İnsan sağlığına pek çok faydası olduğu bilinen zeytinyağı ve limon aynı zamanda Türk mutfağının olmazsa olmaz iki en önemli gıdalarından bir tanesidir. Ayrı ayrı kişinin sağlığına son derece faydalı olan bu iki bileşenin karıştırılıp tüketildiğindeki faydalarını öğrendiğinizde, beslenme rutininize eklemek isteyecek ve hayatınızın her alanında olmasını sağlayacaksınız. Etkileriyle mest eden limon ve zeytinyağının faydalarını öğrenmek için haberimizin detayını inceleyebilir ve tüm bilgilere eksiksiz ulaşabilirsiniz. İşte zeytinyağı ve limonun mucizevi faydaları…

Bu ikilinin birleşimi tam bir şifa deposu!

Zeytinyağı tepeden tırnağa kadar kişinin sağlıklı olmasına yardımcı olan son derece kuvvetli gıdalardan bir tanesidir. Zeytinyağının içerisinde bulunan bileşenler, kişinin hayatını büyük ölçüde sağlıklı yaşamasını sağlarken aynı zamanda içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde kronik olan çeşitli hastalıkların kısa süre içerisinde tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır. Saça ve cilde büyük ölçüde  sağlık depolayan zeytinyağı, cildin ve saçın bakımlı görünmesine de katkı sağlıyor. Sabah kahvaltılarda tüketilen zeytinyağı kişinin metabolizmasının sağlıklı bir şekilde çalışmasına katkı sağlarken aynı zamanda, karaciğeri temizleyerek sindirim sisteminin temizlenmesine de katkı sağlamaktadır. Bilhassa kabızlık probleminden muzdarip olan kişilerin kabızlık problemini kısa süre içerisinde tedavi eden zeytinyağını, düzenli olarak tüketmeniz yeterli sonucu almanıza katkı sağlayacaktır. Zeytinyağının içeriğinde bulunan kalsiyum kemiklerin güçlenmesine ve kemiklerin sağlıklı bir formda olmasına katkı sağlarken aynı zamanda herhangi bir kırılma ya da çatlama durumunda tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır. Cildin pürüzsüz ve aknelerden kurtulmuş bir formda olmasını sağlayan zeytinyağını, limon ile birleştirdiğinizde ise son derece kuvvetli bir oluşum ortaya çıkıyor.

Limon ve zeytinyağı karışımının faydaları nelerdir?

  • Zeytinyağının içerisinde yer alan vitaminler ile limonun içerisinde bulunan C vitaminin birleşmesi sonucunda kişinin cilt sağlığının düzenlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda cildin bakımlı bir görünüm içerisinde olmasına katkı sağlamaktadır.
  • Zeytinyağı ile limon karışımı kişinin karaciğerinin temizlenmesine yardımcı olurken aynı zamanda vücutta bulunan tüm toksinlerin dışarı atılmasını sağlayacaktır. Toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olan bu iki karışım, göz altı torbalarının kısa süre içerisinde tedavi edilmesine de katkı sağlamaktadır.
  • Bilhassa safra kesesinde taş problemi olan kişilerin düzenli olarak zeytinyağı limon kürünü uygulaması, kişinin safra kesesinin sağlıklı bir formda olmasına katkı sağlarken aynı zamanda safra kesesinin eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktadır.
  • Düzenli olarak zeytinyağı ve limon kürünü tüketmeniz başta alzheimer hastalığının önüne geçerken aynı zamanda kişide bulunan çeşitli ruhsal hastalıkların tedavi edilmesine yardımcı olmaktadır. Depresyon riskinin azalmasına yardımcı olan zeytinyağı ve limon kürü, beyin fonksiyonlarının çok daha sistematik çalışmasına yardımcı olmaktadır.
İLGİLİ MAKALE  Bu gıdalar vücutta kolajen salgılanmasını arttırıyor!

  • Vücutta bulunan kötü kolesterol seviyesinin dengelenmesine yardımcı olan limon ve zeytinyağı karışımı, kolesterol seviyesinin sağlıklı forma dönmesine katkı sağlamaktadır. Damar hastalıklarının tedavi edilmesine yardımcı olan zeytinyağı ve limon kürünü bu noktada düzenli olarak tüketmeniz son derece önemlidir.
  • Kişide bulunan insülin direncinin dengelenmesine yardımcı olan zeytinyağı ve limon kürü, kişide bulunan kilo probleminin kısa süre içerisinde tedavi edilmesine katkı sağlamaktadır. Yemek yeme düzeyinizin dengelenmesine yardımcı olan zeytinyağı ve limon kürü kısa süre içerisinde mevcut olan fazla kilolarınızdan kurtulmanıza katkı sağlar.
  • Kuruyan ve çatlayan dudaklarınızı doğal yöntemler tedavi etmek için zeytinyağı limon kürünü sürmeyi deneyebilir ve dudaklarınızı eski sağlığına kavuşturabilirsiniz.

Zeytinyağı ve limon kürü nasıl hazırlanır?

Malzemeler;

  • Yarım limon
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı;

1 yemek kaşığı zeytinyağının içerisine birkaç damla limon suyunu güzelce sıkın. İki malzemeyi birbirine karıştırdıktan sonra gün içerisinde bu kürü tüketin. Düzenli olarak tükettiğinizde tüm faydalarını göreceksiniz.