Deri yüzeyindeki hastalıklar, deri içerisindeki ve organlarda oluşan hastalıklardan daha farklı tedavi edilir. Özellikle kremler veya tıbbi losyonlar kullanılarak hazırlanan deri üstü hastalıklarına yönelik ilaçlar, doktorların yazması üzerine alınabilen veya eczaneye gidilerek alınabilen ilaçlar arasındadır.

Advantan adıyla piyasaya piyasaya sürülmüş olan krem de; deri yüzeyinde oluşan iltihap türü rahatsızlıklara yönelik olan, damar yapısındaki deformasyonlara bazı etkiler sağlayarak düzenleyen ve alımı kolay olan bir kremdir. Advantan krem alınmadan hemen önce, kremin tam olarak kullanım talimatları ve ne işe yaradığının biliniyor olduğuna emin olunmalıdır.

Advantan Krem Nasıl Kullanılır?

Kremler, güneş kremi dışında olduğu müddetçe genellikle geceleri kullanılmalıdır. Çünkü özellikle tıbbi kremlerin içerisindeki özel geliştirilmiş içerikler, deri yüzeyinde güneş ışınlarına veya ışığa karşı kararmaları meydana getirebilir. Advantan krem kullanılırken de prospektüs içerisinde de yeri olan talimatlara uyulmalıdır.

Bu talimatlar şöyledir:

  • Deri yüzeyine çıkmış olan veya deri altından hissedilen iltihaplanmış dokuların olduğu alana kremin oval hareketlerle uygulanması gerekir.
  • Krem kullanıldıktan sonraki bir dakika içerisinde ışıkların kapatılması veya güneş ışıklarının tamamen kesilerek karanlık ortamın oluşturulması gerekir.
  • Krem kullanımında tüm vücut esas alınmaz. Yalnızca iltihap almış veya damar dokusunda deformasyon oluşmuş alanlara uygulama sağlanır.
  • Damar yapısı genişleyen veya varis oluşumu olan deri yüzeylerine kremin iki dakika kadarlık süre boyunca masaj yapılarak uygulanması gerekir.
  • Krem kullanımı tek seferlik değildir. Doktorun belirttiği gün sayısınca veya görülen iltihap ve damar sorunları ortadan kalkıncaya dek advantan krem kullanımına ara verilmemelidir.
  • Advantan krem günde bir defa kullanılmalıdır.

Şeklindeki talimatlar, kremden alınacak verimin maksimum olması için tamamlanması muhakkak olan talimatlardır.

Advantan Krem Hangi Durumlarda Kullanılır?

Advantan krem, her deri probleminde kullanılmaz. Derideki iltihap içerikli olan ve iltihap sebebi ne olursa olsun derinden gelmeyen durumlarda kullanılır. Ayrıca; uzun süre ayakta durulmasına, kan yoğunluğunun fazla olmasına, damarlarda hafif bir tıkanıklık olmasına veya genetik sebeplerden kaynaklanan damar sorunlarına karşı da advantan krem kullanılabilir.

Kremin içeriği yalnızca deri yüzeyinden belirli bir seviye kadar derine işlediği için, deri altının çok altına inen sorunlarda kullanılması önerilmez. Ayrıca, sivilce oluşumu gibi içeriği iltihaplara dayanan sorunlarda da advantan kremin kullanımı gerçekleşebilir.

İLGİLİ MAKALE  Acnelyse krem ne kadar, nasıl kullanılır, faydaları nelerdir?

Krem kullanımı boyunca, iltihap ve damar kaynaklı sorunları kontrol ettirmek isteyen insanların ayda bir sıklıkla doktora (Dermatoloji alanında çalışma yapan doktorlara gidilmesi gerekir) görünmeleri gerekir.

Advantan Krem Ne İşe Yarar?

Advantan krem, derideki pürüz oluşumuna sebep olan ve görsel olarak da rahatsız eden belli ölçekteki kusurların ortadan kaldırılmasına yarar. Ayrıca, kremin formülü sayesinde cilt tonu da eşitleneceği için, farklı renk tonlarını aynı anda cildinde barındıran insanlar için de iyi gelecektir.

Krem kullanımı sonrasında; sivilcelerin deri yüzeyinden kurumaya başlayarak dökülmesi, yeni oluşabilecek sivilcelerin önüne geçilmesi, cilt yağ dengesinin sağlanması ve damarların yüzeye çıkarak görünmesinin önüne geçilmesi sağlanır. Masaj yapılarak varisler üzerine de uygulanabilen krem; varis oluşumunun yavaş yavaş azalarak kaybolmaya başlamasını, damar yapısındaki hafif tıkanıkların masaj ve krem sayesinde açılmasını ve görsel duruşun daha parlak ve eşit olmasını sağlar.

Tüm bu nedenlerden dolayı advantan krem alınabileceği için, deri üstü iltihap sorununda ve varis görüntüsünde eczaneye gidilerek advantan krem alınabilir. Doktor muayenesi sonrasında başlatılabilen advantan kremle, bazı sıklıklarda hastanelere gidildiği için deri dokusu iyileşmesi daha net takip edilerek sorunun daha kontrollü çözülmesini sağlamak mümkün görülür.