Nokia 3310 efsanesi dilden dile yayılıyor. Dünyanın en dayanıklı nesnesi olarak bilinen Nokia 3310, zamanının oldukça popüler telefonlarından biri. Dayanıklılığı ile yıllar boyunca adından söz ettiren Nokia 3310, dönemine göre oldukça iyi özellikler sunmaktadır. Ancak bu sefer ki telefonumuz Samsung Galaxy XCover 6 Pro. Zorlu koşullara dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış olan bu telefonun belirli özellikleri ve resmi görselleri sızdırıldı. Bu yazımızda sizlere Samsung Galaxy XCover 6 Pro’nun özelliklerinden bahsedeceğiz.

Samsung Galaxy XCover 6 Pro’nun özellikleri nedir?

OnLeaks ismindeki kişi, teknoloji firmalarının yeni ürünlerinin görsellerini sızdırması ile ün kazanmış bir isim. Bu sefer ki sızıntısı ise Samsung’un tankı diyebileceğimiz Galaxy XCover 6 Pro adındaki akıllı telefonu. OnLeaks, basına sunduğu görseller ile bu akıllı telefon modelinin nasıl bir tasarıma sahip olacağı konusundaki bütün soru işaretlerini ortadan kaldırdı.

Samsung Galaxy XCover 6 Pro, oldukça dayanıklı bir yapıda olacağı gözüktü. Bununla birlikte çeneli kompakt bir ekranı olacak olan bu telefonun sağ tarafında ise ses ve güç tuşları bulunuyor. Arka tarafında ise çift kamera bulunuyor. Yanlarında ise flaş bulunuyor. Ekran tarafına baktığımızda ise ekranın üst kısmında çok küçük bir çentik içerisine sığdırılmış bir kamera bulunuyor. Bu kamera ise 13 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilecek. Bununla beraber sağ tarafta kırmızı renkte olan ve ne işe yaradığı bilinmeyen bir tuş bulunmaktadır.

Bu akıllı telefonun alt kısmınada hoparlör ızgarası bulunmaktadır. Bununla beraber USB Type-C girişi bulunurken, üst tarafta ise ses jakı bulunmaktadır. Bu kadar sağlam olması ise bu telefonun sert plastik malzemeden üretilmiş olması. Ayrıca tutuş hissiyatının artması için telefonun kenarlarında çizgili bir çerçeve de bulunmaktadır. Bütün bu bilgiler ile beraber Samsung Galaxy XCover 6 Pro’nun 169 x 80 x 10 mm boyutlarında olacağı, ayrıca 235 gram ağırlığında olacağı söylenmekte.

Samsung Galaxy XCover 6 Pro’nun 1080 x 2408 piksel FHD+ çözünürlükte ve 60Hz yenileme hızına sahip 6,6 inç TFT bir ekran ile piyasa sürüleceği söyleniyor. Ayrıca 5G desteği sunan Snapdragon 778G adındaki 8 çekirdekli işlemciden güç alacak olan samsung Galaxy XCover 6 Pro’nun 4 ve 8 GB büyüklüğünde iki ram seçeneği olacak. Depolama alanında ise tahminlere göre 256 ve 128 GB alan sunulacak 2 farklı model bulunacak.

İLGİLİ MAKALE  Akıllı telefonunuzu masaya kesinlikle koymayın. Uzmanlar uyardı! (Kaynak: soru.com.tr)

Samsung Galaxy XCover 6 Pro ne zaman satışa sunulacak?

Yukarıda verdiğimiz bütün bilgiler sızdırılan haberlere göre derlenmiştir. Ancak yapılan bilgilendirmelerde Samsung Galaxy XCover 6 Pro’nun ne zaman satışa sunulacağı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat kaynağa yakın bilgilere göre, ilerleyen haftalarda Güney Koreli dev teknoloji firması Samsung bir lansman ile birlikte Galaxy XCover 6 Pro modelinin tanıtımını yapacak.

Samsung Galaxy XCover 6 Pro’nun fiyatı ne kadar olacak?

Samsung’un bu akıllı telefonu ilerleyen günlerde tanıtacağı söyleniyor. Ancak fiyat ile ilgili herhangi bir bilgilendirme yapılmadı. Ayrıca bu akıllı telefon modelinin Türkiye pazarına da hemen girip girmeyeceği belli değil. Global pazarda bazı akıllı telefon modelleri maalesef satılmıyor. Bu yüzden de firmalar, bazı akıllı telefon ya da başka teknoloji ürünlerini yerel pazarlarda satışa sunuyor. Eğer bu Samsung Galaxy XCover 6 Pro Türkiye pazarında satışa sunulacaksa, 5000 Türk lirası gibi bir fiyattan satışa sunulacağı düşünülmektedir.