Ombre, Fransızcadan gelen bir kelimedir ve anlamı gölgedir.  Saç diplerine oranla saç uçlarının daha açık boyanarak gölge verilmesi işlemine ombre denir.  2019 yılında trend olan bu saç rengi 2022 yılında da popülaritesini korumaya devam etmektedir.

Son birkaç sezondur kadınlar arasında en popüler trend olan ombre saç renginin, nasıl yapıldığı ile ilgili sizler için bir makale hazırladık.  Kuaförlerde özellikle yüksek paralara yaptırılan bu ombre saç rengini, evde sizde kolaylıkla güzel bir şekilde yapabilirsiniz.  Evde yapılabilmesinin ana nedeni ombre uygulamasının sadece saç ucuna uygulanmasıdır.

Ombre saçı yaparken, Jiplerle uçları arasındaki geçiş rengine çok dikkat etmek gerekir.  Bu geçiş renginin her iki rencide uyacak şekilde en yumuşak tonda olması gerekmektedir.  Elbette en güzel ombreli saça kavuşmak istiyorsak bir uzmanla birlikte kuaförde yapılmalıdır.

Ombre, ince telli saçlara uygulanabildiği gibi kalın telli saçlara da kolaylıkla uygulanabilmektedir fakat kalın telli saçların ombreyi günlük hayatta en güzel şekilde kullanması için saçlarına sürekli fön çekmek durumundadır.

Ombre en doğal duruş için saç diplerini Kendi doğal renginde veya boyalı başka bir koyu renkte bırakmalıyız.  Şakaklardan sonra aşağıya kadar yani saç ucuna kadar olan saçları da artık Yavaş yavaş açmaya başlamalıyız.  Durum böyle olunca da gölge olarak kullandığınız açık tondaki renkli saçınızı, uzun süre ve boy atmadan kullanarak hem zahmetsiz hem de ekonomik bir saç rengine kavuşmuş oluyorsunuz.

Evde Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Diplerdeki saç renginizden en az 3 ton açık saç boyası
  • Boya kabı ve fırçası
  • Eldiven
  • Alüminyum folyo

VİDEO: EVDE OMBRE NASIL YAPILIR |EVDE SAÇ NASIL YAKMADAN AÇILIR |EVDE SAÇ BOYAMA YENİ

Hazırlanışı

Bu ayakkabının içine boyayı dökün ve fırçayla güzelce karıştırın.  İyi karıştırılmış bir boya saça her zaman olumlu etki eder.   Saçlarınızı tarayın de gölge yapmak istediğiniz yer için saç diplerinizden başlayarak, en az 20 santimetre uzak bir yer seçerek belirleyin.

İLGİLİ MAKALE  Saçınızı yanlış yıkadığınızın 7 işareti! Saçınızın sağlığı için 'bu hataları' yapmayın

Belirlediğiniz bölgeden itibaren saç uçlarınıza kadar fırça yardımı ile boyayı sürün her bir tutam saçı folyo ile kapatın.  Daha kolay bir sürme tekniği isterseniz de bir tutam saçı folyonun üzerine koyun folyoyu ve üzerindeki saçı sol elinizle tutarken fırçadaki boya ile o tutamdaki saçı boyayın. Tümünü bu şekilde bitirdikten sonra açık renkli saçları olanların 25-35 dakika arası daha koyu renkte saçları olanların ise 40 dakikaya kadar beklemesi gerekmektedir.  Ardından saçlarınızı yıkayın ve mümkünse fön çekerek ombrenizi kullanmaya başlayın.