Dünyanın her yerinde elektrikli otomobillere olan rağbet artmaya devam ediyor. Bunun sonucunda da ortaya çok fazla otomobil modeli çıkıyor. Türkiye de bu durumun gerisinde kalmayarak, kendi otomobilini üretme girişimde bulunmuştur. Bunun sonucunda da ortaya TOGG çıkmıştır.

TOGG ismi halk arasında en merak edilen konular arasında yerini almıştır. TOGG ismi Türkiye Otomobil Girişim Grubundan gelir. Otomobilin ismi kadar, fiyatı da merak konusudur. TOGG için 3 farklı fiyat seçeneği vardır. Bunlar boş, dolu ya da full paket şeklindedir. Satın alacak olanların buna göre karar vermesi gerekir.

TOGG Özellikleri Nelerdir?

Türkiye yerli otomobil üretimine ilk olarak 1960’lı yıllarda adım atar. Fakat bu üretim farklı nedenlerden dolayı yapılamaz. Düşük yakıt tüketimi hedefi olan, asfalt olmayan yollarda gidilebilecek olarak üretilmesi hedeflenen Devrim aracının yerini Togg almıştır.

Togg aracını satın almak isteyen kişilerin görebileceği özelliklerden bazıları şunlardır;

 • 500 kilometre menzili vardır.
 • Daha hızlı şarj edilebilir özelliktedir.
 • Çok yüksek güvenlik seviyesine sahiptir.
 • Başka bir cihaza ihtiyaç duyulmadan internet bağlantısı yapılabilir.
 • Gelişmiş batarya yönetimine sahiptir.
 • Sıfır emisyondan dolayı gelecek kuşakların daha sağlıklı bir ortamda büyüyebilmesini sağlar.
 • Otonom sürüş deneyiminin yaşanmasına yardımcı olur. Araca sahip olmak isteyen kişiler öncelikler aracın özelliklerini sonrasında ise, teknik özelliklerini incelemelidir. Togg özellikleri kadar, teknik özellikleriyle de ön plana çıkan bir araçtır.
TOGG fiyatı ne kadar?

TOGG fiyatı ne kadar?

TOGG Teknik Özellikleri Nelerdir?

Türkiye şartlarına uygun olarak üretilen Togg özellikleri kadar, teknik özellikleriyle de beklentileri karşılar. Araç sahibi olmak isteyenler araçlarını satın almadan önce teknik özelliklerini de çok fazla incelerler. Ancak bu şekilde nasıl bir araç alabileceklerine karar verirler.

TOGG yerli üretim otomobilin teknik özellikleri ise şu şekildedir;

 • Togg’un iki farklı motor seçeneği vardır. Bunlardan birisi 200 beygir güç üretirken, diğeri 400 beygir güç üretiyor.
 • Maksimum hız seviyesi 180 km olarak sınırlandırılmıştır. Böylece güvenlik sağlanması amaçlanmıştır.
 • Rejeneratlf frenleme sayesinde fren yapıldıkça enerji geri kazanımından dolayı batarya şarj edilebilir.
 • Sürekli internet bağlantısının olmasının yanı sıra, 4.5G internet bağlantısı yerine 5G internet bağlantısı vardır.
 • Araç 30 dakika içerisinde %80 oranında şarj edilebilir. TOGG aracının özellik ve teknik özellikleri incelendiği zaman, ortaya ne kadar başarılı bir araç çıktığı anlaşılabilir. TOGG ülkesini seven, çevreye duyarlı araç kullanmak isteyenlerin rağbet göstereceği araçlardandır.
İLGİLİ MAKALE  İslam Memiş, araba almak isteyen vatandaşları uyardı: 'Bugünkü fiyatlardan sakın almayın'

İzleyin: TOGG Fiyatlarıyla C SUV’larla Rekabet Edecek

TOGG Nerede Üretiliyor?

Türkiye Otomobil Girişimi Grubu TOGG aracın nerede üretileceğine dair bilgileri de sunmuştur. Araç Bursa Gemlik’te üretilmeye karar verilmiştir. Üretim yapılacak olan yerin temeli 2020 yılında atılmış ve 2021’de tamamlanacak olarak belirtilmiştir.

