Fiat Doblo, ülkemizde en çok tutulan araçlardan biridir. Özellikle kalabalık ailelerin tercih ettiği Fiat Doblo, aynı zamanda ticaret ile ilgilenlerinde oldukça ilgisini çekmekte. Bu yüzden de sürekli olarak Fiat Doblo fiyatları araştırılıyor. Bu yazımızda sizlere Doblo’nun Combi modelini anlattık.

Fiat Doblo Combi özellikleri nedir?

Fiat Doblo Combi’nin dış tasarımına bakacak olursak, tampon korumaları dikkatimizi çekiyor. Bu tampon korumaları, titanyum gri renginde ve tamponların çizilmesini, kırılmasını engelliyor. Bu özellikleri ile Fiat Doblo Combi ile doğa gezilerine çıkabilir, ailenizle ve sevdiklerinizle güzel bir hafta sonu geçirmenizi sağlayabilirsiniz anlamına geliyor. Dış tasarımında dikkat çeken diğer unsur ise tıpkı tampon korumaları gibi titanyum gri renginde olan alaşım jantlar. Bu jantlar aynı zamanda 17 inç boyutundadır.

Fiat Doblo

İç tasarıma bakacak olursak eğer dikkatimi ilk çeken detay, turuncu renkteki dikişler oluyor. Bu dikişler hem vites kolunda hem de koltuk kaplamalarında bulunuyor. Bu dikişler sayesinde aracın daha sportif görünmesi sağlanmış. Ayrıca ön panele konuşlandırılan bilgi ve eğlence sistemi ise sürüş keyfinizi arşa çıkaracak cinsten. Çünkü bu bilgi ve eğlence sistemi, Android Auto ve Apple CarPlay desteklerini sağlıyor. Bu sayede akıllı telefonunuzdaki içeriklere kolay bir şekilde erişebiliyor ve yolculuk esnasında sıkılmıyorsunuz.

Fiat Doblo

Genellikle aileler tarafından tercih edilen Fiat Doblo serisi, güvenlik konusunda da gelişmiş teknolojiler kullanıyor. İlk dikkat çeken güvenlik önlemi ise ESC sistemi. ESC sistemi her tekerlekteki fren basıncını ve motor gücünü kontrol eden bir sistem. Bu teknoloji sayesinde Fiat Doblo Combi’nin tekerleklerinin patinaj yapması engelleniyor ve istenmeyen kazaların büyük bir bölümü engellenmeye çalışılıyor. Bununla beraber ESC teknolojisi, her durumda mükemmel çekiş gücü vaat ediyor. Dikkat çeken bir diğer güvenlik unsuru ise Traction+ sistemi. Bu sayede kaygan veya engebeli arazilerde aracınızın kayması engelleniyor. Aynı zamanda istenmeyen kazaların oluşum oranı düşüyor. Bununla beraber Fiat Doblo Combi’nin de hız sabitleme sistemi var. Bu sayede uzun yolculuklarda aracınızın sabit hızlarda ilerlemesini sağlayabilir ve güvenli bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Fiat Doblo Combi’nin iki farklı motor seçeneği bulunmaktadır. Bu motor seçeneklerini ise şu şekilde anlattık:

İLGİLİ MAKALE  Türkiye'nin en çok tercih edilen otomobili Fiat Egea'dan yeni kampanya. Sıfır km Fiat Egea fiyatları

1.6 120 Hp Multijet

Bu motor seçeneğinin adından anlayabileceğiniz gibi 120 beygirlik bir güç üretmekte. Aynı zamanda 320 tork gücüne ulaşabilen Fiat Doblo Combi, 1568 cc’lik 4 adet silindir bulunduruyor.

1.6 105 Hp Multijet

Bu motor seçeneği ise 105 beygir güç üretebiliyor. Aynı zamanda 100 kilometre hıza 12 saniyede ulaşan Fiat Doblo Combi, 320 torkluk güç üretmekte. Bununla beraber maksimum hızı 175 kilometre olan Fiat Doblo Combi, 1598 cc’lik 4 adet silindiri de bünyesinde barındırıyor.

Fiat Doblo Combi fiyatları ne kadar?

Easy 105 Hp: 288.900 Türk lirası

Easy 120 Hp: 290.900 Türk lirası

Safeline 105 Hp: 299.900 Türk lirası

Safeline 120 Hp: 301.900 Türk lirası

Premio Plus 120 Hp: 315.900 Türk lirası

Trecking Plus 120 Hp: 312.900 Türk lirası