Gıdalarımızı muhafaza ettiğimiz buzdolaplarının çok daha sağlıklı ve hijyen içerisinde saklayabilmek için buzdolabı dizaynın önemi son derece yüksektir. Her evin mutlaka olmazsa olmaz ürünlerinden olan buzdolaplarına, ürün yerleştirmeden evvel dikkat edilmesi gereken hususlara öncelik verilmesi, gıdalarınızın çok daha uzun süre sağlıklı kalmasına yardımcı olurken aynı zamanda sizlerin de hayat standardınızın kolaylaşmasına katkı sağlayacaktır. Buzdolabının içerisini iyi bir şekilde dizayn etmeniz, ihtiyaçlarınızı çok daha kısa süre içerisinde bulmanıza ve işlerinizi çok daha kısa süre içerisinde gerçekleştirmenize katkı sağlayacaktır. Bu durum itibarıyla buzdolaplarının düzeni ve pratikliği için haberimizin detaylarını inceleyebilirsiniz…

Buzdolabı düzenlenirken nelere dikkat edilmeli?

Tüm rafların temizliğini sağlayın

Buzdolabı içerisinde bir düzen oluşturmadan evvel elbette yapmanız gereken ilk durum buzdolabının ince temizliğini sağlamanız gerekmektedir. Buzdolabının iç temizliğini sağlamak için yapmanız gereken şey buzdolabının içerisindeki tüm gıdaları dışarıya çıkarın. Buzdolabının içerisindeki tüm gıdaları dışarıya çıkardıktan sonra rafların temizliğini uygun bir bez yardımıyla güzelce gerçekleştirin. Bu noktada besinlerin ısısının değeri değişmeyecek şekilde hareket etmeniz oldukça önemlidir. Aksi taktirde gıdalarınız kısa süre içerisinde bozulacak ve çöp olacaktır. Rafların tamamını temizledikten sonra gıdaları uygun rafların içerisine ve ayriyeten meyve ve sebzeleri ilgili bölümlere yerleştirmeyi ihmal etmeyin.

Cam kavanozlar hayat kurtarır

Buzdolabının çok daha şık ve estetik bir görüntüde olmasını diliyorsanız bu noktada buzdolabı içerisine yerleştirdiğiniz ürünleri saklama kaplarına koymanız olduk önemlidir. Buzdolabı içerisine gıdalarınızı muhafaza edeceğiniz saklama kaplarının mutlaka cam ürünler olmasına özen göstermeniz gerekir. İnsan sağlığı açısından herhangi bir tehdit unsur oluşturmamak amacıyla cam her zaman sağlıklı bir seçim olacaktır. Saklama kaplarınızı şeffaf formülde almanız aynı zamanda işinizi çok daha pratik bir şekilde halletmenize de yardımcı olacaktır. Şeffaf formülü sayesinde içerisinde ne olduğunu gözlemleyeceksiniz ve tekrardan tüm kapların içerisini kontrol edebilme durumu içerisine girmeyeceksiniz. Bilhassa kahvaltılık ürünlerinizi marketten aldığınız ambalajların dışında muhafaza etmeniz önemlidir. Ambalajların üzerinde biriken tozlar, kirler ve bakteriler tüm buzdolabının içerisine yayılacağı için dışarıdan aldığınız tüm kahvaltılık gıdaları buzdolabı içerisinde saklama kabında muhafaza etmeli ve sağlığını koruma altına almalısınız.

İLGİLİ MAKALE  Buzdolabınızda kokudan eser kalmasın! İşte 7 adımda buzdolabı temizliği (Kaynak: soru.com.tr)

Kilitli poşetler kullanmaya özen gösterin

Buzdolabı içerisinde ürünleriniz çok daha az yer kaplamasını sağlamak ve buzdolabının düzenli bir görünümde olmasını oluşturmak için kilitli poşetler her daim hayat kurtaracaktır. Bilhassa doğranmış sebzelerinizi bu kilitli poşetlerin içerisinde muhafaza etmeniz hem sebzelerin çok daha uzun ömürlü olmasını sağlarken hem de buzdolabınızın çok daha estetik bir görüntüde olmasına katkı sağlayacaktır. Kilitli poşetler aynı zamanda buzdolabının içerisine herhangi bir kokunun yayılmasının da önüne geçen oldukça hijyenik buluşlardır. Koku saçma özelliği çok daha yüksek olan sucuk, salam, sosis gibi ürünleri kilitli poşet içerisinde muhafaza etmek buzdolabının kokmasını engellerken aynı zamanda ürünlerin uzun süre sağlıklı muhafaza edilmesine katkı sağlamaktadır.

Buzdolabı düzenleyicilerinden yardım alın

Buzdolabının iç kısmını çok daha verimli ve geniş bir şekilde kullanabilmek için buzdolabı düzenleyicilerinden yardım almanız önemlidir. Buzdolabı raflarınız çok genişse bu noktada rafların aralığına gelecek buzdolabı düzenleyici hayatınızı kurtaracaktır.

Şişelerinizi yan çevirin

Buzdolabı içerisine şişe formundaki içeceklerinizi mutlaka yan çevirerek koymaya özen gösterin. Bu durum buzdolabınızın çok daha estetik bir görüntüde olmasına katkı sağlarken aynı zamanda, yer tasarrufunu da oluşturmanızı sağlayacaktır.

Ürünlerinize etiket vermeyi ihmal etmeyin

Buzdolabı içerisinde ürünlerinizi sıralarken etiket vermeniz ürünü kısa süre içerisinde bulmanıza katkı sağlarken aynı zamanda çok da şık bir görüntünün oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Video: SAÇMA BULABİLİRSİNİZ AMA? 😁 | şaheser bir buzdolabı düzeni