanılabilir?

Instagram Qr kodları sadece Instagram üzerinde değil, farklı uygulamalarda da kullanılabilir. Qr kod oluşturulduktan sonra kullanılabilecek olan uygulamalardan bazıları şunlardır;

  • Twitter
  • Facebook
  • Linkedin
  • FourSquare
  • Skype araması
  • Sms mesajı gibi yerlerde Qr kodlar rahatça kullanılabilir.

İzleyin: Instagram QR Kod Nedir? Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar? (TÜM BİLİNENLER)

Instagram Qr Kodu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Qr kodları kullanmak isteyenler bununla alakalı olan tüm detayları bilmelidir. Uygulama sadece profil bulmak amacıyla kullanılmaz. Bunun yanı sıra diğer uygulamalarda da kullanılarak kolaylık sağlar. İnsanlar sosyalleşmek amacıyla 3 ya da daha fazla uygulama da kullanabilirler. Bu gibi uygulamalar içinde Qr kod çok avantajlıdır.

Özellikle Instagram’ı en iyi şekilde kullanan kişiler çok fazla tercih ederler. Qr kod kullanan kişiler, uygulama kullanımında çok hızlıdırlar. Uzun süre arama motorlarında bir kullanıcı aramak zorunda kalmazlar. Bu da gereksiz vakit kaybının ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Qr kod kullanışlı olması nedeniyle çok hızlı yayılan bir özellik haline gelmiştir