Diş macunu kullanımı, diş temizlemesinin yanında başka amaçlar içinde kullanılabilir. Burun yüzeyindeki siyah noktaların temizlenmesi, burun formuna başka boyut katılması ve farklı alanlarda diş macunlarının yardımı alınabilir. Bu sebeple, diş macunu ile burun küçültme gibi bir uygulamanın var olup olmadığı merak edilir.

Diş macunu içerisindeki nane aroması gibi ferahlık ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olan etkenler, diş macunuyla burnun küçülebilir olmasını doğrular nitelikte diye düşünülür.

Ancak hatalı diş macunu uygulamaya tabi tutulan buruna; burundaki gözeneklerin açılarak çoğalacağı, siyah noktaların artacağı ve cildin erkenden yaşlanacak olduğu göz ardı edilemeyecek, kaçınılmaz olan süreçtir. Bunu bilerek devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Diş Macunuyla Doğru Burun Küçültme

Burun estetiğine zamanı ve maddi kaynak bakımından yeterliliği olmayan, sağlık sorunları kaynaklı estetik olamayacakların diş macunuyla doğru burun küçültmeyi deneyebilirler. Nane aroması veya doğrudan nane içerikli diş macunu tercih edildikten sonra burnun küçültülmesine geçilebilir.

Bu işlemde; hastanelerde veya yemekhanelerde kullanılan tek kullanımlık plastik eldiven, nane katkılı ve PH değeri yüksek asit oranından uzak diş macunu ve su kullanılır. Seçilen diş macunu, eldiven takılan el ile şekillendirilmek istenen burun yüzeyine masajla yedirilir.

Deri altına yedirildiğine emin olunan diş macunu, burnun küçülmesi için kalıp içerisinde durması gerektiği düşünülerek on beş dakika kadar yıkanmadan burun yüzeyinde kurutulur. On beş dakika sonra sert haldeki diş macunu su ile önce yumuşatılır, daha sonra durulanarak burundan atılır.

Diş Macunuyla Burun Ne Kadar Küçülür?

Diş macunuyla burun yalnızca küçük oranda küçülür. Çünkü burun yapısının yüze uyumlu olmayacak kadar büyükse; burunda et olması, kemik çıkıntılarının burunda yoğun olmasıyla kemer oluşması veya burunun şişmesine neden olacak iltihapların bulunması olabilir.

Sayılmış etkenler olduğunda, burun büyüklüğünde tıbbi yol olmadan burnun küçülmeyeceğini belirttiğinden dolayı, burnun diş macunuyla küçültülmesi de olamayacaktır. Yalnızca; vücut ödeminin olması, hamilelik esnasında burnun orantı olmadan büyümesi ve burundaki siyah nokta yoğunlaşmasıyla burnun büyümesi durumunda küçülme söz konusudur. Diş macunu doğal olarak oldukça az miktarda burun yapısını küçültür.

İLGİLİ MAKALE  Estetik operasyona gerek kalmadan daha kalkık ve küçük buruna kavuşmak mümkün (Kaynak: soru.com.tr)

Diş Macunuyla Burun Küçülmesi Ne Kadar Sürer?

Burnun diş macunuyla küçülmesinde, bir gün içinde sonuç almayı beklemek yanlıştır. Burunda toplanan ödemler, diş macunu masajıyla yayılarak burundan uzaklaşır. Ödemin yayılması dahi on günü bulduğu için, diş macunuyla burun en kısa on günde küçülür. Küçülme durumunun özünde burundaki şişliklerin inmesi olduğundan, şişliklerin geçmesiyle burun yapısının da toparlanarak küçüleceği anlaşılmalıdır.

Diş Macunuyla Burun Kimlerde Küçülür?

Diş macunundan yardım alınarak burnunu her insan küçültemez. Kimi insanlarda burun estetiği gerekirken, özel durumlardan burnu büyüyen insanların küçültmesi gerekecektir.

Bundan dolayı diş macunuyla burnunu küçültebilecekler:

  • Hamilelik esnasında vücut içerisinde büyük oranda ödem oluşur. Ödem nedeniyle yüzü şişmeyen kadınların burunları şişebilir. Burun şişkinliği buna dayanan insanlar
  • Çarpma, zedeleme, hayvan ısırığı gibi burnu şişen insanlar
  • Cilt bakımı yapmadığı için zamanla burnunda siyah nokta biriken ve burun hacmi artan insanlar
  • Uykudan kalktıktan sonra burun büyümesi yaşayanlar

Şeklindeki kategorilerden dolayı burnu büyüyen insanlardır. Ancak kalıcı olarak burnu büyük olan, darbe veya etkenle burnu büyümemiş olanlarda diş macunu kullanmak faydasızdır.

İzleyin: BURUN KÜÇÜLTME NASIL YAPILIR?(Evde Doğal Burun Küçültme)

https://www.youtube.com/watch?v=Ldxqeuxghao

Diş Macunuyla Burun Küçültmede Dikkat Edilecekler

Diş macunuyla burun küçültülürken siyah nokta oluşturulması, avantaj sağlamaktansa sorun ortaya çıkarılmasına neden olur. Diş macununun bu yüzden buruna uygulanmasında özenli olunması gerekiyor. İlk olarak, diş macunları dişleri temizlemek amacıyla piyasaya sürüldüğünden; burun derisinde alerjik sorun oluşmasına, asit oranı yüksek olursa burnun yanmasına ve gözenek boyutu ve gözenek sayısı artışına neden olabilecektir.

Asit oranı fazlaysa diş macununun azaltılması veya burunda bekleme süresinin beş dakika kadar kısaltılması ile burun küçültmeyle sorun olmayacaktır. Ayrıca, estetik burun küçültmeye gerek duyulan yapılarla burun formunun şişmesiyle büyümesi durumunda yapılan küçültme durumu da birbirine karıştırılmamalıdır.