Discord, dünya çapında birçok kullanıcısı olan ve genellikle oyuncuların kullandı sesli ve görüntülü iletişim programıdır. Discord’u hem bilgisayarda hem de akıllı telefonlarınızdan kullanabilirsiniz. Discord üzerinden bir sunucuya katılabilir ya da kendi sunucunuzu kurabilirsiniz. Bu sayede arkadaş grubunuzla iletişiminiz kolaylaşır.

Ses kanallarına ekleyeceğiniz botlarla, arkadaşlarınızla iletişiminizi oldukça renklendirebilir ve eğlenci bir hale sokabilirsiniz. Discord özelliklerinden en çok tutulanı ise ses değiştirmek. Belli başlı programlar ile sesinizi erkek, kadın, robot, çocuk gibi bir çok efekti ile düzenleyebilir ve arkadaşlarınızı şaşırtabilirsiniz. Bu yazımızda Discord ses kanallarında nasıl ses değiştirebileceğinizi anlattık.

Voicemod

Voicemod, Discord için en iyi ses değiştiricilerden biridir. Bu ses değiştirici bilim kurgu filminden çıkmış bir robotun ses efektinden tutun, 3 yaşındaki bir çocuğun ses efektine kadar her şeyi yapabiliyor. Voicemod’un en ilgi çekici özelliği ise PUBG, Valorant, Apex Legends gibi oyunlarda da stabil bir şekilde çalışması. Ayrıca Voicemod’u Windows 10, 8, 8.1 ve 7 sürümlerinde kullanabiliyorsunuz. Bu programı hazırlayan kişiler ise şu sıralarda Voicemod’u MacOS ve Linux için geliştirmeyi planlamakta. Bu kadar özelliği bulunan Voicemod’un tüm özelliklerinden maalesef yararlanamıyorsunuz. Size belli özellikleri sunan Voicemod’un tüm özelliklerinden yararlanmak için Voicemod Pro sürümünü almanız gerekmektedir.

ClownFish

ClownFish, kullanımı oldukça kolay olan ve tamamiyle ücretsiz olan bir programdır. Hatta ClownFish programını kullanmak için herhangi  bir hesap oluşturmanıza gerek yoktur. Discord için kullanılan bu ses programı, hali hazırda sistem üzerinde yüklüdür. Ancak atari, ailen gibi bazı ses efektleriyle sınırldır. Fakat ücretsiz olması ve kullanımının oldukça kolay olması, kullanıcıların ilgisini çekmektedir.

MorphVOX

MorpVOX, Discord uygulaması için en çok kullanılan ses değiştiricilerinden biridir. Çünkü MorphVOX en az 50 farklı ses efekti içermektedir. Ayrıca birçok online oyunda da kullanabileceğiniz MorphVOX ile sesinizi kadın, erkek, çocuk gibi efektlerle süsleyebilirsiniz. Bu şekilde arkadaşlarınızı kandırmanız ve şaşırtmanız çok kolay olacaktır. Ancak programın Windows sürümü pek fazla özellik sunmamakta. Eğer MacOS sürümü kullanan bir cihazınız varsa, bu programı birkaç dolar ödeyerek kullanabilirsiniz.

Voxal Voice Changer

Voxal Voice Changer, diğer ses değiştirme programlarından ayrılmaktadır. Çünkü Voxal Voice Changer, hali hazırda bilgisayarınızda var olan seslere efekt uygulamanıza olanak tanır. Bu sayede bilgisayarınızda bulunan seslere, uzaylı ve robot sesi gibi efektler uygulayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla konuşmanızı oldukça eğlenceli hale getirebilen Voxal Voice Changer, sınırsız ses efekleri ile oldukça rağbet görmektedir. Ayrıca Voxal Voice Changer’ı tüm çevrimiçi oyunlarda kullanabiliyorsunuz.

İLGİLİ MAKALE  Oyuncular yıllardır bekliyordu: İşte 'Discord'a gelecek olan yeni özellik

RoboVox Voice Changer

RoboVox Voice Changer, sadece bilgisayar için değil, Android ve iOS platformaları için de kullanılabiliyor. Bu yüzden telefonda Discord kullanan kişiler, ses değiştirici arıyorsa RoboVox Voice Changer programını deneyebilir. Aynı zamanda bu programda papağan özelliği bulunmakta. Bu sayede seçeceğiniz efekt ile birlikte sesinizi tekrarlatabilirsiniz. Daha birçok özelliği ise bu programın ücretli versiyonunda bulabilirsiniz.