Göbek etrafında oluşan yağlar toplumdaki herkes için sorun teşkil ediyor. Hem sağlık için, hem de görünüm için. Oluşan yağlar fiziki görüntünün kötü olması yanında sağlık açısından da sorun yaratmaktadır. Kalp hastalığı, şeker, yüksek tansiyon, diyabet bunların başında gelmektedir. Göbekte oluşan bu yağları evde yapabileceğiniz basit hareketlerle kurtulabilirsiniz. Bu hareketler:

  • Esneme Hareketi

Esneme hareketi, göbek eritmek için en başta gelen hareketlerden biridir. Düz bir zeminde, sağ bacağınızı uzatarak sabit bir şekilde uzatıp, sol bacağınızı arkaya doğru uzatarak gerçekleştirebilirsiniz. Karşılıklı olarak 5-10 arasında vücudunuzun alışmasına bağlı olarak artırabilirsiniz.

İzleyin: ESNETME EGZERSİZİ | 20 Dakikada Vücudumuzu Rahatlatıyoruz

  • Bisiklet Hareketi

Düz bir zemine sırt üstü uzanılır. Dizler 90 derece açıyla eşit bir şekilde havaya kaldırılır. Daha sonra sağ yukarı sol aşağı daha sonra sol yukarı sağ aşağıya doğru şekilde günde 10 defa yaparak tekrarlayabilirsiniz.

Video: Göbek Eritmek İsteyenler Buraya: Evde Yapabileceğiniz Hareketler

  • Yarım Şınav Hareketi

Yarım şınav hareketi, göbek yağından kurtulmak isteyen bireylerin şınav hareketini yapmakta zorlanabilir. Bu sebeple ilk adımda yarım şınav hareketi önerilmektedir. Yarım şınav hareketini yapabilmek için bedeninizi dizlerinizin üstünde durarak zemine doğru eğilip kalkarak hareketi gerçekleştirebilirsiniz.

Yarım Şınav Hareketi

Yarım Şınav Hareketi

  • Plank Hareketi

Göbek yağından kurtulmak için en etkili hareketlerden biri olmasının yanında en zor hareketlerden biridir. Plank hareketini gerçekleştirirken zemine düz bir şekilde duruyorsunuz. Sonra ayak parmak uçlarında durup, ellerinizi de dirsekler yardımıyla uzatarak, bedeninizi zemine doğru yüz üstü durarak hareketi gerçekleştirebilirsiniz. Bu hareketi 20 saniyeyle başlayıp daha sonra süreyi artırarak gerçekleştirebilirsiniz.

Video: Doğru Plank Nasıl Yapılır?

  • Mekik Hareketi

Toplumda genel olarak herkesin bildiği hareketlerden biri mekik hareketidir. Mekik hareketi birçok insan tarafından bilinmesine rağmen çokça yanlışlar yapılmaktadır. Bu hareketi şu şekilde gerçekleştirilir. Zemin üzerinde sırt üstü oturuyorsunuz. Daha sonra dizleriniz ters “v”şekili olacak şekilde kırıyorsunuz. Ellerinizi, avuç içiniz başınıza koyarak zemine doğru kendinizi aşağıya eğilip kalkarak gerçekleştirebilirsiniz.

Mekik Hareketi

Mekik Hareketi

Yukarıda bulunan hareketleri gerçekleştirerek göbek yağınızı eritebilirsiniz. Fakat bu sadece zayıflamanız için yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda dengeli beslenmek, düzenli uyku, bol su içerek göbek yağlarınızı daha kolay eritebilirsiniz. Bu süreçte kararlı olmanız sizin için çok önemli olacaktır. Aynı zamanda sizi motive edecek kitaplar okumayı tercih edebilirsiniz. Kendinizi diyet gibi zorlayacak şeyler yerine hayatınıza sağlıklı yiyecekleri yeme konusunda alıştırabilirsiniz. Bunun yanında yapacağınız göbek eritme hareketleriyle de istediğiniz fiziki ve sağlıklı görüntüye ulaşabilirsiniz.