Beşiktaş, transfer dönemini etkili geçiren kulüplerden biri. Hücum hattına yapmış olduğu takviyeler ile iddialarını attıran siyah beyazı ekip, genç sol bek oyuncusunun talipleri ile uğraşıyor. Geçtiğimiz sezon göstermiş olduğu performans ile birçok Avrupa kulübünün ilgi odağı olan Rıdvan Yılmaz için ilk teklifi ise Almanya Bundesliga ekiplerinden Frankfurt yaptı. Ancak siyah beyazlı yönetim ile anlaşamayan Frankfurt, Rıdvan yılmaz transferini rafa kaldırdı. Ancak genç savunma oyuncusu için talip olan sadece Frankfurt değil. İskoç liginin köklü takımlarından biri olan Rangers da Rıdvan Yılmaz için teklifte bulundu.

Almanlar ile anlaşamadı

Beşiktaş, elindeki genç yıldızı daha da parlatmak istiyor. Ancak siyah beyazlı yönetim, gelen teklifleri de değerlendirmekten çekinmiyor. Almanya Bundesliga ekiplerinden olan Frankfurt, Rıdvan Yılmaz için Beşiktaşlı yöneticiler ile görüşmüştü. Ancak iki yönetim de transfer konusunda herhangi bir neticeye varamadı.

Talipler her geçen gün artıyor

Beşiktaşın genç yıldız sol beki Rıdvan Yılmaz’ın talipleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Bir süredir İtalya ligi ekiplerinden Torino’nun gündeminde olan Rıdvan Yılmaz için en net teklifi, İskoç ligi ekiplerinden Glasgow Rangers yaptı. Glasgow Rangers ile temas halinde olan siyah beyazlı yönetim ise görüşmelere devam ediyor.

5 milyon euro teklif var

Glasgow Rangers, genç yıldız için 5 milyon euro teklifte bulundu. Ancak bu teklifi az bulan Beşiktaş yönetimi de kendi tekliflerini masaya koydu. Görüşmeler ise halen devam ediyor. Beşiktaş yönetimi, Rıdvan Yılmaz için 6,5 milyon euro istiyor. Sonraki satış için de yüzde 20 pay isteyen Beşiktaş yönetimi, Glasgow Rangers’tan gelecek olan yanıtı merakla bekliyor. Göstermiş olduğu performans nedeni ile 21 yaşındaki genç sol bek oyuncusu Rıdvan Yılmaz2ın güncel piyasa değeri, 6,5 milyon euro olarak gösterilmektedir.

Beşiktaş kararını verdi

Eğer Beşiktaş yönetimi, Rıdvan Yılmaz için gelen teklifleri beğenmezse, genç sol bek oyuncusu ile yeni bir sözleşme imzalayacak. Rıdvan Yılmaz ise kulübünün anlaştığı takımlardan herhangi birine gitmeye sıcak bakıyor. Ancak Rıdvan, Avrupa’da boy göstermek istiyor. Bu yüzden de Avrupa dışından gelecek olan tekliflere pek de sıcak baktığı söylenemez.

İLGİLİ MAKALE  Kim Min-Jae'nin gidişinin ardından Jorge Jesus o ismi istedi! İşte Fenerbahçe'nin yeni sambacı stoperi

Genç sol bek geçen sezon ne yaptı?

Sol bek pozisyonunda oldukça etkili bir performans gösteren Rıdvan Yılmaz, geçen sezon Beşiktaş forması ile 33 resmi maçta görev aldı. Bu maçlarda ise toplamda 3 gole imza atan Rıdvan Yılmaz, 4 adet de asist yaptı. Toplamda 7 gole direkt katkıda bulunan Rıdvan Yılmaz, göstermiş olduğu bu performans ile A milli takım kadrosuna kadar da yükselmeyi başardı. A Milli Futbol Takımı ile ilk maçına 27 Mayıs 2021 tarihinde çıkan Rıdvan Yılmaz, toplamda A milli forma ile 6 resmi maçta süre aldı.