Türkiye’nin ilk elektrikli otomobili olcak olan TOGG ile ilgili her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Yaşanan bu gelişmelerden en merak edileni ise TOGG’un nasıl bir fiyat etiketine sahip olacağı. Birçok özelliği ile dünya gündeminde önemli bir yer edinen TOGG, SUV modelinin seri üretimine yakın bir zamanda başlayacak. TOGG’un yollara çıkmasına sayılı günler kaldı. Bu yüzden de TOGG marka otomobillerin de fiyat etiketleri yavaş yavaş netleşiyor. yapılan tahminlere göre TOGG’un SUV modeli, önümüzdeki yıl yollara merhaba diyecek.

Her sahnede yer aldı

TOGG, birçok sahnede yer aldı. Özellikle geçtiğimiz aylarda Amerika Birleşik Devletleri’nin Las Vegas eyaletinde gerçekleştirilen CES fuarında ilk 20 marka arasına girmeyi başaran TOGG, yer aldığı bütün sahnelere seyiri tarafından alkışlandı. hatta geçtiğimiz haftalarda TOGG’u Almanya sokaklarında görme fırsatımız olmuştu. Tamamen elektrikli bir şekilde piyasaya sürülecek olan TOGG, şimdiden Türk halkının favori otomobilleri arasında yerini almaya başladı bile. Ancak hala tam anlamı ile seri üretime geçilmeyen TOGG için büyük soru işaretleri yer alıyor. Bu soru işaretlerinden en önemlisi ise TOGG’un nasıl bir fiyat etiketine sahip olacağı.

Dedikodular gündemde

TOGG’un satış fiyatı ile alakalı birçok dedikodu gündeme gelmeye devam ediyor. Bu dedikodulardan en dikkat çekeni ise TOGG’un oldukça yüksek bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak olması. Ancak yapılan açıklamalar doğrultusunda bir fiyat etiketi belirleyecek olursak, TOGG’un fiyatının 1 milyon Türk lirası olması gündemde. ancak hala TOGG’un satış fiyatı ile ilgili net bir rakam mevcut değil. Ancak ülkemizdeki otomobil fiyatlarını dikkate alacaksak, dedikodulardaki fiyatlar gerçeğe dönüşebilir. Hatta dolar kurunun artması ile dedikodulardaki fiyatlar da artabilir.

Konu ile alakalı en net açıklamayı ise TOGG’un CEO’su Gürcan Karakaş yaptı. Gürcan Karakaş yaptığı açıklamalarda TOGG C-SUV’nin fiyatının günümüz içten yanmalı SUV otomobiller ile hemen hemen aynı olacağını belirtti. Bu açıklamalardan sonra ise TOGG’un fiyatının 2 milyon Tük lirası ile 1 milyon Türk lirası arasında değişebileceği belirtildi. Çünkü ülkemizdeki C-SUV baremi 700 bin Türk lirasında 2 milyon Türk lirasına kadar uzanmakta. Ancak minimum 1 milyon Türk lirası denilmesi, TOGG’un sunmuş olduğu özellikler ve kaliteden kaynaklı.

İLGİLİ MAKALE  TOGG'un fiyatını öğrenenler şaştı kaldı. İşte yerli otomobil TOGG'un fiyatları

Ekim ayı için geçerli

TOGG’un fiyatı ile ilgili bilinen detaylar, tabii ki de ekim ayı için geçerli. Çünkü ülkemizdeki dolar kuru sürekli olarak değişiyor ve bu durum da ülkemizdeki her türlü kalemin fiyatlarının güncellenmesine neden oluyor. Dolar kurunun 18 Türk lirası seviyelerinde olması, TOGG’un fiyatının vatandaşlarının beklediğinden daha yüksek olabileceğini gösteriyor. Fakat dolar kuru daha da yükselirse, şu an ki konuşulan TOGG fiyatları da hayal olabilir. Hatta bazı analistler, TOGG’un yıl sonunda satışa sunulması ile 3 milyon Türk lirası gibi rakamların da fiyat etiketlerinde görülebileceğinden endişeli.

TOGG ne zaman satışa sunulacak?

TOGG fiyatı ne kadar?

TOGG fiyatı ne kadar?

TOGG yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre, TOGG’un 2022 yılının son çeyreğinde seri üretime girmesi bekleniyor. Bununla beraber TOGG’un 2023 yılının ilk aylarında satışa sunulması gerekiyor. Zira TOGG’un seri üretime geçmesi ile birlikte ön satış rakamları da belli olacak. Ayrıca TOGG’un yaptığı açıklamalar göre, Gemlik’te kurulan fabrikada 182 farklı üretim robotunun çalışma provalarına başladıkları belirtildi. Geçtiğimiz aftalarda da TOGG’un SUV modeli, Almanya sokaklarındaki test sürüşlerinde görüntülenmişti. Bütün bu gelişmelerin ardından da Türk vatandaşları, TOGG’un satışa sunulmasını dört gözle beklemeye koyuldu.