Motosiklet genç yaşlı fark etmez birçok insanın hayali olabiliyor. Özellikle hız tutkunlarının inanılmaz bir motosiklet bağımlısı olduklarını söyleyebiliriz. Alacakları motosikletin her ayrıntısına her detayına dikkat ederler. Aynı zamanda neredeyse gördükleri her motosikletin markasını, modelini tanıyabilirler. Detayları hakkında bir motosiklet satışçısı gibi bilgi verebilirler.

Motosiklet Fiyatları

Artan kurlarla beraber motosiklet fiyatları da artmış durumda. İnsanların eskisi gibi rahatlıkla motosiklet alma şansları pek mümkün değil. Bu nedenle uygun fiyatlı motosikletlere yönelmek durumundalar. Normal bir motosiklet almak isteyen insanların bu durumda şansları biraz daha yüksek. Ancak hız tutkunları için aynı şeyi söyleyemeyiz. Çünkü hız tutkunlarının tercihi pahalı motosiklet türlerinden biri olan hız motorları oluyor.

Honda Dio

Honda Dio

Honda Motosiklet

Soichiro Honda adında bir iş adamının 1948 yılında kurduğu Japon Honda şirketinin ilk üretimi motosikletti. Motosiklet üretimiyle araç piyasasına giren şirket, daha sonra araba üretimine de başladı. Şu anda dünyanın en çok satan firmalarından biridir. Motosiklet üretiminde kaliteyi her geçen gün yukarıya taşıyorlar. Bu sebeple de motosiklet severlerin en çok tercih ettiği markalardan biri oluyorlar.

Honda Motosiklet Fiyatları Uygun Mudur?

Birçok motosiklet markasında olduğu gibi Honda motosiklet fiyatları da artmış durumda. Özellikle serbest piyasada bu artışı daha fazla görebiliriz. Ancak bu fiyatların uygun olup olmadığı sorusuna cevap verebilmek için hangi modelde ve türde motosiklet aradığınızı bilmelisiniz. Motosiklet modellerine göre değişen Honda fiyatları Türkiye’de eklenen ÖTV, KDV ile beraber belirli bir fiyata ulaşıyor.

Honda Forza

Honda Forza

Honda 2021 Yılı 0 Motosiklet Fiyatları

Birçok motosiklet severin hayali olan Honda motosikletler Türkiye’de hem Honda bayilerinden hem de araç satışı yapan farklı yerlerden satın alınabiliyor. Her Honda modelinin satış fiyatı serbest piyasa nedeniyle farklılık gösterebilir. Ancak Honda şirketinin 2021 yılı için açıkladığı motosiklet modelleri ve fiyatları ile ilgili fikir sahibi olunabilir. İşte Honda’nın açıkladığı 2021 yılı 0 motosiklet markaları fiyatları:

 • Naked: 50.250 TL – 116.300 TL fiyatlarından satışa sunulmaktadır.
 • Scooter: 37.750 TL – 151.000 TL fiyatlarından satışa sunulmaktadır.
 • Super Sport: 124.100 TL – 375.000 TL fiyatlarından satışa sunulmaktadır.
 • Touring: 316.700 TL – 392.600 TL fiyatlarından satışa sunulmaktadır.
 • Adventure: 107.500 TL – 225.300 TL fiyatlarından satışa sunulmaktadır.
 • Cub: 47.250 TL
Honda Motor Güncel Fiyat Listesi

Honda Motor Güncel Fiyat Listesi

Fiyat aralıkları bulunan Honda markalarının fiyatları modellerine göre değişiklik göstermektedir. Ancak belirtmek gerekir ki serbest piyasadan ötürü farklı yerlerde farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Honda Jazz 2022 fiyat listesi - 0 km Honda Jazz'lar ne kadar?

Bu fiyatlar Honda tarafından motosikletleri için Türkiye üzerinde belirlediği fiyatlardır. Açıklanan fiyatlara göre bütçenizi belirleyip alacağınız model hakkında bir fiyat aralığı çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu modellerin detaylı fiyatlarına Honda’nın sitesinden ulaşabilirsiniz.

Motosiklete Eklenen Vergiler

Motosikletlere şirketler tarafından konan fiyat aslında çok daha düşüktür. Ancak devletin koyduğu vergiler nedeniyle bu fiyatlar neredeyse 1.5 katına kadar çıkabiliyor. Bu vergiler Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve Katma Değer Vergisi (KDV) olarak iki türlüdür.

Özel tüketim vergisinde 250 cc hacmini geçmeyen motosikletlere %8 oranında vergi uygulanırken, 250 cc hacminin üzerinde olanlara ise %37 oranında bir vergi fiyatlandırması yapılır. Katma değer vergisi %18’dir ve bütün motorlar için sabittir. Bu vergiler motosikletin belirlenen fiyatı üzerinden hesaplanır.

Honda Pcx

Honda Pcx

Motosikletler Neden Tercih Edilir?

Araba gibi rahat koltuklara sahip, özellikle teknolojinin gelişmesiyle binlerce cezbedici özellikleri bulunan bir araç yerine insanlar neden motosikleti tercih eder sorusunu sorabilirsiniz. Rahatlık açısından belki denilen doğru olabilir ancak motosikletlerin kullanılma alanları konusunda arabalara göre daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Bunun en büyük avantajı ise uzun süre trafikte kalmıyor olmak. İnanılmaz trafiklerin yaşandığına şahit olduğumuz bu dönemde motosikletlerin trafiğe aldırmadan rahatlıkla aralardan geçerek ilerleyebildiğini görebilmişizdir.

Motosikletin Avantajları

Motosiklet kullanımı konusunda tereddütte olan insanların avantajlarını duyduklarında bu fikirleri değiştirebileceğini söyleyebiliriz. Bu avantajları maddeleyecek olursak;

 • Motosikletin sağladığı avantajların başında şüphesiz ki trafik derdinin olmaması geliyor. Yapısı itibariyle boşluklardan geçebilme özelliğine sahip olan motosikletlerin ayrıca herhangi bir park derdi de bulunmuyor.
 • Özellikle yaz aylarında arabalar çok bunaltıcı oluyor. Ancak motosiklet ile seyahat eden birinin yaptığı hızla beraber vücuduna çarpan hava sayesinde rahatladığını görebiliriz. Bu da cam açmaya gerek kalmadan hava almayı sağlar.
 • Arabadaki gibi bir kirlilik sorunu yaşatmaz.
 • İnce bir yapıya sahip olduğu için herhangi bir yere geç kalma derdiniz olmaz. Kuryelerin motosiklet kullanmalarının sebebi de budur. Kısa sürede yüksek hıza ulaşabilme özellikleri de buna dahildir.
 • Farklı motosiklet türlerinin bulunması dağ, bayır gibi yerleri kolayca aşmanızı sağlar.

Hız tutkunlarının motosikleti tercih etmelerinin nedeni ise hız motorlarıdır.

Honda Forza 750

Honda Forza 750