Apple uygun fiyatlı iPhone SE 3 modelini tanıtacak Bu seriden 2 tane telefon satışa sunulmuştu. diğer iPhone modellerine göre daha az kaliteli olan ve uygun fiyatlara sahip olan iPhone SE serisi, Apple marka telefon kullanmak isteyenler için oldukça uygun oluyor.

Tanıtımından sonra hemen satışa sürülmesi planlanan iPhone SE 3, birçok Apple kullanıcısının ilgisini çekmekte. Teknoloji severlerin merakla beklediği iPhone SE 3’ün özellikleri ise merak konusu. farklı bir lansman düzenleyecek olan Apple, iPhone SE 3 modelinin dışında yeni bir MacBook ve yeni bir iPad modelini de tanıtabilir. Yazılım konusunda ise yeni bir iOS sürümü tanıtması beklenen Apple, yeni bir MacOS sürümü de tanıtabilir. Bütün bu haberlere bakıldığında, Apple’ın yapacağı bu ilginç lansmanı bütün teknoloji severler bekliyor.

8 Mart tarihinde iPhone SE 3 tanıtılacak

Ming-Chi Kuo isimli bir Apple analisti, yaptığı paylaşımlarda Apple’ın iPhone SE 3 modelini 8 Mart 2022 tarihinde tanıtacağını söyledi. Ancak bunların birer söylentiden ibaret olduğunu belirtmek isteriz. Eğer internette dolaşan söylentiler doğruysa, iPhone SE 3 modeli Apple’ın en ucuz modeli olarak karşımıza çıkacak. Apple bu etkinliği ise sanal ortamdan düzenleyecek. Günümüzde oldukça konuşulan Metaverse, birçok firmanın da gündemine oturmuş durumda. sanal ortamda bu etkinliği düzenleyecek olan Apple, iPhone SE 3 modelinin dışında bir iPad ve bir de MacBook modeli tanıtacak. Ayrıca yeni iOS sürümleri de bu etkinlik ile birlikte tanıtılabilir.

iPhone SE 3 özellikleri nedir?

Teknik özellikleri hakkında pek bir bilgi sızıntısı olmasa bile çıkan render görsellerine baktığımızda, iPhone SE 3 modelinin arka tarafında sadece 1 adet kamera sensörünün bulunduğu belli oluyor. Bu yüzden de portre modu ve diğer üst düzey çekim modlarının bu telefonda olmayacağı düşünülüyor. Ayrıca ön tarafta yine çentik tasarımının olmadığını görüyoruz. Bu yüzden de delikli ekran tasarımı ile kamera ekrandaki deliğe konuşlandırılmış.

5G desteğinin olacağı düşünülen iPhone SE 3 modeli, arka taraftaki ve ön taraftaki kameranın da 12 Mp olacağı düşünülmekte. Ortaya çıkan görsellere bakıldığında ise tasarım olarak iPhone 8’e benzetilen iPhone SE 3, teknik özellikler bakımından iPhone 11 modeline benzeyebilir. Apple’ın şimdiye kadar çıkardığı en ucuz iPhone modeli olacak bu akıllı telefon, bir diğer render görselinde arka tarafında 2 adet kamera sensörü bulundurmakta. Bu yüzden de teknoloji severlerin kafası karışmakta. Ancak net olarak konuşulan bilgilere bakacak olursak eğer bu iPhone modelinde bulunan bütün kameralar 12 Mp çözünürlüğünde olacak. Ancak çift kamera olması durumunda ise portre modu gibi üst düzey kamera özellikleri de kullanılabilir halde olacak.