En büyük rakibi Samsung, katlanabilen ekranlı telefon furyasının öncülerinden biri. Ancak Apple tarafından henüz böyle bir model satışa sunulmadı. teknoloji severlerde Apple’dan katlanabilen ekranlı bir telefon beklemekte. Tahmini olarak 2024 yılında tanıtılması beklenen Apple’ın katlanılabilir telefonu hakkındaki haberler de artmaya devam ediyor. Ancak bazı yayılan haberler, Apple’ın bu yönde agresif planlarının olmadığı yönde.

En erken 2025

Apple, katlanabilir ekranlı telefonu tanıtmayı en az 2025 yılına kadar erteledi. Bunun en büyük nedeni ise Apple’ın başka teknolojiler üzerinde planlamalar yapması. Ayrıca şu an için katlanılabilen ekranlı telefonların gözdesi Samsung. En büyük rakibine karşı üstünlük kuramama ihtimalini düşünen Apple, bu sebeplerden ötürü farklı teknolojiler üzerinde çalışmaktadır.

Katlanabilen ekranlı bir cihaz var

Apple, herkesi şaşırtacak bir model üzerinde çalışmakta. Sızdırılan haberlere göre Apple, katlanabilen telefon değil de katlanabilen bir Mac dizüstü bilgisayar modeli üzerinde çalışmakta. Bu yüzden de Amerikan firma, ekran teknolojisi konusunda üst düzey olan firmalar ile görüşmekte ve Mac için katlanabilen bir ekran konusunda konuşmaktadır. 20 inç boyutuna sahip olacak bu Mac dizüstü bilgisayarın ekranı katlanabiliyor. Bu sayede taşıması çok daha kolay oluyor.

Apple’dan katlanabilen telefon gelmeyebilir

Apple şu an için katlanabilen telefon planını 2025 yılına kadar ertelemiş gözüküyor. Bununla beraber bütün odağı ve ilgisini de katlanabilen Mac dizüstü bilgisayarlara yöneltmiş durumda. Ancak üstünde çalıştıkları Mac için bekleyeceğiz. Bu bekleme süresine göre Apple, katlanabilen telefon modelini tamamiyle rafa kaldırabilir.

Apple birçok farklı ürün üzerinde de çalışmakta

Apple iPhone 14 serisi, M2 yonga seti, M2 yonga seti ile çalışan MacBook’lar, M1 Pro veya M1 Max işlemcili 27 inç iMac Pro ve yeni bir Mac Mini dahil olmak üzere birçok yeni model akıllı cihaz üzerinde çalışıyor. Bunlarla beraber Apple, üzerinde çalıştıkları bu ürünlerden en az yarısını 2022 yılının sonuna doğru piyasa sürmek istiyor. Bu ürünlerden en çok bekleneni ise iPhone 14. Tüm Apple kullanıcıları Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 14’ün detaylarını merak ediyor.

iPhone 14 için geri sayıma başlayan kullanıcıların ilk dikkat ettiği detay, çentikli tasarımdan vazgeçilmesi. Bununla beraber iPhone 14 ailesinin delikli ekran tasarımı ile gelecek olması, bazı kullanıcıların hoşuna gitti. Bununla beraber iPhone 14 ailesi için en az 4 farklı model bekleniyor. Bu 4 farklı modelin de en az 2 tanesinin ekranı 120 Hz olacak. Bu sayede de daha akıcı ve daha pürüzsüz bir kullanım deneyimi göreceğiz.