Kişinin karakter oluşumunda fazlasıyla etkileri olan burçlar aynı zamanda kişinin hayatını da büyük ölçüde etkisi altına almaktadır. Kişinin hayatını etkileyen durumların başında mevcut olan burçlar gelirken, yükselen burç da büyük ölçüde değişimlerin oluşmasına ve esasında karakterin farklılıklarla dolu olmasına yardımcı olmaktadır. Yükselen burcun, kişilik özellikler ve yeteneklerin oluşumunda büyük ölçüde etkileri olurken haberimizin bu bölümünde yükselen burcun nasıl hesaplandığını ve kişiler üzerinde nasıl etkileri olduğunu göreceğiz…

Yükselen burç nedir?

Yükselen burç kişinin doğum saati ve tarihi baz alınarak hesaplanan, kişinin tüm karakterlerinin aynı zamanda yeteneklerinin oluşumunda fazlasıyla ilgilenen durumların başında gelmektedir. Yükselen burç astroloji de güneşin doğuş istikametine doğru hesaplanan bölge olarak tanımlanırken, gökyüzündeki 12 bloğu simgelemektedir. Bu bilgiler doğrultusunda kişilerin yükselen burçlarının hesaplanması tamamlanır. Ancak yükselen burcun tam manasıyla hesaplanabilmesi için kişinin doğum saatinin doğru bilinmesi fazlasıyla önemlidir.

Yükselen burç nasıl hesaplanır?

Yükselen burcun hesaplanmasında kişinin doğum tarihi ve doğum saati göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır. Kişinin doğduğu yerin de  yükselen burç üzerindeki etkisi fazlasıyla yüksektir. Güneşin coğrafi konumunun göz önünde bulundurulmasıyla hesaplanan yükselen burç hesaplaması, kişinin hayatında büyük ölçüde etkilerin oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Yükselen burç kişiyi nasıl etkiler?

Yükselen burçların kişinin hayatında büyük ölçüde etkileri bulunan ve bilhassa kişinin karakterinin oluşumunda önemli etkilerin oluşmasını sağlayan durumların başında gelmektedir. Astroloji de yer alan 12 burcun her bir tanesi birbirinden farklı bir evi temsil ederken, kişilerin karakterinin farklılıklarla dolu olması da buradan gelmektedir. Yükselen burç kişiler üzerinde önemli değişimlerin ve farklılıkların oluşmasına neden olurken, kişilerin hayatı nasıl yaşadığı ve nasıl bir güruha evrildiği kendini geliştirmesiyle birlikte harmanlandığında ortaya birbirinden farklı karakterler çıkmaktadır. Çocukluk dönemlerin nasıl geçti, ebeveynlerin davranış şekilleri, okuduğunuz kitaplar ve aldığınız eğitimler kişinin karakter oluşumunda fazlasıyla etkileri olurken burç ve yükselen burcun devreye girmesi kişinin en son ki halinin oluşumunu oluşturmaktadır.

Yükselen burçların özellikleri nelerdir?

Yükselen koçlar;

Yükseleni koç olan kişilerin genellikle renkli kişilikleri ve pozitif hareketlerle dolu olduğunu gözlemleriz. Yükselen koçlar, iç dünyaları büyük ölçüde gelişmiş burçlar olurken etrafında bulunan insanlarla uyum içerisinde yaşamaya özen gösterirler. Genellikle tamamıyla kendi düşüncelerine göre yaşayan yükselen koçlar, sıkılmaları durumunda bulundukları alanlardan direkt olarak kaçma eğilimi içerisindedirler.

İLGİLİ MAKALE  2023 itibarıyla burçların ruh eşleri açıklandı! Burç uyumunuza bakın ve ne kadar uyumlu olduğunuzu öğrenin

Yükselen boğalar;

Hayatı yaşamayı bilmeleriyle ön planda olan yükselen boğalar, sağlıklı ve güçlü bünyeye sahip kişilerdir. Sağlıklarına ve fit görünüme fazlasıyla önem veren yükselen boğalar, sosyal yönleri fazlasıyla kuvvetli olan kişilerdir.

Yükselen ikizler;

Canlı ve neşeli tavırlarıyla ön planda olan yükselen ikizler birbirinden farklı pek çok konuya ilgili ve araştırmayı seven kişilerdir. Dış dünyaya karşı çekici tavırları fazlasıyla bulunan yükselen ikizler ile birlikte olmak fazlasıyla eğlencelidir.

Yükselen yengeçler;

Duyusal ve hassas tavırlarıyla ön planda olan yükselen yengeçlerin hissiyatları fazlasıyla kuvvetlidir. İletişim kurdukları insanlara karşı büyük ölçüde ilgili olan yükselen yengeçler, kendilerini yerme ve kırma durumu içerisinde fazlasıyla bulunurlar.

Yükselen aslanlar;

Aşka karşı büyük bir sadakat besleyen yükselen aslanlar, dürüst kişilikleriyle büyük ölçüde ön planda olmaktadırlar. Kendilerine fazlasıyla önem veren yükselen aslanların, iletişim kabiliyetleri de fazlasıyla yüksektir.

Yükselen başaklar;

Soğuk görünümleri ve insanlara karşı mesafeli tavırlarıyla ön planda olan yükselen başaklar, güvene fazlasıyla önem verirler. Hayatta her zaman sağlam adımlarla bulunmak isteyen yükselen başaklar için hayat bir bakıma karmaşıktır.

Yükselen teraziler;

Gezmeyi seven ve tüm duygularını en uç köşede yaşayan yükselen teraziler, arkadaşları için büyük ölçüde fedakarlık yapma eğilimi içerisinde olmalarıyla bilinmektedir. Eğlenmeyi ve gezmeyi fazlasıyla seven yükselen teraziler hayat doludur.

Yükselen akrepler;

Hayatını fazlasıyla karmaşık yaşayan yükselen akrepler, yaşadıkları tüm olaylardan fazlasıyla etkilenme eğilimleri içerisindedirler. Kendilerine olan güvenleri dikkatleri üzerine çekmelerine neden olmaktadır.

Yükselen yaylar;

Yükselen yayları birbirinden farklı iki grubu bulunmaktadır. Bir grup tamamıyla sessiz sakin davranışlarıyla ön planda olurken diğer grup iletişim yönü fazlasıyla kuvvetli olmalarıyla meşhurdur.

Yükselen oğlaklar;

Başarı odaklı olan yükselen oğlaklar, hayatlarının her anında başarılı olmayı istemeleriyle meşhurdur. Gelip geçici heveslerden uzak duran yükselen oğlaklar hayatta her zaman rasyonel tavırlarıyla ön plandadırlar.

Yükselen kovalar;

Dürüstlükleriyle ön planda olan yükselen kovalar, idealist tavırlarıyla meşhurdur. Soğukkanlılıklarıyla tüm işleri bir çırpıda çözümlerler.

Yükselen balıklar;

Sakin olmalarıyla ön planda olan yükselen balıklar hayatta duygu değişimlerini fazlasıyla yaşayan burçlardan bir tanesidir. Geleceğe dair çok fazla plan kurmayan yükselen balıklar, hayatı anlık olarak yaşamayı severler.