2022 makyaj trendleri bu yılın renkli geçeceğinin sinyallerini veriyor. İster sosyal mesafeyi koruduğunuz toplantılara, ister sanal görüşmelere katılın, kendinizi iyi hissettirecek bu makyaj görünümlerini mutlaka deneyin.

Kedi Gözü

Ariana Grande’nin ikonik kedi gözü makyajının arkasındaki ünlü makyaj sanatçısı Daniel Chinchilla, klasik görünümün bu kış geri döneceğini söylüyor. Geleneksel siyahınızın üzerine parıltı ekleyebilir veya daha eğlenceli ve cesur bir görünüm için canlı renkli eyeliner kullanabilirsiniz. Makyözler eyelinerı çekerken mükemmel şekli elde etmek için, gözün ucundan başlayıp kulakların üst kısmına doğru işaret etmesini öneriyor. Eyelinerı yeni kullanmaya başlayacaksanız göz kalemi ile çizip üzerinden geçerek veya eyeliner şablonu kullanarak istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz.

Gözlerdeki Drama

Makyajda odaklanmak için yalnızca bir bölge seçmek zorunda değilsiniz. Hem çarpıcı göz farı hem de mat dudaklar seçebilirsiniz. Tek renk göz farı uygularken gölgeleme için rengin açık ve koyu tonları kullanabilirsiniz. Dudaklarda mat bir görünüm dudaklarınızı daha hacimli gösteriyor, bu nedenle makyaj öncesi dudaklarınıza peeling yapmanız mat görünüm için oldukça önemli. Peeling sonrası baz veya dudak koruyucu uygulayabilirsiniz. Mat bir ruj uyguladıktan sonra öne çıkarmak için dudaklarınızın kenarına kapatıcı uygulayın.

Kabarık Kaşlar

Geçtiğimiz yıllarda incecik kaşlar modaydı, sonrasında tam tersi oldukça kalın ve keskin hatlı kaşlar moda oldu ancak bu yıl doğal görünümlü kaşlar trend olacak. Ünlü makyaj sanatçısı Patrick Ta, “Bu trendi seviyorum çünkü kaşları fırçalayıp ve saçları düzleştiriyoruz” diyor. “Kaşları fırçalamak yüz şeklini değiştirir, daha açılı bir görünüm oluşturur ve yüzü doğal olarak kaldırır.” Kaşlarınızı boyanmış, kenarları çizilmiş veya aşırı yapılmış gibi göstermeden renklendiren ve dolgunlaştıran ürünler uygulayabilirsiniz. Seyrek alanları doldurmak için kaşınızın rengine uygun, hafif kalemler ile doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Işıltılı Cilt

“Kışın, cilt ve makyaj söz konusu olduğunda genellikle biraz daha mat tonlar tercih ediliyor, ancak bunu değiştirmek ve cilde ışıltı vermek bu sezon çok moda olacak” diyor ünlü makyaj sanatçısı ve Haus Laboratories. Cildinizde doğru ışıltıyı elde etmek için “elmacık kemiklerinin üzerinden şakaktan buruna kadar yumuşak bir allık sürerek ve aydınlarıcı ile gölgeleyerek yanak çerçevenize ışıltı katabilirsiniz. Tüm yüzünüze nemli, ışıltılı bir görünüm kazandırmak için, ultra parlak bir ruj uygulayarak tamamlayabilirsiniz.

İLGİLİ MAKALE  Fiyat performans ürünü rujlar. Bu rujlara hayran kalacaksınız

Grafik Çizgiler

Muhtemelen Instagram’ın her yerinde grafik şekiller uygulanmış göz makyajı görmüşsünüzdür, bu yüzden hem Chinchilla hem de Ta’nın bu kış trendinin çok büyük olacağını tahmin etmesi sizi şaşırtmalı. Chinchilla, “Sanatta veya göz farı uygulamada ustalaşmak zorunda kalmadan biraz renkle oynamanın harika bir yolu” diyor Chinchilla. İstediğiniz gibi oynayabileceğiniz ve göz şeklinizi değiştirebileceğiniz oldukça eğlenceli istediğiniz materyal ile istediğiniz renkte çalışabileceğiniz ucu açık bir trend. Hepsinden iyisi, kural yok! İlk defa deneyecekseniz, göz farı ile uygulama yapıp sonrasında kalıcı bir kalem veya eyeliner ile netleştirme yapabilirsiniz.

Sürmeli gözler

Sezonun bir diğer göz kalemi trendi, Sarah Tanno, Lady Gaga’nın şu anki favori makyaj stillerinden biri olduğunu belirterek “sürmeli gözler” dediği şey. Sürmeli gözlerin güzelliği, tek bir ürünle elde edebileceğiniz dumanlı, füme bir görünüm olması. Yumuşak uçlu bir göz kalemi kullanarak, alt ve üst göz kapaklarınızın iç kısımlarına uygulayarak bu görünümü elde edebilirsiniz. Daha dumanlı bir görünüm elde etmek istiyorsanız gözlerinizi kapatın ve kalemi hafifçe göz kapaklarınızın arasında gezdirin.