Sosyal medya platformu olan Instagram üzerinden görüntülü konuşma yapmak olduk kolay ve basit bir yöntemdir. Bunun için yapılacak ilk adım kullanıcının kendi Instagram hesabına giriş yapılması gerekmektedir. Instagram son yıllarda en çok kullanıcı kitlerine ulaşım bir sosyal medya aracı olarak ön plana çıkmaktadır. Instagramı kullanan kişiler yaptıkları beğeniler, videolar ve etkileşimlerle beraber atık görüntülü konuşma imkanı kazanmıştır.

Bilgisayardan Instagram’a Giriş Yapılması

Kullanıcılar bilgisayar üzerinden giriş yapması karşılarına iki seçenek gelmektedir. Bu iki yolu şöyle sıralayabiliriz.

  • Bilgisayara Instagram uygulaması indirilerek giriş yapılması
  • Bilgisayardan tarayıcı üzerinden Instagram web sitesine giriş yapılması

Bu yöntemler sayesinde Instagram hesabına kolay bir şekilde giriş sağlanarak gerekli değişiklikler yapılabilmektedir. Böylelikle Instagram üzerinden kullanıcılar sevdikleriyle görüntü konuşma yapabilirler.

Instagram’da görüntülü konuşma

Instagram’da görüntülü konuşma

Bilgisayara İndirilen Instagram Uygulaması Üzerinden Görüntülü Konuşma

Sosyal medya devi Instagram tarafından kullanıcılarına görüntülü konuşma özelliğini kazandırmıştır. Birçok kişi tarafından beğenilen bu özellikten yaralanmak için bilgisayara Instagram uygulamasının indirilmesi gerekir. İndirilen web uygulamasına kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapılarak bu özellik kullanılmaktadır.

Bilgisayarda Instagram Web Üzerinden Görüntülü Konuşma

Kişisel bilgisayarınıza eğer Instagram uygulamasını indirmeyenler için tarayıcı üzerinden web sitesine giriş yapılabilmektedir. Instagram web sitesi üzerinden hesaba giriş yapılmasıyla DM kutusuna giriş yapılması gerekmektedir. Mesajlaşma bölümünde bulunan kişilerle saatlerce görüntülü konuşma yapılmaktadır.

Instagram’da görüntülü konuşma nasıl yapılır?

Instagram’da görüntülü konuşma nasıl yapılır?

Bilgisayardan Instagram’da Görüntülü Konuşma Yapabilmek İçin Gerekenler

Instagram kullanıcılarına görüntülü konuşma imkanı sunarak birçok olumlu yorumlar almıştır. Bu özellikler beraber kullanıcı sayısı artarken aynı zaman severek kullanılan bir ağdır. Sosyal medya platformu olan Instagram üzerinden görüntülü konuşulması için bazı şatların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartlar şöyledir.

  • Intasgram hesabına kullanıcı tarafında mutlaka giriş yapılması
  • Görüntülü konuşulacak kişinin de aynı zaman çevrimiçi olması

Yukarıda belirtilen şartların yerine getirilmemesi durumunda görüntülü konuşma özelliğinden yararlanılmamaktadır.

Görüntülü Konuşma Yapamayanlar İçin İzlenecek Adımlar

Instagram üzerinden görüntülü konuşma yapamayan kullanıcıların Android ve iOS uygulamaları üzerinden Instagram uygulamasını güncellemesini yapmaları gerekir. Bununla beraber Instagram uygulamasını yeni kullanacaklar için de uygulamanın kamera iznini vermeleri lazım. Bu adımların doğru bir şekilde yapılmasıyla arkadaş ve sevdiklerinizle görüntülü konuşmaya başlayabilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Instagram hesabı silme nasıl yapılır? Kalıcı ve geçici hesap kapatma yöntemleri

Görüntülü Arama Yaparken Donma

Instagramın görüntülü konuşma özelliğini kullanırken donma veya yavaşlamanın meydana gelmesi birçok nedenden kaynaklanabilir. Instagramın sunucularından kaynaklandığı gibi internet hızının yavaş olmasından kaynaklanma durumu da olabilir. Ayrıca Instagram uygulamasının güncellemeye ihtiyaç duyması ya da telefonun uygulamayı açma durumunda bir yavaşlama meydana gelebilmektedir. Tüm ihtimaller kontrol edildikten sonra ağ bağlantılarının kontrol edilmesinde de fayda bulunmaktadır.

Instagram’da görüntülü konuşma ayarları

Instagram’da görüntülü konuşma ayarları

Instagram Görüntülü Aramalara Nasıl Efekt Eklenir?

Instagram sadece içine görsel paylaşma ve mesajlaşmadan ibaret olmayan içine girildiğinde sizi bir serüven karşılamaktadır. Bu serüven macerasında kullanıcıları görüntülü aramalarda efekt kullanımı ile ön plana çıkmaktadır. Efektli bir görüşme yapılması için Instagram hesabına giriş yapılarak gerekli ayarların yapılması gerekmektedir. Tüm işlem adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılması sonucunda efekt logosu tıklanarak istenilen efekt eklenebilmektedir. Görüntülü konuşmalara efekt eklemek için toplam beş aşama bulunmaktadır. Herhangi bir sorun yaşamanız halinde Instagram web sitesinin yardım menüsünden destek alabilirsiniz.