Evde uygulanabilecek saç bakımı nelerdir? Saç kepeğine ve dökülmesine ne iyi gelir? Karbon maskesi nedir ve ne işe yarar? Saçlarımıza tek malzemeyle yapılabilecek maske. Bir Bilene Sorduk Ekibi olarak saçlarınızla ilgili merak ettiğiniz tüm sorular Erkek Kuaförü  İbrahim Çevik ile yanıt buldu.

Saç bakımı nasıl yapılmalıdır?

Saç bakımı için iki farklı şekilde örnek verilebilir. Saç bakım ampulü uygulayabilirsiniz, ince telli saçlar ve kısa saç için uygulanabilir. Diğer bakım ise keratin bakımı, uzun ve kıvırcık saçlar için önerilir.  Sıcak hava içerisinde, 30 ile 40 dakika sonra şampuan kullanmadan sadece su ile durulanır. Keratin bakım yaptırdığınız gün içerisinde saça sprey veya wax kullanılmamalıdır. Sonraki gün istediğinizi kullanabilirsiniz. Saç bakımınızı, mümkün olduğunca 2 hafta içerisinde tekrar edilir ise daha iyi bir etki görürler. 3-4 seans yapıldığında daha iyi sonuçlar alınabilir. Bu arada bakımları da düzenli yapılması gerekiyor.

İzleyin: Evde saç bakımı nasıl yapılır? Carbon maske ne işe yarar?

Evde uygulanabilecek saç bakımı

Kısa ve ince telli saçlara sahipseniz saç ampulünü evde kendiniz uygulayabilirsiniz. Saça döktükten sonra 5 ile 10  dakika masaj yaparak, saçınızda 35 ile 40 dakika kalması yeterlidir. Daha sonra sadece su ile durulanmalıdır. Gün içerisinde herhangi bir bakım ürünü daha kullanılmamalıdır. Ama kreatin bakımı zorlu bir süreç olduğu için kuaförlerde yapılması daha uygun olur.

Saç dökülmesine ve kepeğine ne iyi gelir?

Mevsimsel olarakta bazı saçlar dökülür ve kepeklenme yapabilir. Ben müşterilerime Davines serisinin şampuanlarını kullanıyorum, onu önerebilirim.

Karbon maske nedir ve ne işe yarar?

Karbon maske yüzdeki tüyler, siyah noktalar, yağlanmalara iyi gelir. Etkisi 1 ay gibi bir süre devam eden siyah bir maskedir. Diğer kullanılan siyah maskeler etkilerini kısa sürede yitirebiliyor. Düzenli kullanımda yüzdeki yağlanmaları ve siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda evde uygulanabilir.

Seyredin: Cilt lekelerinden kurtulmak için en kolay yöntem; karbon maskesi

Saçlarınız için tek malzemeyle yapabileceğiniz maske?

Evde yarım çay bardağı limon suyu varsa bu tarifi hemen yapmalısınız.

  • Sıktığınız limonu bir kenara alın.
  • Duşa girin ve iyice yıkadığınız saçlarınıza 8 ile 10 dakika arasında masaj yaparak sürün.
  • Son olarak saçlarınızı iyice yıkayıp durulayın.
İLGİLİ MAKALE  Işıl ışıl dümdüz saçlar için bu sihirli düzleştirici karışım yeterli

Bu maskeyi 2 haftada bir düzenli tekrar ederseniz saçlarınızın canlılığını sizde fark edeceksinizdir.

İbrahim Çevik Kimdir?

10 yıldır erkek kuaförlüğü yapıyor. İstanbul/Bahçelievler de kendi işletmesinde mesleğini icra ediyor.