İnsanlar günlük hayatlarında çok hareketli zamanlar geçirebilirler ve bu zamanlarda da evde yemek yapmak istemeyebilirler. Bu gibi durumlarda da ilk olarak akla dışardan yemek siparişi vermek gelebilir. Dışardan yemek siparişi verilebilecek çok fazla platform vardır. Bunlardan en popüler olanlardan bir tanesi yemek sepeti uygulamasıdır.

Yemek sepeti aracılığıyla çok fazla yemek seçeneği bulunabileceği gibi atıştırmalık ya da içecek siparişleri de verilebilir. Yemek sepetinde sık sık sipariş verenler uygulama konusunda daha çok bilgiye sahiptir. Platform içerisinde verilen siparişlerden dolayı puanlar kazanılabilir. Bu puanlar sayesinde de bir sonraki siparişler için indirim kazanabilmek mümkündür.

Yemek Sepeti Puanı Nasıl Yükseltilir?

Yemek sepeti puanını yükseltmek isteyenlerin başlıca yapması gereken yemek siparişi vermesidir. Yemek siparişleri kullanıcıların kişisel zevklerine uygun olarak düzenlenmiştir. En çok sipariş verilen seçeneklerden bazıları şunlardır;

 • Kebap
 • Döner
 • Lahmacun
 • Tavuklu pilav
 • Hamburger
 • Cheesecake
 • Börek

Gibi yiyecekler yemek sepetinde en popüler olan seçeneklerdendir. Bunun yanı sıra farklı yiyeceklerin siparişi de yemek sepeti aracılığıyla verilebilir. Kullanıcılar siparişlerini vermek için çoğunlukla mobil cihaz kullanılırlar. Verilen her bir siparişten sonra kullanıcıların hesaplarına puanlar yüklenir. Bu puanlar kampanya ya da indirim olarak kullanılabilir. Yemek sepetindeki puanları yükseltmenin en kolay yolu, sürekli sipariş vermekten geçer.

Yemek Sepeti

Yemek Sepeti

Yemek Sepeti Puan Türleri Nelerdir?

Yemek sepeti siparişlerinden sonra kullanıcılar avantaj elde edebilecekleri puanlara sahip olurlar. Bu puanlar kullanıcılara farklı türlerle sunulur. Yemek sepeti üzerinde iki çeşit puan türü vardır. Bunlardan biri toplam puanken, diğeri ise haftalık puandır. Toplam puan uygulamanın kullanıldığı süre boyunca kazanılan puanları ifade eder. Haftalık puan ise, o hafta içerisinde verilen yemek siparişlerinden kazanılan puanı ifade eder. Pazartesi gününden başlayarak, pazar gününe kadar verilen siparişleri ifade eder. Bu puanlar muhtarlık yarışlarında önemli bir hale gelir. Muhtarlık yarışı kazananları uygulamada daha popülerdir. Restoranlar için yaptıkları yorumlar her zaman üst sıralarda yer alır ve dikkat çekerler. Bu sayede başkalarının da oradan sipariş vermelerine yardımcı olabilirler.

Yemek Sepeti Puanları Alınması İçin Ne Yapılmalıdır?

Yemek sepeti puanlarının alınabilmesi için, mobil site ya da web site üzerinden sipariş verilmesi gerekir. Sipariş içeriğinin ne olduğunun bir önemi yoktur. Kullanıcılar kendileri belirleyebilir. Sadece bazı menülerin siparişleri daha fazla puan kazanılmasına yardımcı olur. Bunun dışında bazı görevlerde puan kazanılmasına yardımcı olur. Yemek sepeti puanlarını kazanma yöntemlerinden bazıları şunlardır;

 • Uygulamaya girildiği zaman 1 puan
 • Uygulamadan sipariş verildiği zaman 50 puan
 • Alınan siparişlere puan vermek 10 puan
 • Alınan siparişlere yorum yapmak 25 puan
 • Cüzdan kullanarak sipariş vermek 30 puan
 • Kredi kartı online ödeme ile 20 puan
 • Facebook arkadaşları çağrıldığında 25 puan
 • Joker indirimi olan siparişler 20 puan
 • Vodafone menü siparişleri 25 puan
 • Coca cola menü siparişleri 25 puan gibi puan sistemleri vardır. Kullanıcılar bu seçenekleri kullanarak da uygulama üzerinde haftalık ve toplam puan kazanma şansı bulabilirler.
İLGİLİ MAKALE  Yemeksepeti'nde büyük değişim! İşte yeni logosu ve ismi

Yemek Sepeti Puanlarını Kullanma Süresi Var Mıdır?

Yemek sepeti kullanıcıları için puanlama sistemi oldukça önemli bir konudur. Bu konuya dikkat eden kullanıcılar puanlama sistemini ve muhtarlık yarışını da yakından takip ederler. Kazanılan puanların ne zaman kullanılabileceği de merak konusudur. Yemek sepetinden kazanılan puanların kullanılacağı süreye kullanıcılar kendisi karar verebilir

Yemek Sepeti Puanları Mobilde Geçerli Midir?

Yemek sepeti puanları sadece web adresi üzerinde değil mobil üzerinde de geçerlidir. Kullanıcıların çoğu sipariş vermek için web adresini kullanmak yerine mobil uygulamayı tercih ederler. Bunun nedeni ise, siparişlerin takibinin daha rahat yapılmasından kaynaklanır. Ayrıca uygulamayla sipariş vermek daha kolay bir yoldur. Web siteye nazaran daha çok tercih edilir.

Yemek Sepeti Puanlarıyla Yemek Sipariş Edilebilir Mi?

Yemek sepeti puanları kullanıcıların merak ettiği önemli konulardandır. Kazanılan puanlar ile yemek siparişi verilemez. Fakat bu puanlar önemli indirim ya da kampanyaların kazanılmasına yardımcı olur. Kupon ve puan birbirine karıştırılan iki sistem olsa da, ikisi birbirinden farklı olarak işler.

Yemek Sepeti Muhtar Adayı

Yemek Sepeti Muhtar Adayı

Yemek Sepeti Muhtarlık Sistemi

Yemek sepeti kullananlar mutlaka muhtarlık konusunu duymuştur. Muhtar olabilmek için uygulamanın aktif olarak kullanılması gerekir. Bu sayede çok fazla kampanya ve indirimde kazanılabilir. Ayrıca muhtarların yorumları, kullanıcıların verecekleri siparişleri de etkiler.

Yemek Sepeti Muhtarlık Sistemi

Yemek Sepeti Muhtarlık Sistemi

Yemek Sepeti Muhtarlık Avantajları

Yemek sepeti muhtarlarının diğer kullanıcılara göre bazı avantajları bulunur. Bunlardan en önemlisi uygulama üzerinde verilecek siparişlerden daha iyi indirimler kazanmaktır. Bu nedenle kullanıcılar hafta boyunca sipariş vererek muhtar olmaya çalışırlar.