Transfer döneminin en başarı takımlarından biri olan Fenerbahçe, yeni teknik direktör Jorge Jesus’un isteği doğrultusunda birçok farklı transfer yaptı. Ancak Kim Min-Jae’nin satılmasının ardından sarı lacivertli ekip, yeni stoper arayışlarına girdi. Portekizli çalıştırıcı Jorge Jesus ise Flamengo’dan Gustavo Henrique ile temasa geçti. Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe, yine Brezilya liginden Fluminense takımının stoperi Nino için teklifte bulunmuştu. Ancak Fluminenseli yöneticiler, 25 yaşındaki savunma oyuncusu için 8 milyon euro bonservis istedi. Kanarya ise bu isteği fazla bulduğu için farklı isimlere yönelmeye başladı. Jorge Jesus ise hazırladığı listede yine Brezilya ligi pazarını hedef aldı.

Gustavo Henrique için düğmeye basıldı

Teknik Direktör Jorge Jesus’un onayı ile beraber sarı lacivertli ekip, Flamengo ekibinin stoperi Gustavo Henrique için temaslarda bulunmaya başladı. Jorge Jesus’un eski takımı olan Flamengo ile yapılan görüşmeler, Portekizli çalıştırıcının arada olmasından dolayı biraz daha kolay geçecektir. Brezilya ligi ekiplerinden William Arao’yu transfer eden Fenerbahçe, şimdi de Gustavo Henrique ile ilgileniyor.

Fenerbahçe, hem Flamengo ekibi ile hem de Gustavo Henrique ile ayrı ayrı temasa geçti. İş koşullarını soran kanarya, Kim Min-Jae’nin İtalya Serie A ekiplerinden Napoli’ye transferinin resmileşmesini bekliyor.

Nino için çok istediler

Fenerbahçe ilk olarak Fluminense takımının stoperi için temaslarda bulunmuştu. Ancak kulüp yöneticileri, Nino için 8 milyon euro civarında bir bonservis bedeli talep etti. Fenerbahçe yönetimi ise bu talebi çok fazla bulduğundan, yine Brezilya pazarınaki başka alternatif isimlere yöneldi. Ancak Nino için görüşmeler hala devam ediyor. Fenerbahçe’nin ilk önceliği yine 25 yaşındaki savunma oyuncusu.

Teklif bekliyor

Fenerbahçe, Brezilya ligi ekiplerinden Flamengo yöneticilerine teklifte bulunmalarını istedi. Görüşmelerin ilerletme amacı ile Fenerbahçe yöneticileri, topu ilk olarak Flamengo yöneticilerine bıraktı. Aynı şekilde sarı lacivertli ekip, Gustavo Henrique’nin çalışma koşulları hakkında da bilgi almak için ek bir rapor istedi.

Bütün bunlara rağmen Flamengo ekibi, 29 yaşındaki savunma oyuncusu için herhangi bir fiyat belirlemedi. Ayrıca Brezilya ligi ekibi, Fenerbahçe’den resmi bir teklif bekliyor. Tahminlere göre, görüşmeler kolay geçecek. Çünkü Flamengo kadrosu, savunma rotasyonu bakımından oldukça rahat. Hatta Flamengo kadrosunda tam 6 farklı stoper oyuncusu bulunmakta. Jorge Jesus’un da etkisi ile birlikte Fenerbahçe, Gustavo Henrique görüşmelerini rahat bir şekilde yapabileceği düşünülüyor.

İLGİLİ MAKALE  Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, yıldız futbolcuyu istemedi! Ayhan Akman yeğenini getirmek için çalışmalara başladı

2 senedir Flamengo’da

Kariyerine 2021 yılında başlayan Gustavo Henrique, ilk olarak yine Brezilya ligi ekiplerinden Santos’ta mücadele ediyordu. 8 sene boyunca Santos’ta forma giyen Gustavo Henrique, 2020 yılında Santos’tan Flamengoya transfer olmuştu.

29 yaşındaki stoper oyuncusunun güncel piyasaya değeri 2,29 milyon euro. Bu yüzden de Fenerbahçe’nin bonservis olarak 3 ya da 4 milyon euro teklif edeceği düşünülüyor. kariyeri boyunca 221 maça çıkan Gustavo Henrique, bu maçların hepsinde 15 gül ve 5 asist üretti. Brezilyalı stoper oyuncusunun sözleşmesi hala devam ediyor. Gustavo Henrique’nin sözleşmesi, 2023 yılında sona erecek.