Instagram kullanıcıları kullandıkları hesaplarını bir süre sonra kullanmaktan vazgeçebilir. Böyle bir durumda Instagram silme yöntemlerine başvurulur. Hesabınızı kalıcı ya da geçici olmak üzere iki türlü şekilde silebilmeniz mümkündür.

Eğer ki bir süreye kadar hesabınızın kapalı olmasını istiyorsanız o zaman geçici olarak Instagram hesabınızı silebilirsiniz. Bu yöntem hesabınızın dondurulmasını sağlayacak ve sosyal medyada görünmemiş olacaksınız. Fakat hesabımı artık kullanmak istemiyorum diyorsanız o zaman en iyi çözüm kalıcı olarak silinmesidir.

İzleyin: Instagram hesabı nasıl silinir? Instagram hesabı geçici veya kalıcı olarak nasıl kapatılır?

Instagram Hesabı Silme Yöntemleri

Instagram hesaplarını artık kullanmak istemeyenler için hesap silme işlemlerine başvurulması gerekir. Birkaç adıma başvurmanız ile kullandığınız şahsi hesabınızı artık kapatmış olursunuz. Böylelikle sizin adınıza Instagram da bir hesap kalmaz.

Instagram hesabı silme için izleyeceğiniz adımlar şöyle olmalıdır;

  • Instagram hesap silme işleminizi yapmanız için ilk etapta hesabınıza giriş yapmanız gerekecek
  • Profil bölümünde yer alan ayarlar kısmına gelmelisiniz
  • Ayarlar kısmına geldiğiniz zaman hesap sil yazısını göreceksiniz
  • Hesabınızı neden silmek istediğinizi belirtmelisiniz
  • İşleminize devam ederek şifrenizi önünüze çıkan ekrandaki kutucuğa yazmalısınız
  • Sayfanızın en alt bölümünde yer alan hesabı kalıcı olarak sil bölümüne tıklayın. Kalıcı olarak sil seçeneğini tıklayıp onaylandıktan sonra hesabınız tamamen ortadan kalkmış olacaktır.

Artık sizin adınıza bir Instagram hesabı olmadığı gibi başkası tarafından da tekrar açılıp kullanma durumu söz konusu olmaz.

Instagram Hesabı Sil

Instagram, ülkemizde popüler olan sosyal paylaşım platformlarından biridir. Avrupa’daki kullanıcılarda olduğu gibi ülkemizdeki vatandaşlarımız tarafından da sevilerek kullanılıyor. Fakat farklı sebeplerden dolayı Instagram hesaplarını kapatmak isteyenler olabilir.

Böyle bir durumda Instagram hesabı silme yöntemine başvurmak durumda kalınır. Hesabınızı silmeye karar verdiğiniz zaman kısa yoldan silme işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Çünkü Instagram hesabın silinmesi çok fazla uzun bir işleme gerek duymaz.

Instagram hesabı silme adım 1

Instagram hesabı silme adım 1

İnstagram Hesap Silme Linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Instagram hesabı silme adım 2

Instagram hesabı silme adım 2

Instagram hesabı silme adım 3

Instagram hesabı silme adım 3

Instagram Hesabının Silme Süresi

Instagram hesaplarını tamamen yok etmek isteyenler kaç gün süre içerisinde iptal olacağını öğrenmek istiyor. Tüm adımları uygulayıp Instagram hesabınızı sildikten sonra 28 gün boyunca hesabınızı açmamaya dikkat etmeniz gerekir.

Eğer ki hesabınıza yeniden giriş yaparsanız yapmış olduğunuz tüm işlemler sıfırlanmış olur ve hesabınız kapatılmaz. Yeni baştan hesap kapatmak için uğraşmak zorunda kalırsınız. Instagram kullanıcıların olabildiğince bu hususa dikkat ederek hareket etmesi gerekiyor. 28 gün boyunca hesabınızı kesinlikle açmamalısınız.

28 gün süresi dolduktan sonra artık hesabınız tamamen silinmiş olur. Böylece ınstagram ortamında şahsınıza ait bilgilerle bir hesap oluşmaz. Hesabınızı kalıcı olarak sildikten sonra ileride açmak isterseniz tekrar açabilirsiniz. Ama yeniden açmak içinde farklı bir mail ya da telefon numaraları gerekebilir.

İzleyin: INSTAGRAM HESAP SİLME NASIL YAPILIR? (Instagram hesabımı nasıl silerim?)

