Ev temizliğini kolay bir şekilde halleden robot süpürgeler, derinlemesine bir temizlik yapmasalar da evinizi oldukça temiz bir hale getirebilir. Akıllı süpürgeler bir çok farklı fiyat etiketleriyle satılmaktadır. Bu yazımızda sizlere fiyat performans ürünü olan robot süpürgeleri derledik.

Akıllı süpürge nedir?

Belli bir algoritma üzerinden çalışmakta olan robot süpürgeler, evinizin haritasını çıkarmaktadır. Akıllı süpürgeler insan ile fiziksel bir etkileşime girmeden temizlik işlerinizi halletmektedir. Akıllı robot süpürgeler sert veya yumuşak yerlerde, katı ve sıvı maddeleri temizlemektedir.

Robot süpürgeler her ne kadar pratik olsa da bir insan yardımı olmadan, dağınık bir evde temizlik yapamazlar. Çünkü etraftaki objeleri duvar olarak benimseyen akıllı süpürgeler, hafızasında bulundurdukları haritanın bozulmasına neden olur. Bu haritanın bozulması, temizliğin etkili ve yanlış olmasına neden olmaktadır. Ancak robot süpürgeler, siz evde değilken dahi temizlik yaparlar. Genellikle bir akıllı telefon uygulaması olan bu robot süpürgelerin durumunu, bu aplikasyonlar sayesisinde görebilirsiniz. Bu aplikasyonlarla, robotunuzun hangi odayı temizleyeceğini belirleyebilirsiniz.

360 S5

360 S5, 2.000 Pa’lık emiş gücü sağlar ve çoğu kiri haznesine çekebilir. Bu sayede halı diplerindeki toz ve kirleri derinlemesine temizleyebilir. Bunlarla beraber yüksek tırmanma yeteneği sayesinde, kapı eşiklerinden ve halı kenarlarından sorunsuzca geçebilir.

360 S5’de bulunan navigasyon sistemi, evinizin detaylı bir haritasını çıkarmaktadır. Ayrıca içinde bulunan yazılım sayesinde 360 S5, evinizi en hızlı şekilde temizlemenin yolunu bulur ve bu yolu uygular. Ayrıca içinde bulunan bu yazılım, akıllı robot süpürgenin aynı yerden geçmesini önlemektedir. Bu sayede pil tasarrufu yapan bu süpürgeyi, uzun süreler boyunca daha efektif kullanabilirsiniz.

360 S5’i geceleri standart modda çalıştırabilirsiniz. Standart modda çalışırken bu süpürge, sessiz bir şekilde çalışabilmektedir. 360 S5′ ortalama 3.000-3500 Türk Lirası’na satın alabilirsiniz.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Teknoloji denince akıllara ilk Xiaomi firması gelmektedir. Özellikle akıllı ev teknolojisinde oldukça gelişmiş ürünleri satan Xiaomi’nin akıllı robot süpürgesi, Mop Pro’yu bu listeye almamamız ayıp olurdu. Mop Pro, oldukça ergonomik bir yapıya sahip. Sanki evinizde süpürgenin olmadığı hissi veren Mop Pro, hem küçük yapısı ve hem de sessiz çalışması ile ün kazanmıştır.

İLGİLİ MAKALE  2022'nin en iyi robot süpürgeleri

Ful şarj ile yaklaşık 1 saat 30 dakika boyunca durmadan çalışabilen Mop Pro, akıllı telefon uygulaması sayesinde kontrol edilebilmektedir. Akıllı telefon uygulaması ile süpürgenizin sadece belli bölgeleri temizlemesini de söyleyebilirsiniz. Bu sayede büyük oranda pil tasarrufu yaparken, odanızda siz varken sizi rahatsız edecek herhangi bir unsur bulunmayacaktır. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro’yu ortalama 5.500-6000 Türk Lirası’na satın alabilirsiniz.

Hoover H-GO

Hoover H-GO 5 farklı temizlik anlayışına sahiptir. Bu temizlik anlayışları ise şöyledir:

  • Otomatik
  • Paralel
  • Spot
  • Kenar/Köşe
  • Manuel

Kendi uzaktan kumandasına sahip olan Hoover H-GO, tam pil seviyesi ile 120 dakika kadar çalışma vadetmekte. Hoover H-GO’da kullanılan fırçasız emiş teknolojisi, akıllı robot süpürgemizin daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Hoover H-GO, içerisinde bir çok sensör bulundurmaktadır. Bu sensörler sayesinde düşme, çarpma ve şarj ünitesine dönüş gibi durumları fark edebilmektedir. Hoover H-GO’yu ortalama 3.400-4.000 Türk Lirası’na satın alabilirsiniz.

iRobot R111840 Roomba Comba

iRobot, daha çok akıllı robot paspastır. 3 farklı paspas modu bulunduran iRobot ile kişiselleştirilmiş temizlik modlarınızı uygulayabilirsiniz. iRobot, tam pil seviyesinde yaklaşık 150 dakika çalışabilmektedir. iRobot’u satın almak isterseniz, 2.700 – 3.000 Türk Lirası’nı gözden çıkarmanız gerekmektedir.