Fenerbahçe, Başkan Ali Koç döneminden bu yana sürekli olarak oyuncu satarak yüksek gelirler elde etti. Hemen hemen her sezon 10 milyon euro’nun üzerinde oyuncu satışı gerçekleştiren sarı lacivertli kulüp, yüksek gelirler elde etti. Bu yüksek gelir getirecek bir diğer oyuncu ise Kim Min Jae olacak. Söylentilere göre Fransız kulüp Rennes, Kim Min Jae için 19,5 milyon Euro teklif etti.

Tam 98 milyon euro

Fenerbahçe, Başkan Ali Koç döneminde yüksek oyuncu satışı geliri elde etti. Bu satışların en sonuncusu ise söylentilere göre Kim Min Jae olacak. Fransız futbol kulübü Rennes, Güney Koreli savunma oyuncusu için 19,5 milyon euro teklif etti. Fenerbahçe yönetimi ise gelen bu yüksek teklifi değerlendirmeye aldı.

Sarı lacivertli ekip, geçtiğimiz sezonlarda da yüksek bedellere oyuncu sattı. Bu satışların ilk ikisi ise Vedat Muriqi ve Elijf Elmas. İki oyuncu da İtalya kulüplerinin yolunu tuttu. Bunlara ek olarak Fenerbahçe Giuliano, Josef de Souza ve Fernandao üçlüsünden de 25 milyon euro gelir elde etti. Ozan Tufan ve Allahyar satışlarına ek olarak Kim Min Jae’nin satılması durumunda da 27 milyon euro gelir elde edecek.

Kim’in yerine kim gelecek?

Kim Min Jae’nin satılamsı ihtimaline karşı Fenerbahçe yönetimi, yeni stoper arayışına girdi bile. Transfermarkt’ın söylentilerine göre Fenerbahçe, Flumiense’den Nino isimli stoperi transfer etmek istiyor. Buna ek olarak Galatasaray’ın da ilgilendiği Jason Denayer, sarı lacivertli ekibin gündeminde.

Güney Koreli savunma oyuncusuna yapılan teklif, bilinen bilgilere göre 19,5 milyon euro. Fransa Lig 1 ekiplerinen Rennes, bu miktara ek olarak bir miktarda bonus teklif edecektir. Fenerbahçe, sonraki satıştan yüzde 20 pay da alacak. yapılan haberlere göre Kim Min Jae, Rennes kulübünden yıllık 2,2 milyon euro üret alacak.

Jorge Jesus’un istediği stoper

Son günlerde Fenerbahçe, üst üste transfer yaptıklarını açıkladı. Arao ve Joshua King transferlerinin ardından stoper arayışlarına başlayan Fenerbahçe, Güney Amerika yolculuğuna çıkacak. Flamengo döneminden tanıdığı Nino’yu isteyen Jorge Jesus, eski takımının ezeli rakibinin savunma oyuncusunu istiyor.

25 yaşındaki yıldız savunma oyuncusu, şu an için 6,5 milyon euro piyasa değerine sahip. 1,88 boyuna sahip olan Nino, 2020 yılında Fluminense’nin renklerine katıldı. 2024 yılına kadar sözleşmesi olan Nino için Sarı lacivertli kulüp yöneticileri, Brezilyalı kulüp ile temasa geçti bile. Nino, geçen sezon takımı ile tam 32 maçta görev aldı.