Akşam çayın yanında tatlısız yapamayanlar için muhteşem bir tarif ile geldik. Oldukça kısa süre içerisinde hazırlayabileceğiniz kakaolu irmik toplarını çok sevecek ve sürekli olarak hazırlamak isteyeceksiniz. Çayın, kahvenin son derece lezzetli olan kakaolu irmik tatlısını hazırlamak için kolları sıvayabilirsiniz…

Malzemeler;

  • 1 paket kakaolu puding
  • 8 yemek kaşığı irmik
  • 6 yemek kaşığı toz şeker
  • 3 su bardağı süt
  • 1 paket vanilya
  • 1 yemek kaşığı tereyağı

Bulamak için;

  • Yarım su bardağı Hindistan cevizi

Yapılışı;

İlk olaral muhallebiyi hazırlayarak başlıyoruz. Muhallebi için uygun bir tencerenin içerisine 1 paket kakaolu pudingi, 8 yemek kaşığı irmiği, 6 yemek kaşığı toz şekeri ve 3 su bardağı sütü ilave edelim. Malzemeleri ilave ettikten sonra bir çırpma teli yardımıyla güzelce çırpalım. Çırpma işlemini tamamladıktan sonra tencereyi ocağa alalım ve muhallebinin koyu bir kıvamda olmasını sağlamak amacıyla güzelce pişirelim. Muhallebiniz kaynamaya başladıktan sonra altını kısalım ve kıvam almasını sağlayalım. Bu aşamada karıştırma işlemini kesinlikle ihmal etmeyelim aksi taktirde tencerenin altında tutma durumu olabilir. Muhallebi koyulaştıktan sonra içerisine 1 paket vanilyayı ve 1 yemek kaşığı tereyağını ilave edelim. Tereyağı muhallebinin içerisinde eriyene dek güzelce karıştıralım. Tereyağı eriyene de dek karıştırmayı ihmal etmeyelim.

Karıştırma işlemini tamamladıktan sonra cam kasenin içerisine pudinginizi dökün ve ilk sıcaklığını çıkmasını sağlayın. Ardından kasenin üzerini bir streç film yardımıyla güzelce kapatalım ve hava almasının önüne geçelim. Muhallebi oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabına alalım ve en az 2 saat olacak şekilde buzdolabında güzelce bekletelim. Akabinde soğuyan muhallebimizi buzdolabından çıkaralım.

Muhallebiden ceviz büyüklüğünde parçalar koparalım ve avucumuzun içerisinde güzelce top haline getirelim. Şekillendirme işlemini tamamladığımız irmik toplarımızı ardından Hindistan cevizine bulayalım. Tüm muhallebiyi güzelce şekillendirdikten sonra ve üzerini dilediğiniz gibi buladıktan sonra 1 saat kadar buzdolabında dinlendirin ardından servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Video: ÖYLE PRATİK ÖYLE LEZZETLİ Kİ 🤤 Az Malzemeli İrmik Topları