Transfer dönemini oldukça hareketli geçiren Fenerbahçe’de gözler Dinamo Kiev maçına çevrilmişti. Polonya’da yapılan ilk maç 0-0 eşitlik ile sonuçlansa da sarı lacivertli ekip, kendi evinde turu Dinamo Kiev’e verdi. Şimdi ise Avrupa Ligi için transfer çalışmalarına devam eden Fenerbahçe, geçtiğimiz günlerde sol ayaklı stoper Luan Peres’i açıkladı. Hücum hattına yapılan birçok transferden sonra üstelik Kim Min-jae’nin ayrılığı ile beraber taraftar, yeni savunma oyuncusunun kim olacağını düşünüyordu. Jorge Jesusu’un talimatı ile beraber Luan Peres’in kulübü ile anlaşam sarı lacivertliler, beklenilen stoper transferini tamamladı.

Luan Peres, tıpkı Atilla Szalai gibi sol ayağını kullanabilen bir stoper. Tek hamlelerde oldukça başarılı olan Luan peres, bazı anlarda topla çıkmayı seviyor. Bunlara ek olarak ise sol bek pozisyonunda da görev alabilen Luan Peres, Fenerbahçe’nin savunma hattının joker oyuncusu olacak. Fakat Fenerbahçe’de şok bir ayrılık gündemde. Kim Min-Jae’nin ayrılığından sonra kimse Atilla Szalai’nin gideceğini düşünmüyordu. Ancak birçok Avrupa takımı, Macar stoper oyuncusu için Fenerbahçe ile temas kurmaya başladı.

İtalya ve Almanya’dan talip var

Fenerbahçe’de nispeten başarılı 1,5 sezon geçiren savunma oyuncusu, özellikle ulusal maçlardaki performansı ile dikkatleri üzerine toplamıştı. Bunlara ek olarak da Almanya’dan Wolfsburg kulübünün Atilla Szalai için nabız yokladığı biliniyor. Hatta Wolfsburg Teknik Direktörü Niko Kovac da Macar stoper oyuncusu için açıklamalarda bulundu. Wolfsburg Teknik Direktörü Niko Kovac, Atilla Szalai için gelen sorulara kendisinin Rapid Wien’de geliştiğini ve Almanca konuşabildiğini aktardı. Sırf bu özellikleri yüzünden bile Atilla’nın transferine olumlu bakan Niko Kovac, “Ancak buraya transfer olmasının kolay olduğunu düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.

En az 15 milyon euro

Fenerbahçe, Atilla Szalai için en az 15 milyon euro istiyor. İtalya ve Almanya pazarından teklif alan Fenerbahçe, bu transferin yapılamsının ardından ise savunma konusunda ne yapacağı belli değil. Ancak Luan Peres ve Gustavo Henrique transferileri ile Jorge Jesus, kendi savunma hattını planlamak istiyor gibi görünüyor.

Yine Napoli

Fenerbahçe, bu sene ve geçtiğimiz yıllarda Napoli kulübünden yüksek transfer ücretleri aldı. Elijf Elmas ve Kim Min-Jae satışlarıyla Napoli ile arasının iyi olduğu Fenerbahçe, Atilla Szalai için de temas kurmaya başladı. Resmen kendi savunma hatlarını Fenerbahçe’den aldıkları oyuncular ile kurmayı planlayan İtalyan devi Napoli, Elijf Elmas ile iyi bir transfer geliri de elde edecek.

İLGİLİ MAKALE  Fenerbahçe Dinamo Kiev maçı saat kaçta hangi kanalda? Fenerbahçe'nin maç kadrosu belli oldu. İşte Fenerbahçe'nin Dinamo Kiev maçı için ilk 11'i

Atilla giderse Fenerbahçe ne yapar?

Fenerbahçe’de taraftarların en çok korktuğu durum, Kim Min-Jae ve Atilla Szalai ikilisinin bozulmasıydı. Ve korktukları başına geldi, Kim Min-Jae’nin Napoli’ye transferi gerçekleşti. Şimdi de Atilla Szalai’nin Napoli’ye transferi söz konusu.

Fenerbahçe savunmada istikrarsız

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç dönemi, 5 yıldır devam ediyor. Ancak hala istenilen başarı elde edilebilmiş değil. Bunun en temel sebeplerinden biri teknik direktör, bir diğeri ise savunma istikrarsızlığı. Son 5 yılda 13 stoper transferi yapan Fenerbahçe, savunma konusunda oldukça istikrarsız. Bu yüzden de istenilen başarılar kolay bir şekilde elde edilemiyor.

Yapılan bu 13 transferden sadece 3 tanesi başarılı olabildi. Serdar Aziz, Atilla Szalai ve Kim Min-jae transferlerinde başarılı olan sarı lacivertliler, şu an bu stoperlerden ikincisini de kaybetmenin eşiğinde.