Araç için fabrikada 4 model tasarlanması planlanmıştır. 2 Suv, 1 Mpv, 1 sedan ve 1 hatchback üretilecektir. Ayrıca Togg üretimi sırasında farklı teknolojilerden yararlanarak da bir üretim istenir. Nesnelerin interneti teknolojisi sayesinde, fabrikalarda üretilen araçlarda farklı yöntemler kullanılacaktır.

Bu teknolojinin kullanılmasındaki amaç ise, verimliliğin artırılmasıdır. Bu teknoloji sayesinde Togg ve bundan sonraki araçlar verimli daha hızlı bir şekilde üretilir şekle gelecektir.

TOGG Arabayı Kimler Tercih Edebilir?

İnsanlar arasında elektrikli araçlara karşı bir önyargı vardır. Fakat TOGG bu önyargının kırılabilmesine yardımcı olur. Elektrikli araç olması nedeniyle etrafa zararlı kimyasalların dağılmasını engeller.

Bunun yanı sıra güvenliği üst seviyededir. Erkek ya da kadın fark etmeksizin herkes tarafından tercih edilebilir. Çevresine duyarlı olan ve doğayı korumayı hedefleyen kişiler, bu aracı rahatlıkla tercih edebilirler.

Modern ve prestijli görünümü aracında görmek isteyenler, bunu TOGG ile sağlayabilir. Ayrıca araçta geleneksel bir görünüme rastlayabilmek de mümkündür. Araçlarında geniş bir kullanım isteyenler aracı tercih edebilirler. Bunun yanı sıra uzun diz ve yüksek baş özelliği de arabayı tercih edenlere rahat bir kullanım sağlıyor.

TOGG fiyatı ne kadar?

TOGG fiyatı ne kadar?

TOGG Çevreci Bir Araç Mıdır?

Son zamanlarda araç alacak olanlar tercihlerini çevreye daha az zarar veren seçeneklerden yana kullanıyor. TOGG da bu felsefeye uyan araçlardandır. Tamamen çevreci olmasıyla birlikte çok rahat bir kullanım sağlar. Kısa sürede şarj edilebilir olması nedeniyle kullanıcılara rahatlık sağlar.

Kullanıcı odaklı teknolojileri araç içerisinde bir hayat varmış izlenimi kazanılmasına yardımcı olur. Yalın bir altyapıyla üretilmiş olan Togg, hem hızlı hem de düşük maliyetlidir. Bu da araç sahibi olmak isteyenler için en önemli kriterler arasında yer alır. Çevreye zarar vermemesiyle birlikte rahat kullanım sağlaması da insanları cezbeder.

İLGİLİ MAKALE  Rüyada araba ile uzun yola çıkmak ne anlama gelir? Rüyada araba ile uzun yola çıkmanın anlamı (Kaynak: soru.com.tr)

TOGG Bataryası Yeterli Mi?

Togg için kullanılmak istenen bataryayla alakalı olarak çok fazla iddaa oluşmuştur. Son olarak ise, Dünyanın en büyük batarya üreticilerinden alacağı lityum iyon pillere karar vermiştir. Böylece çevresel sektörlerde geliştirilmiş olacaktır.

Yerli otomobil her anlamda konuşulmuş olup, piyasa sürülmesi ise 2022 olarak kararlaştırılmıştır. Yerli aracın ilk olarak C Segmenti suv araç piyasaya sürülecektir. Sonrasında ise diğer modellerle ilgili çalışmalar yürütülecektir. Üretilecek olan araçla ilgili olarak ne oranda yerli olacağı merak edilen konular arasındadır.

Yapılan açıklamalar %51 yerli olacağını gösterir. Başlangıç olarak makul fiyatta sunulacağına karar verilmiştir. Böylece yerli araç herkes tarafından alınabilecektir. Bundaki amaç ise, çevreye daha az zarar veren araçların kullanımının teşvik edilmesidir. Bu yönüyle de dikkatleri üzerine çekebilir.