Instagram Hesabının Geçici Silinmesi

Instagram hesabının geçici bir şekilde silinmesini de sağlayabilirsiniz. Hesabınızı kalıcı olarak silme konusunda bir gel git yaşıyorsanız o zaman en iyi yöntem hesabın dondurulması olacaktır. Aynı şekilde hesabınızı dondurduğunuz zamanda sizin adınıza ait bir hesap olmaz. Sisteme yeniden giriş yaptıktan sonra hesabın aktif olmasını sağlarsınız.

İLGİLİ MAKALE  Instagram filtreleri nasıl kullanılır? En güzel Instagram filtreleri

Instagram kullanıcıları hesaplarını kalıcı olarak sildikten sonra pişmanlık yaşayabiliyor. Daha sonrasında tekrar kullanmak amacıyla yeniden bir Instagram hesabı açabiliyor. Bu hataya düşmemek amacıyla isterseniz hesabınızı bir süre kadar dondurmaya başlayabilirsiniz. Instagram hesabı silme işlemini yalnızca geçici bir süreye kadar yapmış olursunuz.

Instagram Hesabı Geçici Nasıl Silinir?

Instagram hesabı silme için geçici yolu seçmek istiyor olabilirsiniz. Geçici olarak hesabı silmek kalıcıya göre daha kısa sürüyor. Bu sayede kullanıcılar birkaç adım gerçekleştirdikten sonra hesap dondurma işlemini başarıyla yerine getirmiş oluyor.

Instagram hesabınızı dondurmak isteyenler içinde uygulaması gereken adımlar şu şekildedir;

  • Instagram uygulamasına cep telefonlarınız veya bir tarayıcı üzerinden giriş yapmanız gerekir
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra ise profil bölümünde bulunan profili düzenleye tıklamalısınız
  • Profili düzenle bölümün en aşağı kısmında yer alan hesabı geçici olarak kapat sekmesine tıklamalısınız
  • Şifrenizi isteyecek ve şifrenizi girdikten sonra hesabın geçici olarak kapanması için onaylamış olacaksınız.

Tüm bu işlemi yaparak hesabınızın kalıcı şekilde değil de bir süreye kadar geçici şekilde kalmasını sağlamış olursunuz.

Instagram Hesap Silme Nasıl Geri Açılır?

Hesabınızı kalıcı olarak sildiyseniz ne yazık ki hesabınızın tekrar açılması mümkün olmaz. Hesabın tekrardan açılabilmesi içinde geçici olarak hesap kapatma yollarına başvurmanız gerekir. Eğer daha önce kullanmış olduğunuz Instagram hesabınız ile ilgili geçici olarak kapatma yaptıysanız o zaman çok kolay bir şekilde hesap açma işlemi yapabilirsiniz.

Instagram hesabınıza erişim yapabilmeniz içinde yaklaşık olarak bir iki gün gibi bir sürenin geçmesi gerekir. Henüz 2 gün gibi bir süre geçmeden Instagram hesabına giriş yapmaya başlarsınız hatalı giriş yaptığınıza dair bir bildirim almış olursunuz. 48 saat gibi bir süre geçmesinin ardından artık Instagram hesabı silme işleminizi kaldırmaya başlayabilirsiniz.

Giriş yapmanız içinde tarayıcı üzerinden girişlerinizi gerçekleştirmeniz gerekir. Kullanıcı ad ve şifrenizi hesabınızın giriş kısmına yazdığınız taktirde yeniden hesabınıza erişim yapabilirsiniz. Bu işlemler sonrasında ise artık sosyal medyada isminiz, kullanıcı adınız görünmeye başlanır.

Video: Instagram Hesap Silme | Instagram hesabı nasıl silinir? En Güncel

Telefondan Instagram Hesap Silme

Instagram hesabı silme için kullanıcılar farklı farklı yollara başvurabilir. Böyle bir durumda ise hangi yollara başvurarak hesabın kaldırılması gerekeceği konusunda bir kararsızlık içerisine girilebilir. Fakat hesap silme işlemlerinizi tarayıcı ya da mobil cihazlarınız üzerinden gönül rahatlığı ile yapabilmeniz mümkündür.

İLGİLİ MAKALE  Instagram hikaye indirme nasıl yapılır?

