İnternetten alışveriş yapmak çağımızın en önemli aktivitelerinden biri haline geliyor. Artık insanlar ihtiyaç duydukları ürün veya hizmeti internet üzerinden satın almak istiyor. Bu durumun en önemli sebepleri arasında internet alışverişinin hızlı ve pratik olması geliyor.

İnternet üzerinde her geçen gün sayısı artan alışveriş siteleri üzerinden kolaylıkla alışveriş yapmak mümkün olabiliyor. Bu alışveriş sitelerinin kullanıcılara sunduğu hizmetler ve özellikler çeşitli etkenlere göre değişim gösteriyor. Piyasadaki farklı internet siteleri hakkında bilgi alarak kendinize uygun bir platformu tercih edebilirsiniz.

İnternetten online alışveriş söz konusu olduğunda akla ilk gelen platformlar arasında Çin’de faaliyet gösteren alışveriş siteleri bulunuyor. Ürün çeşitliliğinin fazla olduğu Çin kaynaklı web siteleri, Türkiye’de de geniş bir müşteri kitlesi tarafından tercih ediliyor.

Hem kurumsal hem de bireysel alışverişlerde tercih edilen Çin alışveriş siteleri üzerinden ticari faaliyetler de yürütülüyor. Bu internet sitelerinin ayrıntılarına girmeden önce farklı detaylar hakkında bilgi verilmesi faydalı olacaktır.

Çin Alışveriş Siteleri Hangileridir?

Dünyanın en önemli pazarlarından biri olan Çin, birçok alanda olduğu gibi online alışveriş alanında da lider konumda bulunuyor. Üretim miktarının yoğun olduğu ülkede hayatın her alanında kullanılabilecek olan onlarca farklı ürün bulunuyor.

Yapı, elektronik, hırdavat ve mobilya gibi birbirinden farklı ürünleri internet üzerinden satın almak için Çin kaynaklı alışveriş siteleri tercih ediliyor. Bu alışveriş sitelerinin diğer platformlara göre bazı avantajlı yönleri bulunuyor. Her ne kadar kargo süreci biraz zaman alsa da fiyatların uygun olması ve geniş ürün çeşitliliği müşterileri cezbeden faktörler arasında yer alıyor.

Çin alışveriş siteleri

Çin alışveriş siteleri

Çin Alışveriş Sitelerinin Avantajları Nelerdir?

Son yıllarda internetten uygun fiyatlı ve pratik alışveriş söz konusu olduğunda akla ilk gelen platformlar arasında Çin alışveriş siteleri bulunuyor. Çin, üretim miktarı bakımından dünyanın en gelişmiş ülkelerinin başında geldiği için ihtiyaç duyulan herhangi bir ürüne bu ülke kaynaklı web siteleri üzerinden ulaşılabiliyor.

Bu internet sitelerinden alışveriş yapmanın avantajlı yönleri bulunuyor. Örneğin; normalde yüksek fiyata alınabilecek herhangi bir ürünü alışveriş sitelerinden uygun fiyatlarla satın almak mümkün olabiliyor. Henüz Türkiye’de bulunmayan ekonomik ürünleri bile internet üzerinden rahatlıkla satın almak mümkündür.

İLGİLİ MAKALE  İnternetten satış yaparken bu tuzağa sakın düşmeyin!

Çin Alışveriş Siteleri Listesi

İnternetten avantajlı alışveriş yapmak isteyenler için Çin kaynaklı alışveriş siteleri büyük önem taşıyor. Çin alışveriş siteleri hakkında bilgi almak isteyenler için hazırlanan içerikte farklı platformlar hakkındaki detaylara yer veriliyor. Listeyi inceledikten sonra farklı platform hakkındaki bilgilere ve özelliklere ulaşabilirsiniz. Güvenilir ve avantajlı olan web sitelerine giriş yaptıktan sonra rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Çin alışveriş sitelerinden bazıları şu şekildedir;

  • AliExpress,
  • Gearbest,
  • Dhgate,
  • Banggood,
  • Tomtop,
  • Lightake,
  • Ridebuy,
  • MiniInTheBox,
  • FastTECH,

Belirtilen Çin kaynaklı güvenilir internet siteleri listesini uzatmak mümkündür. Bu alanda faaliyet gösteren internet sitelerinin sayısı fazla olduğu için seçim yapmakta zorlanabilirsiniz.

