Nissan Qashqai. hatchbag kompaktlığı ve SUV’un pratik yanlarıyla oluşturulmuş muazzam bir araç olma yolunda ilerledi. Aerodinamik gövdesi ile oldukça ilgi çeken Nissan Qashqai, sınıfının öncüsü olma yolunda ilerliyor. Hibrit motoru ile oldukça dikkat çeken Nissan Qashqai, iç tasarımındaki konfor ile kullanıcıları baştan çıkarmakta.

Nissan Qashqai’nin tasarım özellikleri nelerdir?

Kaslı görüntüsü ile oldukça beğeni toplayan Nissan Qashqai, siyah ve gri tavan seçenekleri ile kullanıcılara kişiselleştirme imkanı sunmaktadır. Bunun yanında 19 inçlik alaşım jantlar ile kaslı görünümüne bir o kadar sportiflik katmakta. Nissan Qashqai’nin dış tasarımında dikkat çeken bir diğer unsur ise farları. Led farlara sahip olan Nissan Qashqai, yolunuzu aydınlatmada herhangi bir sorun yaşamayacak. Çeşitli gövde renkleri ve siyah ya da gri tavan rengi ile mükemmel Nissan Qashqai’nizi oluşturabiliyorsunuz. Bunlarla beraber geniş bagaj hacmi ile harika maceralara atılabilirsiniz.

İç tasarımda ise oldukça iddialı olan Nissan Qashqai, deri ve masaj fonksiyonlu koltukları ile dikkatleri çekmekte. Bu sayede sürüş konforunuzu en üst düzeye çıkarabilir ve rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Nissan Qashqai’de bulunan multimedya sistemi, Android Auto ve Apple CarPlay desteklerini sağlamakta. Bu sayede telefonunuzdaki içeriklere ve sevdiğiniz şarkılara kolayca erişebilirsiniz. Bununla beraber BOSE ses sistemi barındıran Nissan Qashqai, sevdiğiniz şarkıları en iyi şekilde dinlemenize de olanak sağlamakta.

Nissan Qashqai’de bulunmakta olan multimedya sistemi ile aracın birçok fonksiyonunun kontrolünü sağlayabiliyorsunuz. Bunların başında da masaj fonksiyonu geliyor. Nissan Qashqai, konfor için her şeyi yapmış. Bagaj kapağını açmak için ayağınızı aracın arka tamponunun altına getirmeniz yeterli oluyor. Bu sayede otomatik bir şekilde bagaj kapağı açılıyor, aynı şekilde de kapatılabiliyor.

Nissan Qashqai’nin güvenlik özellikleri

Nissan, konforunuz kadar güvenliğinize de önem vermektedir. 12,3 inçlik sürücü gösterge panelinde, navigasyon, eğlence ve araç bilgilerini görüntülemek için uyarlanabilir seçenekler sunuyor. Ayrıca hız sabitleme sistemi ile sabit bir hızda ilerleyebileceksiniz. Ayrıca akıllı hız sabitleme teknolojisi de bulunun Nissan Qashqai, öndeki araç ile sizin aranızdaki mesafeyi ölçer ve aracın hızını bu mesafeye göre otomatik olarak ayarlar. Bu sayede takip mesafesini kontrol etmenizde size yardımcı olur.

İLGİLİ MAKALE  Nissan Qashqai 2021 alınır mı? İşte 140 beygirlik yeni SUV! İnceleme, fiyatı ve kampanyaları

Nissan Qashqai’nin en dikkat çekici güvenlik özelliği ise önsezili çarpışma uyarı sistemi. Bu sistem önünüzdeki iki aracı da tarar ve herhangi bir ani yavaşlama durumu söz konusu olduğunda, size sesli ve görsel uyarılarda bulunur. Bu teknoloji sayesinde de birçok kazanın oluşması engellenir. Bununla beraber Nissan Qashqai, akıllı çarpışma önleme sistemine de sahip. Bu sayede araç çevreyi tarar ve etrafta çarpışma ihtimali olan nesne, yaya veya araba durumların olmasında sizi uyarır.

Nissan Qashqai’nin akıllı şerit takip sistemi bile bulunuyor. Bu sayede herhangi bir yorgunluk durumunda bu araç, frenleme yaparak sizi şeritte tutmaya çalışır. Aynı zamanda da sesli ve görsel bilgiler de sunuyor. Bu sayede şeridinizden çıkmıyorsunuz ve olası kazaları engellemiş oluyorsunuz.

Nissan Qashqai fiyatları ne kadar?

Nissan Qashqai’nin 2 farklı motor seçeneği bulunuyor. Bu motor seçeneklerinden bir tanesi 4×4 diğeri ise 4×2’dir. Bu motor seçenekleri ile beraber bu otomobilin 7 farklı seçeneği bulunmakta. Siz de dilediğiniz Qashai’yi satın alır ve dilediğiniz gibi kullanırsınız. 2022 model Nissan Qashqai’nin fiyatları şu şekildedir:

1.3 DIG-T 12V MHEV, Hibrit, 158 HP

  • Tekna, düz vites: 626.000 Türk lirası
  • Tekna, otomatik vites: 656.000 Türk lirası
  • Desing Pack, otomatik vites: 703.500 Türk lirası
  • Sky Pack, otomatik vites: 727.000 Türk lirası
  • Platinum Premium, otomatik vites: 809.000 Türk lirası

1.3 DIG-T 12V MHEV 4×4, Hibrit, 158 HP

  • Sky Pack, otomatik vites: 760.000 Türk lirası
  • Platinum Premium, otomatik vites: 842.000 Türk lirası