Çamaşırlarımızın temiz olmasını sağlamak amacıyla çamaşır makinesi içerisinde kullandığımız deterjanlar, kirli çamaşırların temizliği kadar aynı zamanda kıyafetlerin deforme olmaması için dikkatli seçilmesi gereken bir unsurdur. Yanlış seçim ya da yanlış yıkama sonucunda en sevdiğiniz kıyafetlerinize veda etmeniz gerekebilir. Tüm bu durum itibarıyla beyazlar için en iyi deterjanın hangisi olduğunu sizler için derledik. Çamaşırlarınızın çok daha uzun ömürlü olmasını ve kirlerinden de arınmasını sağlamak amacıyla haberimizin detayında yer alan çamaşır deterjanlarına şans verebilirsiniz. İşte beyaz çamaşırlar için en iyi deterjanlar

Beyaz çamaşırlar için hangi deterjan kullanılmalı?

Çamaşırların temizliğini sağlamak amacıyla kullandığımız deterjanların seçiminde birbirinden farklı pek çok durum yer almaktadır. Bu durumların başında kıyafetlerde bulunan lekelerin çıkarmasını sağlaması gelirken, deterjanın kokusu ve kıyafetlere herhangi bir zararın gelmemesi de önemlidir. Deterjanların içerisinde bulunan partiküller çoğu zaman çamaşırlardaki lekenin temizlenmesini sağlasa da bazı durumlarda çamaşırlarda kalıntı bırakma ya da çamaşırı sertleştirme durumları yaşatmaktadır. Bu noktada çamaşırlarınızı doğru yıkamak oldukça önemlidir. Çamaşırlarınızı yıkarken dikkat etmeniz gereken en büyük husus, çamaşırları renklerine göre ayırt etmektir. Beyaz çamaşırların içerisine renk vermesine neden olacak hiçbir ürünün bulunmaması gerekir. Aksi taktirde ne kadar beyazlatıcı deterjanlar kullansanız da rengi değişen çamaşırı tekrar eski haline getirmek epey zordur. Bu durum itibarıyla çamaşırlarınızı rengine göre ayırt ettikten sonra çamaşırların rengine uygun deterjan seçiminizi yapabilirsiniz. Beyazla için özel formül edilmiş deterjanların kullanılması, çamaşırlar lekelerinin temizlenmesine yardımcı olacağı gibi aynı zamanda çamaşırların formunun bozulmasına da engel olacaktır. Beyaz çamaşırlarınızı piyasada bulunan deterjanların hangisiyle yıkayacağınıza karar veremiyorsanız aşağıda yer alan deterjanları güvenle tercih edebilirsiniz.

Beyazlar için oldukça etkili olan deterjanlar şu şekildedir;

Persil – Derin Temizleme Teknolojisi

Piyasa da bulunan toz deterjanlar arasında ilk sırada şüphesiz Persil gelmektedir. Lekeleri mucizevi çıkarmasıyla hemen hemen herkes tarafından tercih edilen Persil toz deterjan, güzel kokusuyla da kişi mest etmektedir. Piyasaki diğer çeşitlerine nazaran çok daha maliyetli olması Persil nezlinde bir handikap oluştursa da çamaşırlarının temiz olduğundan emin olmak isteyenler kişilerin vazgeçilmezleri arasında olmaya devam ediyor. Renkli ve beyaz çamaşırlar için etkilerini bir hayli gösteren Persil deterjanı, uzun vadeli kullanmak isteyeceksiniz. Çamaşırlarda bulunan lekelerin derinlemesine temiz olmasını sağlayan Persil deterjanı güvenle tercih edebilir ve kıyafetlerinizde bulunan tüm lekeleri çıkaracağına emin olabilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Taşlaşmış 'deterjan kalıntıları' nasıl temizlenmeli? (Kaynak: soru.com.tr)

Ariel toz deterjan

Deterjanlar arasında yine iyi sıralarda olan ve tam bir fiyat performans ürünü olan Ariel, lekelerin yüzeylerden kolaylıkla çıkmasını sağlarken, kıyafetlerinizin derinlemesine temiz olmasını sağlayacaktır. Persil’e nazaran kokusu çok hoş olmasa da farklı türevleri bulunmaktadır. Koku herkes için öznel bir durum olduğu için Ariel toz deterjanını da beyaz çamaşırlarınızın temizliğinde güvenle tercih edebilirsiniz. Kıyafetlerde bulunan en inatçı lekeleri ustaca çıkaran Ariel toz deterjanını güvenle tercih edebilir ve çamaşırlarınızın temizliğinde kullanabilirsiniz.

OMO toz deterjan

Deterjanlar arasında en eski olan ve genellikle büyükannelerimizin evinde görmeye alışık olduğumuz deterjanlardan bir tanesidir. Omo kıyafetlerde bulunan lekelerin çıkmasına yardımcı olurken aynı zamanda derinlemesine bir temizlik sağlayacaktır. Kıyafetlerin temizlenmesine ve lekelerden arınmasını sağlayan OMO toz deterjanın çok kalıcı bir kokusu bulunmamaktadır. Bilhassa uzun süre kuruma evresinde kalan çamaşırlarınızda deterjan kokusu bulmanız neredeyse imkansızdır.

ALO toz deterjan

Renkliler be yazlar için iki farklı çeşidi bulunan Alo toz deterjan, lekelerin yüzeylerden temizlenmesine yardımcı olan piyasa da çok daha makul fiyatlarda bulabileceğiniz ürünler arasında yerini alıyor. Makul fiyatlı bir deterjan tercih etmek istiyorsanız Alo tos deterjanı tercih edebilirsiniz.