Günümüzün popüler mesleklerinden biri olan Youtuberlik, yüksek kazanç fırsatlarıyla herkesin ilgisini çekmeye devam ediyor. Youtuber mesleği ve popüler youtuberler hakkındaki bilgilerden önce Youtube platformu hakkında bilgilere kısaca değinilmesi faydalı olacaktır. Youtube, uzun yıllardır tercih edilen ve büyümeye devam eden bir sosyal video paylaşım platformudur. Eğlence, spor, film, dizi ve haber gibi onlarca farklı türdeki video içeriklerini paylaşmak için Youtube platformu tercih ediliyor. Son dönemlerde dijitalleşme sürecinin hızlanmasıyla birlikte dünya genelinde Youtube platformunu tercih ederek profesyonel video paylaşımları yapan birçok kullanıcı bulunuyor.

Hitap ettiği kitleye özel video içerikleri üreten kişiler, video paylaşımları yaparak kullanıcılarla etkileşime giriyor. İzlenme sayısı üzerinden kazanç elde eden kişiler, reklam ve tanıtımlarla kanallarını güçlendirebiliyor. Youtube platformundaki bazı kanallar, çok sayıda kişi tarafından takip ediliyor. Youtuber olarak adlandırılan popüler kişileri merak edenler için ön plana çıkan farklı detaylar vardır. Siz de içeriği inceleyerek abone sayısı fazla olan hesaplar hakkında bilgi alarak birbirinden farklı videoları takip edebilirsiniz.

Çok Abonesi Olan Youtube Kanalları

Bir Youtube kanalının prestijini ve niteliğini belirleyen en önemli faktörlerden biri de abone sayısıdır. Abone sayısının fazla olmasıyla birlikte önemli avantajlar elde etmek mümkündür. Geniş kitleye ulaşım sağlamak için kanaldaki abone sayısının yüksek tutulması gerekiyor. Bir Youtube kanalına abone olan kişiler, o kanaldan paylaşılan videoya en kısa sürede ulaşabiliyor. Bildirim ve öne çıkarma gibi özellikler sebebiyle abonelik oldukça önemlidir. Bu nedenle çok sayıda abonesi olan Youtube kanalları kullanıcıların ilgisini çekiyor.

Dünyada En Çok Abonesi Olan Youtuber Listesi

Youtube, dünya genelinde en çok takip edilen dijital platformların başında geliyor. Her gün milyonlarca kişi bu platforma giriş yaparak farklı videoları takip ediliyor. Son yapılan araştırmalara göre dünya genelinde en çok aboneye sahip olan kanallar listesi ilgi çekiyor. Kanalları ve detaylarını inceledikten sonra önemli detaylara ulaşabilirsiniz.

Dünyada en çok abonesi olan Youtuberlerden bazıları şu şekildedir;

 • T-Series,
 • WWE,
 • Cocomelon,
 • Canal Kondzilla,
 • Like Nastya,
 • Kids Diana Show,

Belirtilen kanallar üzerinden farklı tür kaliteli içerikler paylaşılmaya devam ediyor. Siz de bu kanallarda paylaşılan içerikleri inceleyerek kendi tarzınıza uygun olan videoları takip edebilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Android için en iyi 5 video indirme uygulaması (Kaynak: soru.com.tr)

En Çok Abonesi Olan Türk Youtuberler

Dünya genelinde video paylaşımı yapan ünlü Youtuberler olduğu gibi Türkiye’de de çok sayıda kullanıcı tarafından takip edilen kişiler bulunuyor. Gerek ürettikleri içerikler gerekse hayranları tarafından sevilmesi ile öne çıkan kişilerin kanalları çok sayıda kullanıcı tarafından merak ediliyor. Türkiye’deki en çok abonesi olan Türk youtuberler söz konusu olduğunda farklı isimler öne çıkıyor. Ürettikleri içeriklerin türü farklılık gösterse de geniş kitlelere ulaşabilen kanalların listesini inceleyebilirsiniz.

