Lezzetli meyvelerden biri olan elmanın vücut ve cilt sağlığımız üzerindeki etkileri oldukça fazla. Uzmanlar, elmanın vücut ve cilt sağlığımız üzerindeki etkileri olduğunu belirtiyorlar. Taze elma tüketimi ihmal edilmemelidir.

Cilt Nemlendirici

Cilt kuruluğu hemen hemen her cilt yapısında meydana gelebilir. Elbette, bu sorun kuru ciltlerde ciddi seviyelerdedir. Bunun dışında mevsimsel değişikliklere bağlı olarak da cilt kuruluğu yaşanır. Cilt kuruluğu birçok cilt probleminde beraberinde getirir. Bu nedenle; cildin nemlendirilmesi çok önemlidir. Cilt nemlendirici özelliği olan elma, cilde gereken nemi sağlar. Bir dilim elma kesilip suyu bitene kadar yüze sürülür. Bu uygulama hem cildin nemini artıracak hem de yağ üretimini dengeleyecektir.

Yaşlanma Karşıtı

Düzenli uygulanan elma maskesiyle yaşlılık etkileri ortadan kalkmaya başlar. İnce kırışıklık ve çizgiler yok olur. Bunun için rendelenmiş bir elma yüze sürülerek on beş dakika beklenir. Daha sonra cilt yıkanır. Bu uygulama haftanın birkaç günü yapılabilir. Ayrıca bu maskeyle cilt temizliği de sağlanmış olur.

İZLEYİN: CİLT BEYAZLATAN, LEKE GİDERİCİ ELMA MASKESİ – GÜZELLİK BAKIM

MERHABA ARKADAŞLAR!!!
Bu video da, cilt beyazlatan, leke giderici, elma maskesi, tarifi, cildi sıkılaştıran, aydınlatıcı ,güzellik, bakım, cilt bakımı, doğal yöntem le nasıl yapılır ? uygulamasını paylaştım.
iyi seyirler.

Malzemeler
– elma
– nar
– yoğurt

İyi Bir Tonik

Elma, tonik özelliği taşır. Cilde gerginlik kazandıran bir tonik gibi kullanılabilir. Bunun için elma ve elma suyu sirkesi karıştırılarak elde edilen su cilde uygulanır. Sirke, gözeneklerde birikmiş akneleri temizler. Akneye sebebiyet veren yağın ciltten temizlenmesine yardım eder. Elma ise cilde gerginlik katar. Cildi sıkılaştırır. Cildin PH seviyesini dengeler. Bu işleviyle cildin kendi yağlarının aşırı üretilmesine de engel olur. Bir parça pamuğa elma suyu sirkesi dökülür. Yüz bununla silinir.

Parlatıcı ve Aydınlatıcı

Elmanın cilt üzerinde parlaklık veren bir etkisi vardır. Cildi pürüzsüzleştirerek cilde aydınlık verir. Kolajen bakımından zengin bir meyve olmasıyla cilde bu etkileri sağlar. Bu hususlara bakıldığında elmanın vücut sağlığı üzerindeki etkileri oldukça fazladır. Bu yüzden elma tüketimi birçok uzman tarafından önerilmektedir. Elma tüketimi sağlayan kişiler bu faydaların yararını görebilmektedir.