Eğer ki cep telefonlarınız üzerinden daha rahat bir şekilde hesap silme gerçekleştirecek olduğunuzu düşünüyorsanız o zaman işlemlerinizi bu şekilde yapmaya başlayabilirsiniz. Böylece uygulayacağınız doğru adımlar sonrasında ise hesabınızın kalıcı ya da geçici olarak silinmesini sağlamış olursunuz.

Instagram Sahte Hesabı Silme

Instagram da açılan sahte hesaplar olabilir. Bu sahte hesapların silme işlemlerini de kolaylıkla yapmaya başlayabilirsiniz. Sahte hesap silme içinde mobil cihazlarınızı ya da masaüstünü kullanarak sorunsuz bir şekilde hesabın silinmesini sağlayabilirsiniz.

Böylelikle izleyeceğiniz bu yollar sayesinde Instagram platformunda yer alan sahte hesabın kullanılmasını engellemiş olursunuz. Sahte hesabın yeniden kullanılamaz hale gelmesini sağlamak amacıyla kalıcı hesap silme işlemlerine başvurmanız daha doğru olur.

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır 2021?

Instagram hesabın çok fazla vaktinizi alması, eskisi kadar hevesli şekilde kullanmamanızdan dolayı artık tamamen kapatmak isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda ise hesabınızla ilgili kapatma yoluna başvurmanız son derece mantıklı bir yol olacaktır. Instagram hesabı silme işlemlerinizi oldukça kolay yapabilirsiniz. Hesap ayarları bölümünden hesap kapatma ile ilgili işlemlerinizi yaparak hesabınızı kapatabilirsiniz. Böylelikle hesabınızı artık kullanmak zorunda kalmazsınız.

Instagram Hesabı Tamamen Silme

Instagram hesabının tekrar açılmasını istemiyor olabilir. En güzel çarelerden biri ise Instagram hesaplarının komple kapatılmasını sağlamak olur. Böyle bir karar aldığınız zaman ise kullanıcı adınızın yanında yer alan ayarlar seçeneğine tıklamalısınız. Karşınıza bir ekran çıkacak ve hemen sol üst köşeye baktığınız zaman profil düzenle göreceksiniz.

Profil düzenle aşağı kısmından hesabı kalıcı olarak kapatabilirsiniz. Burada iki türlü kapatma işlemi var olduğundan dolayı kullanıcıların dikkatli olmaları gerekir. Kullanıcının Instagram hesabı silme için geçici değil kalıcı sekmesine tıklaması gerekir.

Sosyal medya kullanıcıları istedikleri zaman hesap silme işlemlerini kolayca yapabilir. Hesap silme içinde uzmanlık gerektirmez. Yalnızca burada kullanıcıların bilmesi gereken en önemli konulardan biri nasıl bir adım izlemeleri gerekecek olduğudur.

Sıralamayı doğru şekilde yapıp uygulamaya koyduğunuz zaman ise kullanmış olduğunuz hesabınızla ilgili kalıcı olarak silme işleminin yapılmasını sağlarsınız. Kalıcı olarak hesap silme işlemini gerçekleştirdikten sonra bir daha hesabınızı aktif kullanmaya başlamanız mümkün olmayacağını bilmelisiniz. Hesabı silmeye karar verdiğinizde bir daha kullanamayacak olduğunuzu düşünün.

Instagram Kapatma Silme Kalıcı

Instagram kapatma silme kalıcı yaptıktan sonra artık sosyal medyada size ait bir hesabın kalmasını engellemiş olursunuz. Öyle ki diğer Instagram kullanıcıları arama sekmesinde adınızı soyadınızı ya da kullanıcı adınızı sorgulattığı zaman size ait bir Instagram hesabı olmayacak.

Instagram hesapları en az açma kadar kapatma da kolay şekilde yapılıyor. Bu sayede popüler sosyal paylaşım platformundan biri olarak ön plana çıkan Instagram da artık yer almamış olursunuz. Kapatmanızı tam olarak nasıl şekilde yapmak istediğinize dair bir kesin karar vermeniz gerekir.

Böylelikle kolayca kapatma silme işleminizi başarılı şekilde tamamlamış olursunuz. Başvuracağınız Instagram hesabı silme sayesinde artık adınız ve soyadınızı kapsayan bir Instagram hesabınızın olmasını engellemiş olursunuz. Sosyal medya hesabınız olmadığından kullanmak istediğinizde yeniden açmanız gerekir.