Bu nedenle içeriğin devamını inceleyerek platformların özellikleri ve detayları hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz. Böylece hangi alışveriş sitelerini tercih edebileceğinize karar verebilirsiniz.

İzleyin: ÇİN’DEN ALIŞVERİŞ REHBERİ (Aliexpress vs Banggood)

AliExpress

Çin alışveriş sitelerinden bahsetmişken bu alanda lider olan platformdan bahsedilmesi gerekiyor. İnternetten alışveriş yapmayan birinin bile hakkında bilgi sahibi olabileceği AliExpress, uzun yıllardır başarılı bir şekilde faaliyet gösteriyor.

Tamamen Türkçe dil ile hazırlanmış olan web sitesinden yapılan alışverişlerde Çin kaynaklı ürünlere ulaşılabiliyor. Türkiye’nin yanı sıra dünyanı farklı yerlerine ürün gönderen web sitesinde teknoloji, giyim, küçük ev aletleri ve mobilya gibi her türlü içeriğe ulaşılabiliyor.

Gearbest

Çin üzerinden güvenli ve uygun fiyatlı alışveriş yapmak isterseniz, tercih edebileceğiniz web platformlarından biri de Gearbest isimli internet sitesidir. Hem popüler hem de kaliteli olan web sitesindeki ürün çeşitliliği oldukça geniştir.

Gümrük vergisi kolaylıkları ve ürün çeşitliliği ile ön plana çıkan internet sitesindeki indirimleri takip ederek avantajlı alışverişler yapabilirsiniz.

Banggood

İsminden de anlaşılacağı üzere Asya kaynaklı internet sitelerinden biri de Banggood isimli Çin alışveriş sitesidir. Kullanıcılara sunulan özel fırsatlarla birlikte her türlü kategoride ürün satışı yapılan web sitesinde geniş ürün çeşitliliği ön plana çıkıyor.

Henüz yeni yükselmeye başlasa da kısa süre içinde müşteri kitlesini artırmayı başaran web sitesinden uygun fiyatlarla alışveriş yapmanız mümkündür.

İLGİLİ MAKALE  Fare, öküz, kaplan, tavşan mısınız, yoksa ejderha veya maymun mu? Çin astrolojisindeki burcunuzu biliyor musunuz?

Geekbuying

Elektronik aletlerden yepyeni oyuncaklara kadar geniş bir kategoride faaliyet gösteren internet sitelerinden biri de Geekbuying isimli web sitesidir. Türkçe dil desteği bulunan internet sitesinde Çin üzerinden satışa sunulan ürünler bulunuyor.

Kullanışlı bir arayüze sahip olan web sitesi üzerinden ticari faaliyetler de yürütülebiliyor. Hem kullanışlı hem de güvenilir bir Çin alışveriş sitesi olsan Geekbuying web platformunda binlerce farklı ürün bulunuyor.

TVC – Mall

Elektronik cihazlarla ilgili bir Çin web sitesi arıyorsanız, sizin için uygun olabilecek alternatiflerdne biri de TVC- Mall isimli alışveriş sitesidir. İlk olarak 2008 yılında faaliyet göstermeye başlayan web sitesi üzerinden birbirinden farklı elektronik ürünlerin satışı yapılıyor.

Tablet, akıllı telefon ve bilgisayar gibi akla gelen tüm elektronik cihazların satışı internet üzerinden yapılıyor. Uygun fiyatların yanı sıra dönemsel kampanyalarla birlikte ister perakende ister toptan alışverişlerinizi internet sitesinden yapabilirsiniz. Aynı zamanda farklı ürünleri de inceleyip güvenli bir şekilde sipariş verebilirsiniz.

Sunsky

Merkezi Çin olan alışveriş siteleri arasında popülerliği ile dikkat çeken Sunsky, perakende ve toptan satışın internet adreslerinden biridir. Elektronik cihazların yanı sıra her türlü ihtiyacın bulunabileceği web sitesinde fırsat ürünleri bulunuyor. Basit kullanım avantaj sunan web sitesinde sitenin sunduğu özel teklifler kategorisi oldukça ilgi çekici olarak gözüküyor.

Akıllı telefon ve tablet gibi farklı elektronik aletleri satın almak için web sitesinin ürün çeşitliliğini inceleyebilirsiniz. Çin kaynaklı web sitesi üzerinden yüzlerce farklı ürünü uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.