Volkswagen, ülkemizde en çok sevilen otomobil markalarından biridir. Yeni model Volkswagen Polo’nun özelliklerini görenler de şaşkınlıklarını gizleyememekle birlikte, fiyatlarına oldukça şaşırdı. Hatchbag model otomobil denince akıllara ilk gelen arabalardan biri olan Volkswagen Polo’nun özelliklerini ve fiyatını, bu yazımızda açıkladık.

Volkswagen Polo’nun özellikleri nelerdir?

Yeni model Volkswagen Polo’nun tasarım özelliklerine baktığımızda, ilk karşımıza çıkan yapay zekaya sahip Led Matrix farlar. Bu farların her birinin içerisinde yapay zeka modülleri bulunuyor. Bu yapay zeka modülleri ışığa, hava şartlarına ve yolun yapısına göre farların seviyesini ayarlayarak en optimum sürüş konforuna ulaşmanızı sağlıyor. Bununla beraber de sürüş güvenliğini arttıran Volkswagen Polo, Led stop lambaları ile birlikte oldukça uzun ömürlü ve düşük maliyetli bir far sistemi kullanmış.

İç tasarıma baktığımızda ise ilk dikkat çeken detay “Active Info Display” adındaki sürücü gösterge paneli oluyor. Volkswagen Polo’da bulunan sürücü gösterge paneli, yol bilgisayarında göreceğiniz bütün bilgileri size sunmaktadır. Ayrıca dinlediğiniz şarkı, hız göstergesi ve araç ile ilgili bütün bilgileri size göstermektedir. Bunun yanında ise Volkswagen Polo’da bulunan bilgi ve eğlence sistemi, Android Auto ve Apple CarPlay desteklerini sunuyor. Bu sayede akıllı telefonlarınızdaki içeriklere çok kolay bir şekilde erişebiliyor ve seyahatlerinizi çok daha eğlenceli kılabiliyorsunuz. Ayrıca bu bilgi ve eğlence sistemi 9,2 inç boyutuna sahip ve 4 adet USB Type-C girişi barındırmaktadır.

Güvenlik tarafında ise gelişmiş teknolojiler kullanan Volkswagen Polo’nun ilk dikkat çeken güvenlik özelliği, üstün şerit takip sistemi. Sizi her zaman için yolda tutan bu şerit takip sistemi, şeridi terk etme anında sesli ve görsel bildirimler vermektedir. Ayrıca gereken durumlarda Volkswagen Polo’da bulunan bu şerit takip sistemi, direksiyonu döndürerek sizi tekrardan şeride sokacaktır. Bir diğer güvenlik teknolojisi ise adaptif hız kontrol sistemi. Bu güvenlik sistemi, öndeki ve çevredeki araçların hızını ölçerek, aracınızın en doğru takip mesafesinde kalmasını sağlıyor. Buna uygun bir hız seviyesi belirleyen Volkswagen Polo ile sürüş güvenliğiniz oldukça üst bir seviyeye çıkmaktadır.

Volkswagen Polo’nun koruyucu meleği olan kör nokta uyarı sistemi, aracın kör noktasında herhangi bir nesnenin olması durumunda dikiz aynalarındaki led ışıklar ile sizi uyarmaktadır. Ayrıca gereken durumlarda ani fren yapan bu güvenlik sistemi, olası kazaların yaşanmasını bir hayli azaltmaktadır. Ayrıca bu sistem sayesinde çapraz trafik uyarısı alırsınız. Yani şerit değiştirirken arka çaprazınızdan herhangi bir aracın gelmesi durumunda Volkswagen Polo, sizi sesli ve görsel bir şekilde uyaracaktır. Bu sayede hem sizin hem de diğer sürücülerin güvenliğini düşünen Volkswagen Polo, park asistanı özelliği sayesinde çok kolay bir şekilde aracınızı park etmenizi sağlamaktadır.

İLGİLİ MAKALE  Türkiye'nin en ucuz arabalarından biri olacak Volkswagen Gol'ün fiyatı belli oldu. 190 bin TL'den satışa sunulacak

Yeni model Volkswagen Polo’nun fiyatları ne kadar?

Ülkemizdeki araç fiyatları, artmış olan dolar kuru ve uygulanan vergiler dahilinde pahalı olabilmektedir. Ancak Volkswagen Polo’da bulunan özellikler, gerçekten de bu otomobilin hakkını vermektedir. Volkswagen Polo’nun 4 farklı seçeneği bulunmakatdır. Yeni model Volkswagen Polo’nun fiyatları şu şekildedir:

  • Yeni Polo 1.0 80 PS Manuel Impression: 371.300,00
  • Yeni Polo 1.0 TSI 95 PS Manuel Life: 430.600,00
  • Yeni Polo 1.0 TSI 95 PS DSG Life: 450.800,00
  • Yeni Polo 1.0 TSI 95 PS DSG Style: 529.700,00