En çok abonesi olan Türk Youtuberlerden bazıları şu şekildedir;

 • Enes Batur (15,3 Mn abone),
 • Orkun Işıtmak (9,15 Mn abone),
 • Deli mi Ne? (7,67 Mn abone),
 • Kafalar (7,45 Mn abone),
 • Reynmen (6,3 Mn abone),
 • Ruhi Çenet (5,86 Mn abone),
 • Barış Özcan (5,43 Mn abone)

* 7 Ağustos 2021 verisi

Belirtilen listeye girebilecek olan farklı youtuberler olsa da en çok abonesi olan kanalların sayısı bu şekildedir. İçerikleri değişen kanallarda paylaşılan videolar kısa süreler içinde binlerce kişi ile etkileşim alabiliyor.

Enes Batur

Türkiye’de youtuber mesleği söz konusu olduğunda bu alanda ön plana çıkan isimlerden biri de tabii ki Enes Batur olacaktır. Uzun zamandır bu alanda faaliyet gösteren Batur, birbirinden farklı eğlenceli içeriklerle farklı yaş gruplarına hitap ediyor. Son olarak yaklaşık 15 milyon abonesi bulunan Enes Batur, son istatistiklere göre Türkiye’de en fazla takipçisi olan Youtuber olarak dikkat çekiyor. Youtube platformunda başlayan faaliyetlerini sinema sektörüne de taşımayı başaran isim, Hayal mi Gerçek mi ismi filmde rol almıştır.

Orkun Işıtmak

Enes Batur’dan sonra Youtuber mesleğinin hakkını veren kişilerden biri de Orkun Işıtmak olarak gösterilebiliyor. 9,15 milyon civarında abonesi bulunan Orkun Işıtmak, oyun ve eğlence kategorisinde video paylaşımları yapıyor. Geniş bir yaş kategorisine hitap eden Orkun Işıtmak, birçok kişi tarafından takip edilmeye devam ediyor.

Orkun Işıtmak

Orkun Işıtmak

Kafalar

Tek bir Youtuber tarafından temsil edilmese de birbirleriyle uyumlu kişilerin başarılı bir şekilde faaliyet gösterdiği Kafalar kanalı, Türkiye’de başarılı kanallar arasından gösterilebiliyor. Youtube kanalında Bilal Hancı, Atakan Özyurt ve Fatih Yasin tarafından farklı video paylaşımları yapılıyor. 7,45 milyon abone sayısıyla oldukça başarılı olan kanalda video paylaşımları yapılmaya devam ediyor.

İLGİLİ MAKALE  Bilgisayarların olmazsa olmazı Vlc Player nasıl kullanılır? En güvenli olarak nereden indirilir?

Reynmen

Hem Youtuber hem de sanatçı olan Reynmen, özel takma adıyla adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. Yusuf Aktaş ismiyle bilinen sanatçı, birbirinden farklı içeriklerin yanı sıra ses getiren şarkılarıyla Youtube kanalından faaliyet gösteriyor. Yaklaşık 6,3 milyon abone sayısıyla en çok abonesi olan youtuber listesine girebilecek olan Reynmen, Derdim Olsun ve Ela şarkılarıyla dünya genelinde dikkat çekmiştir.

Deli mi Ne?

Fester Abdü tarafından yönetilen Deli mi Ne kanalı, fazla sayıda abonesi olan Türk Youtube kanalları arasında yer alıyor. Eğlenceli içerik paylaşımlarıyla dikkat çeken kanalda yaklaşık olarak 7 milyon civarı abone bulunuyor. Kanal sahibini son dönemlerde popülerleştiren durumlardan biri de geçtiğimiz yıl düzenlenen Avrupa kupası maçında sahaya atlaması olmuştur. Vodafone Arena stadında sahaya atlayan Fester Abdü, dünya genelinde popüler olmayı başarmıştır.

Ruhi Çenet

Türkiye’de Youtuber mesleği söz konusu olduğunda belki de içerik kalitesi bakımından listenin başına koyulması gereken isimlerden biri de Ruhi Çenet olacaktır. Uzun zamandır azimli bir şekilde çalışmaya devan eden Ruhi Çenet, hem yararlı hem de eğlenceli içerikleri ile ön plana çıkıyor. Yaklaşık olarak 5 milyon abone sayısı bulunan kanalda çok fazla sayıda video bulunuyor. Dünyanın farklı yerlerine giderek özel çekimler yapan ve merak edilen birçok konuda videolar çeken Ruhi Çenet, Türkiye’deki başarılı Youtuberler arasında yer alıyor.