Teknolojinin ilerlemesi ile beraber sosyal medya alanlarının kullanımı artmaya başladı. Bunun nedeni ise dünyadan birçok haberi, fikirleri veya eğlenceli videoları televizyona gerek duymadan cep telefonunuzdan görüntüleyebilmektir. Bu sayede kolay bir şekilde istediğimiz her al kendi sanal dünyamızı elimizin altında bulabiliyoruz.

Instagram Hikaye Özelliği

Instagram kullanan kişi sayısı gün geçtikçe daha fazla artıyor. Instagram sürekli çıkardığı yenilikler ve güncellemelerle beraber kullanıcılarının Instagram’da daha fazla vakit geçirmesini sağlıyor. Çok önceden gelmiş olsa da Instagram’ın hikaye özelliği hala en çok sevilen özelliklerden biridir. Hikaye özelliği sayesinde gönderi olarak paylaşmak istemediğiniz fotoğrafları ve videoları burada yayınlayabiliyorsunuz. 24 saat boyunca hikayenizde kalan paylaşımlarınız, 24 saat sonunda hikayenizden silinmiş oluyor. Ancak eğer hikayelerinizi tekrar görmek istiyorsanız arşiv bölümünden bulabilirsiniz.

Instagram hikaye ekleme

Instagram hikaye ekleme

Hikayeye Gönderiyi Ekleme Özelliği

Instagram’ın sürekli yenilikler ve güncellemeler ile kullanıcılarını şaşırttığını söylemeliyiz. Bunun yanında var olan özelliklerine farklı yenilikler ekleyerek daha çok kullanılmasını sağlıyor. Bu yeniliklerden biri de hikayenize paylaştığınız gönderiyi ekleyebilmenizdir. Bu özellik sayesinde sadece hikayelerde gezen takipçileriniz sizin paylaştığınız gönderiyi görebilir ve hikaye üzerindeki gönderi linkinden paylaşımınıza gidebilir.

Bu özellik sayesinde paylaşımlarınızı görmeyen takipçilerinize ulaştırabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için paylaşımınızın altında bulunan ok şeklindeki simgeye tıklamalısınız. Ardından açılan ekranda gönderiyi hikayene ekle seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra gönderiniz hikaye bölümünde açılacak ve bitti diyerek hikayenizde paylaşabilirsiniz.

Hikayeye Gönderiyi Ekleyememe

Hikaye kısmına gönderi ekleme özelliği birçok kullanıcıyı mutlu etse de bazı kullanıcılar bu özelliği kullanamadıklarını belirtiyorlar. Bu özelliğin paylaşılan gönderi altında bulunmadığı ve bu nedenle hikayelerinde gönderilerini paylaşamadıklarını söylüyorlar. Ya da nasıl paylaşabileceklerini bilmiyorlar. Bu sorunun çözümlerini nedenleri ile birlikte adım adım anlatacağız.

Gönderi Ekleyememe Sorununun Çözümleri

Hikayenize gönderi eklemeyi bilmiyorsanız veya bu özellik hala size gelmediyse yapmanız gerekenler şunlardır:

  • Öncelikle paylaşımını yaptığınız gönderinin altında beğeni ve yorum ikonlarının yanında bulunan ok şeklindeki paylaşım ikonuna tıklayın. Ardından açılan alanda en üstte gönderiyi hikayene ekle butonunu tıklayın. Bu şekilde paylaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Eğer herhangi bir paylaşım ikonu çıkmıyorsa veya çıksa da tıkladığınızda gönderiye ekle seçeneği çıkmıyorsa instagramınız güncel değildir. Ya güncelleme yapın ya da kaldırıp tekrar yükleyin.
  • Güncelleme yapmanıza rağmen aynı sorun hala devam ediyorsa telefonunuzun ayarlar menüsüne girin. Orda bulunan uygulamalar butonuna tıklayın ve Instagram’ı bulun. Instagram’a tıkladıktan sonra veriyi temizle ve ön belleği temizle seçeneklerine tıklayın. Daha sonra yeniden uygulamanıza giriş yapın.
  • Bu ayarı yapmanıza rağmen hala bu özellik hesabınıza gelmediyse telefonunuzla ilgili bir problem olabilir. Kapatıp ve bir süre bekledikten sonra tekrar telefonunuzu açın.
İLGİLİ MAKALE  Instagram hesap dondurma; Instagram hesabını geçici olarak kapatma nasıl yapılır?

Tüm bu adımları izlemenize rağmen hala sorun çözülmediyse bunun nadir de olsa bir gerekçesi vardır. O da hesabınızın eski bir hesap olmasıdır. Çünkü Instagram güncellemeleri eski hesaplara geç gelebiliyor. Bu nedenle bir süre beklemeniz ya da yeni bir hesap açmanız gerekmektedir.

Instagram gönderiyi hikayeye ekleme engelleme

Instagram gönderiyi hikayeye ekleme engelleme

İzleyin: Instagram Gönderiyi Hikayeye Ekleme Çözümü

Instagram

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında instagram geliyor. Instagram’ı diğer sosyal medya platformlarından ayıran en büyük özelliği sadece resim ve video paylaşımı yapabilmektir. Bu resim ve videoların altlarına yazılar yazılabilse de sadece yazı paylaşımına izin vermiyor. Bu nedenle de aslında instagram görsel bir medya havuzu.